Dział dotyczący roślin zawierających substancje wywołujące in vivo uspokojenie organizmu, m.in. kratom i sałata jadowita.
Posty: 1 • Strona 1 z 1
  • 269 / 24 / 0
Konolidyna jest alkaloidem indolowym. Wstępne doniesienia sugerują, że może ona zapewniać działanie przeciwbólowe z kilkoma szkodliwymi skutkami ubocznymi podobnymi do opioidów, takich jak morfina, chociaż obecnie oceniano to tylko w modelach mysich.

Konolidyna została po raz pierwszy wyizolowana w 2004 r. Z kory krzewu Tabernaemontana divaricata (jaśmin krepowy), który jest stosowany w tradycyjnej medycynie chińskiej.

Pierwsza asymetryczna całkowita synteza konolidyny została opracowana przez Micalizio i współpracowników w 2011 r. Ta syntetyczna droga umożliwia dostęp do enancjomeru (odbicie lustrzane) konolidyny poprzez wczesną rozdzielczość enzymatyczną. W szczególności ocena materiału syntetycznego doprowadziła do odkrycia, że ​​oba enancjomery związku syntetycznego wykazują działanie przeciwbólowe. Działa do 4h.

Do tego ciekawy artykuł https://www.rynekaptek.pl/farmakologia/ ... ,3271.html

wzór chemiczny: C17H18N2O
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ehee
Posty: 1 • Strona 1 z 1
Newsy
[img]
Kieleccy policjanci zlikwidowali fabrykę klefedronu w powiecie sandomierskim

W minioną środę kieleccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej współpracując z Biurem Kryminalnym Komendy Głównej Policji oraz kontrterrorystami z Kielc i Radomia przeprowadzili realizację, która doprowadziła do likwidacji dużej, fabryki produkującej klefedron. W sprawie zatrzymano 32 – latka, który najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

[img]
Używanie marihuany znacznie zwiększa ryzyko śmierci. „Byli młodzi i nie mieli wcześniejszych chorób

Regularne używanie marihuany może niemal podwoić ryzyko śmierci z powodu chorób sercowo-naczyniowych – wynika z najnowszej metaanalizy danych medycznych obejmujących blisko 200 milionów osób w wieku od 19 do 59 lat. Niepokoi fakt, że dotyczy ono również młodych osób, które do tej pory uważano za mniej narażone na takie zagrożenia.

[img]
Finał głośnego procesu w sprawie dziecka, które trafiło do szpitala w Legnicy odurzone amfetaminą

Dziecko, które latem 2023 roku trafiło do szpitala w Legnicy odurzone amfetaminą, miało wtedy dwanaście tygodni. Chłopczyk był w ciężkim stanie. Zarzuty narażenia dziecka na śmierć usłyszeli jego rodzice. Sąd skazał ojca na karę półtora roku pozbawienia wolności, matka usłyszała wyrok 10 miesięcy więzienia.