Metkatynon - Manganizm/zatrucie manganem

4-HMC, efedron, metkat. Charakterystyka i metody otrzymywania.
Więcej informacji: Metylokatynon w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: Stymulanty

• 3 / 1 / 0

@hyber123 Podziwiam Cię za determinację w walce o swoje zdrowie i cały czas trzymam kciuki. Twoje posty podnoszą mnie na duchu.

Ja w okresie maj/czerwiec bralem EDTA w formie wlewów dożylnych. Wziąłem 12 wlewów po 2g EDTA każdy (mialo być 20 ale brakło mi siana). Była wyraźna poprawa, palce u rąk mniej się trzęsły, objawy drętwienia/mrowienia i braku czucia w dłoniach spadly prawie do 0. Niestety w połowie lipca, po silnym stresie, objawy wróciły do stanu poprzedniego. Cały czas biorę witaminę C 2x1000mg dziennie.

W ogóle to w dni kiedy czuję się psychicznie lepiej, objawy potrafią spaść nawet (subiektywnie) o 50 procent. Dziwne to wszystko. @Hyber123, też tak masz?

Gadałem ostatnio z moją nową panią psychiatrą. Babeczka pracowala kiedyś w ośrodku leczenia uzależnień i miała pacjentów z polineuropatią manganową. Kilku z niewyraźną mową i problemami z poruszaniem się i 1 na wózku, nie mówiący w ogóle [ Grafika zewnętrzna - wgrywaj jako załącznik aby była widoczna bezpośrednio ]. Mówiła że 2 z nich dzięki rehabilitacji (takiej jak mówi hyber123) BARDZO poprawiło swój stan.

@Hyber123, z tego co pamiętam brałeś EDTA, poprawiło Ci się po tym? Bierzesz ALA dalej?

Dodano mentiony. misspill
  • 43 / 7 / 0

23 lipca 2019ZX pisze:
No ale te testy były na ostrygach. I w ten sposób nie wiadomo ile środka musiałbyś wziąć żeby zminimalizować manganizm. Ale jedno to na pewno racja - jeśli robisz coś zanim dostaniesz manganizmu, to masz o wiele większe szanse niż robiąc to po. Aspiryne można brać codziennie i w sumie jest zupełnie bezpieczna i podobno dobra na serce tylko krwawienia nasila.
No ale wciąż nie wiadomo ile tej aspiryny byłoby potrzebne człowiekowi, ja przypuszczam, że jedno opakowanie może by wystarczyło, bo nie wieżę, że jedna tabletka na 80kg wagi przy codziennym koceniu wystarczy.
Aspiryna czyli kwas acetylosalicylowy ma działanie przeciwzakrzepowe, zapobiega tworzeniu sie skrzepow. Dobre działanie na serce przejawia się poprzez rozrzedzoną krew po przyjeciu aspiryny, która to krew mniej obciąża pracujące non stop serce. Jednak dawka całego opakowania bylaby niebezpieczna z powodu mozliwości wystapienia krwotoku spowodowanego zbyt rozrzedzoną krwią.

Wpływ na manganizm trudno mi ocenić.

Dramat w szpitalu psychiatrycznym. Pacjenci trafiają na OIOM z przedawkowania

Adam jest pacjentem szpitala psychiatrycznego w Lubiążu. – Możesz tu ćpać co chcesz. Musisz mieć tylko pieniądze – mówi.

Farmaceuci boją się medycznej marihuany?

Kanadyjscy naukowcy przeprowadzili systematyczny przegląd 26 badań, które dotyczyły przekonań, wiedzy i obaw pracowników służby zdrowia związanych ze stosowaniem konopi.
  • 432 / 40 / 0

@Chachar
Jeżeli chodzi o stan psyhiczny, to od niedawna ustabilizował się, miałem tak, że kiedy ktoś powiedział coś co mnie mogło urazić to od razu w płacz. Całe życie byłem raczej wrażliwy ale nie do takiego stopnia. Od miesiąca budze się po prostu z dobrym samopoczuciem. Nie wiem, ja to sobie tłumaczę, że po prostu wracam do zdrowia.

Co do EDTA, tak brałem w styczniu, kupiłem 100g, i brałem aż do wyczerpania. Na samym początku super, natychmiastowa poprawa w zakresie mówienia, ale wraz z upływającym czasem i kolejnymi dawkami matka zaobserwowała pogorszenie mojego stanu - zapewne wiązało się to z wypłukiwaniem innych metali wraz z manganem, a moją słaba suplementajcą, brałem wtedy raz dziennie taka multiwitaminową pigułe, ale widocznie była za słaba.
ALA biorę do dzisiaj z przerwami 3tyg. na paczke.Witamine C brałem ale to w takich marnych 200mg tabletkach bo matka bała się kupić 1kg z neta.
Dzięki to super z Twojej strony, to wszystko co piszesz tylko motywuje mnie jeszcze bardziej.Ze swojej strony mogę ci polecić coś na odbudowywanie neuroprzekaźników i wiem, że to działa : L-Glutamian z Tauryną, oraz jak skończę brać pojemnik 500g przerzucam się na tyrozynę bo ma w sobie budulce do neuroprzekaźników dopaminonergicznych- czyli tych które wypalał mangan. Ćwiczenia fizyczne, orzechy, sok z buraka, dużo jajek (zwłaszcza na miękko )i dużo snu. ( Ja śpię po 10 godzin)

Pozdrawiam
  • 3 / 1 / 0

hyber123 Dzieki za odzew ☺

U mnie bylo trochę inaczej. Poprawę zauważyłem pod koniec brania EDTA, a pogorszenie nastąpiło nagle ok. 2 tygodni po ostatniej dawce. Ogólnie nie brałem supli, słabo się odżywialem i mało spałem. Mam nadzieję że masz rację z tym wypłukiwaniem metali, bo już byłem załamany. Myslałem że EDTA działa tylko objawowo, czy coś.

