Mam kilka spraw do poruszenia i chyba zacznę od tego, że otrzymuje arypiprazol w zastrzyku. Konkretnie Abilify Maintena 400mg. Lekarz zalecił mi zastrzyki ponieważ zbyt kombinowałem z braniem leków i po prostu mi nie ufa, że je biorę.
Teraz pytanie. Co można ćpać na tym leku?
Wiem tylko tyle, że mj działa jak powinno, może trochę słabiej.
alkohol jest trochę spłycony.
Pregabalina rekreacyjnie i benzo działają jak powinny, bez osłabienia.
I teraz pytanie. Jedni piszą tak, a drudzy tak. Jak to jest chociażby z MDMA?
amfetamina będzie działać dużo słabiej? Jest jakoś niebezpieczniej dużo?
I ogólnie, co jeszcze mogę brać i będzie działać?
Ostatnia kwestia. Wiem że schizofrenicy wypierają się swojej choroby, ale lekarz nic nie wie o moim ćpaniu. A przerobiłem tego wiele. Jak do niego chodziłem to najczęściej w trakcie objawów psychozy po stymulantach. Na trzeźwo nie mam żadnych objawów ani pozytywnych ani negatywnych. Zero uczucia obserwowania, zero szukania podsłuchów, zero natłoku myśli i tym podobnych. Nastrój też mam zależny od sytuacji. Gorszy nastrój i pustka nie biorą się z niczego? Myślicie że po opowiedzeniu mu wszystkiego zmieni mi diagnozę?
Rente dostales tymczasowo ? Po prostu zmien psychiatre i udawaj wspolprace i nie bedzie takich akcji jak neuroleptyki forma depot podawane pod nadzorem
Przed wiyta wez ewentualnie to co zapisal zeby byla odmoDzenie
Mogę tak po prostu odmówić przyjęcia zastrzyku? Powiedzieć że nie chcę go brać i już?
Jak się sytuacja uspokoi to idę lekarzowi powiedzieć prawdę. Że ćpałem i stąd te psychozy. Jak dla mnie to nie schizofrenia tylko po prostu od ćpania. Na trzeźwo jestem całkowicie normalny i nikt nie widzi u mnie objawów schizofrenii. Nie mam omamów, nie mam urojeń, nic mnie nie męczy. Czuję się doskonale. Tylko ćpania brakuje, i to jest największy problem.
No, chyba że faktycznie masz schizofrenię. Powiedz lekarzowi, że ćpałeś, to dostaniesz stosowny wpis do wypisku ze szpitala i pod żadnym pozorem go nie pokazuj lekarzowi rodzinnemu, bo o głupich rolkach możesz wtedy nawet zapomnieć. Dla Pana tylko hydroksyzyna.
Daj psychiatrze człowieka to znajdzie mu diagnozę.
Moje posty Ci pomogły - podziękuj mi za post!
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/mozg-jointy-1000.png)
„Tysiąc jointów później” – co naprawdę dzieje się z mózgiem stałego palacza marihuany?
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/aptekadyzurna.jpg)
Rewolucja w receptach na opioidy przyniosła skutek? Przepisy miały uderzyć w receptomaty
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/uecocaine.jpg)
UE alarmuje: coraz więcej Europejczyków zażywa kokainę i inne ciężkie narkotyki
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/tajlandia.jpg)
Marihuana tylko na receptę. Tajlandia zmienia politykę dotyczącą "miękkich" narkotyków
Marihuana w Tajlandii jest dostępna już tylko na receptę; w życie wszedł dekret zmieniający wprowadzone trzy lata wcześniej liberalne zasady sprzedaży specyfiku - podała w piątek agencja AP, przypominając, że Tajlandia była pierwszym azjatyckim państwem, które zdekryminalizowało obrót marihuaną.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/mozgnastolatka.png)
THC i rozwój mózgu nastolatków – co pokazują najnowsze badania?
Używanie marihuany może prowadzić do ścieńczenia kory mózgowej u nastolatków – wynika z najnowszego badania prowadzonego przez Gracielę Piñeyro i Tomáša Pausa, naukowców z CHU Sainte-Justine oraz profesorów Wydziału Medycznego Uniwersytetu w Montrealu. Współpraca dwóch laboratoriów badawczych, korzystających z uzupełniających się podejść, wykazała, że THC – czyli tetrahydrokannabinol, substancja aktywna w konopiach – powoduje kurczenie się arborescencji dendrytycznej, czyli „sieci anten” neuronów, które odgrywają kluczową rolę w komunikacji między nimi. Skutkuje to zanikiem (atrofią) pewnych obszarów kory mózgowej – co jest szczególnie niepokojące w wieku, w którym mózg się rozwija.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/edna.jpg)
DNA w powietrzu. Wykrywają tak narkotyki i patogeny
Przełomowe badanie naukowców z Uniwersytetu Florydy wykazało, że środowiskowe DNA (eDNA) zasysane prosto z powietrza może dostarczyć szczegółowych informacji o otaczającym nas świecie. Od identyfikacji zagrożonych gatunków i śledzenia ludzkich patogenów, po wykrywanie alergenów i nielegalnych substancji.