Dział dotyczący roślin zawierających substancje wywołujące in vivo uspokojenie organizmu, m.in. kratom i sałata jadowita.
Posty: 1 • Strona 1 z 1
  • 245 / 19 / 0
Konolidyna jest alkaloidem indolowym. Wstępne doniesienia sugerują, że może ona zapewniać działanie przeciwbólowe z kilkoma szkodliwymi skutkami ubocznymi podobnymi do opioidów, takich jak morfina, chociaż obecnie oceniano to tylko w modelach mysich.

Konolidyna została po raz pierwszy wyizolowana w 2004 r. Z kory krzewu Tabernaemontana divaricata (jaśmin krepowy), który jest stosowany w tradycyjnej medycynie chińskiej.

Pierwsza asymetryczna całkowita synteza konolidyny została opracowana przez Micalizio i współpracowników w 2011 r. Ta syntetyczna droga umożliwia dostęp do enancjomeru (odbicie lustrzane) konolidyny poprzez wczesną rozdzielczość enzymatyczną. W szczególności ocena materiału syntetycznego doprowadziła do odkrycia, że ​​oba enancjomery związku syntetycznego wykazują działanie przeciwbólowe. Działa do 4h.

Do tego ciekawy artykuł https://www.rynekaptek.pl/farmakologia/ ... ,3271.html

wzór chemiczny: C17H18N2O
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Posty: 1 • Strona 1 z 1
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.