Chyba teraz kupię sobie EDTA w tabletkach-taniej wyjdzie, plus ALA plus dobra suplementacja. Gdzieś czytałem, że EDTA nie przekracza bariery krew-mózg, a jedynym chelatorem który przekracza jest ALA. Mam depresję i na ćwiczenia fizyczne nie mam siły ani motywacji, poki co.

hyber123 A Ty czujesz poprawę po samym ALA?
  • 432 / 40 / 0

12 sierpnia 2019Chachar pisze:

U mnie bylo trochę inaczej. Poprawę zauważyłem pod koniec brania EDTA, a pogorszenie nastąpiło nagle ok. 2 tygodni po ostatniej dawce.
To musiało być osłabienie organizmu związane z wypłukaniem z organizmu metali, Bo widzisz, wraz z manganem wypłukiwane zostało również cynk, żalezo, i inne metale :) które akurat wpływaja korzystnie na funkcjonowanie organizmu. Dokładnie tak jak w moim przypadku z tą różnicą, że ja próbowałem suplementować je w tej multi-pigule którą brałem, ale okazało się za mało.

Owszem i to sporą tylko, że ja przeważnie biorę kilka rzeczy równocześnie, najczęściej + kwasy omega 3, ale jak biorę ALA to odstawiam kwasy omega 3. Ostatnio biorę też magnez. Zgadza się, ALA przekracza barierę krew mózg. Na depresję ćwiczenia też są dobre. To skoro powrót do zdrowia nie jest wystarczającą motywacją to w takim razie co ?

Aha i jeszcze jedno, jeżeli bierzesz leki od psychiatry, takie jak np. chlorprotixen to radzę Ci je odstawić. Bo u mnie powodowały jedyne zwarzywienie a nie przyspieszenie myślenia.

PS.Jak możesz to opisz swój przypadek, tutaj albo jak chcesz prywatnie to w wiadomości prywatnej.
  • 155 / 22 / 0

12 sierpnia 2019Chachar pisze:
hyber123 Dzieki za odzew ☺

U mnie bylo trochę inaczej. Poprawę zauważyłem pod koniec brania EDTA, a pogorszenie nastąpiło nagle ok. 2 tygodni po ostatniej dawce. Ogólnie nie brałem supli, słabo się odżywialem i mało spałem. Mam nadzieję że masz rację z tym wypłukiwaniem metali, bo już byłem załamany. Myslałem że EDTA działa tylko objawowo, czy coś.

Chyba teraz kupię sobie EDTA w tabletkach-taniej wyjdzie, plus ALA plus dobra suplementacja. Gdzieś czytałem, że EDTA nie przekracza bariery krew-mózg, a jedynym chelatorem który przekracza jest ALA. Mam depresję i na ćwiczenia fizyczne nie mam siły ani motywacji, poki co.

hyber123 A Ty czujesz poprawę po samym ALA?
Na "popularnym portalu aukcyjnym" można kupić kg EDTA, za nie wiem - 40 zł? Do tego waga i możesz sobie sam odmierzać. Owszem, EDTA nie przekracza bariery krew-mózg, jednakże EDTA usunie z krwi mangan, ale w organizmie jest równowaga - gdy w krwi zabraknie, to przejdzie część z mózgu. Powinno się to robić w odstępach, 2-3 dni oczyszczania, kilka tygodni przerwy. EDTA szczerze mówiąc jest tak skuteczne, że chyba nie ma sensu dalej kombinować. Poczytaj na forum temat o EDTA, wyjaśniłem tam wszystko.
  • 44 / 5 / 0

Luzik mangan wchłania sie tylko iv i pr.
(tak naprawdę p.o. też więc nie jest to bezpieczne)
W sensie raz na jakiś czas cie nie zabije, wszystko zależy od drogi podania, syntezy, częstotliwości zażywania i tego jak sie przygotujesz do zażywania (np nawpierdalasz sie żelaza etc.)

Przeniesono z osobnego wątku. misspill
  • 432 / 40 / 0

Siema kociarze, do dzisiejszego wpisu zmotywował mnie nowy suplement diety a mianowicie Metylo- B 12 500 mg . Od dawna nie bylo tak dobrze jak jest teraz. Lepiej z chodzeniem, ba nawet z bieganiem ! Wcześniej żeby przebiec nie mogłem tak od razu wystartować tylko jak ja to nazywałem potrzebowałem rozpędu, a ostatnio przebiegłem 3 fragmenty po 15 metrów od razu z miejsca. Po schodach schodzi mi się też dużo lepiej . Dalej ! bo to jeszcze nie koniec dobrych wieści. Czytam już o wele wyrażniej, z intonacją i interpunkcją praktycznie już w 100% płynnie. Pracuje teraz nad szybszym tempem. Co do glutaminy i tauryny to odstawiłęm ją po gdzieś połowie opakowania ( 250 g ) bo wyczytałem, że też nie można brac cały czas bo to sie kumuluje gdzieś w mózgu i to też nie dobrze jak jest za dużo. To tyle do nastepnego, pozdrawiam
  • 180 / 12 / 0

^ ile ty tego kota waliłeś iv? 3 razy?
  • 432 / 40 / 0

Już to pisałem kilka razy, najdłuższy mój ciąg trwał około 7 miesięcy plus minus 500. Ciężko mi to oszacować.
Wróć do „Metkatynon”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata