Dział poświęcony harm reduction – metodom mającym na celu złagodzenie negatywnych konsekwencji zażywania środków psychoaktywnych.
ODPOWIEDZ
Posty: 13 • Strona 1 z 2
  • 4 / 7 / 0
Zapraszam osoby urzędujące we Wrocławiu na wymianę sprzętu :strzykawka: do nowootwartej świetlicy drop-in:

ul. Jedności Narodowej 153/1 (wejście od podwórka)

Poza sprzętem do iniekcji do dyspozycji pomoc medyczna i pomoc prawna!! Jeśli macie możliwość, informujcie znajomych.
Z góry dzięki!

Zgodnie z prośbą i potrzebą uwypuklenia tego typu inicjatyw wyciągam dyskusję do nowego tematu i podpinam. DexPL
  • 2373 / 311 / 0
@salida Super!! Mam pytanie, co to za inicjatywa ?? Jakaś prywatna, NGO/jakieś inne pozarządowe czy może to jakaś samorządowa (w to to ciężko byłoby mi uwierzyć) inicjatywa ???! Generalnie jeśli to nie jest jakiś żart itp tylko poważne przedsięwzięcie to świetnie bo coś takiego, taki punkt wymiany pompek i doraźnej pomocy na pewno jest potrzebny i jesteśmy w tym temacie 100 lat za murzynami.

Nie cytujemy posta bezpośrednio nad swoim. taurinnn
Bywam pod mailem hyperalien@yahoo.com
  • 4 / 7 / 0
AlienForms - świetlica z opcją wymianki, o której piszę, nie jest żartem. Niecałe 3 lata temu powstała we Wrocławiu fundacja, która początkowo zajmowała się streetworkingiem (uliczna wymiana sprzętu - można nas spotkać głównie w okolicach programu metadonowego, ale też PKP i ołbin). Od tego roku dostaliśmy lokal, w związku z tym uruchomiliśmy świetlicę ;-) Zależy mi bardzo, żeby jak największa liczba osób dowiedziała się o możliwości wymiany sprzętu - a jak wiadomo - poczta pantoflowa najlepiej działa:)
  • 182 / 31 / 0
@salida A wiesz jak to jest w innych miastach?
  • 109 / 9 / 0
Byłem, widziałem, ładna świetlica przyjazne miejsce mili ludzie. Co do wymiany sprzętu czy pomocy nie powiem bo nie korzystałem :)
  • 916 / 133 / 0
Wiem, że to spam i warto dla tego wydzielić osobny wątek. W Krakowie też działa drop-in, można wymienic sprzety, umy sie, wyprac i ysuszyc ciuchy, a nawet w ciagu dnia spac w specjalnym pokoju.
Pomoc prawna, rozmowy, obok jest lekarz psychiatra. To już działa i działa...:)
i na prawdę pomaga tym, ktorzy chca aby im pomoc.
Słuchaj, malutki, nie będę ci tłumaczyć życia.
  • 4 / 7 / 0
Pancuronium - streetworkerzy działają na pewno w Warszawie, Czestochowie, Krakowie i Zgorzelcu.

co do świetlic drop-in i stacjonarnej wymiany sprzętu wiem na 100%, że poza Wrocławiem są takie miejsca jeszcze w Krakowie, Częstochowie i Warszawie, ale internety podają też np. Puławy, Zieloną Górę, Gdańsk, Chorzów... Nie wiem, na ile w tych miastach faktycznie coś się dzieje

czlowieklufka - ooo.... bardzo się cieszę:)) mów znajomym koniecznie!!!

dobra, postaram się już nie robić offtopa - zamykam się więc ;-)
  • 67 / 5 / 0
Bardzo mi się podobają takie inicjatywy. Streetworkerzy ich działalność, no i nowy nurt w pedagogice tzw. Pedagogika Ulicy ;) W Warszawie powstaje coraz więcej takich punktów a studenci mają możliwość kształcenia się w obszarze wspomnianej subdyscypliny ;). Jakby nie patrzeć to profilaktyka pierwszorzędowa jest fundamentem nie przejścia na wyższy lvl uzależnienia, gdzie pojawiają się koszty, straty zdrowotne i inne zło ;)
  • 1933 / 310 / 0
03 maja 2019salida pisze:
co do świetlic drop-in i stacjonarnej wymiany sprzętu wiem na 100%, że poza Wrocławiem są takie miejsca jeszcze w Krakowie, Częstochowie i Warszawie, ale internety podają też np. Puławy, Zieloną Górę, Gdańsk, Chorzów... Nie wiem, na ile w tych miastach faktycznie coś się dzieje
Dzięki za info, to super inicjatywa! Popieram redukcję szkód, znacznie bardziej niż system systematycznej syygmatyzacje (instytucjonalna dyskryminację jak np. brak dostępu do opieki medycznej ,nauki prewencyjnej w szkołach czy też odmowy leczenia zgodnego z normami unijnymi. Autorkę tematu proszę o kontakt przez prywatną wiadomość przez forum - jak będzie jakiś problem - proszę daj znać w wątku, @salida


Leciutki offtopic
Niestety dziś, np w moich stronach zatwardziałe umysły północno lubuskiej psychiatrii - w tym uzależnień. Są całkowicie przeciwko programom redukcji szkód,b także jakiekolwiek szanse na otwarcie tego typu punktów np. w Gorzowie Wlkp jest niemożliwe - podobnie z klinikami metodonowymi mimo rosnącej potrzeby (najbliższa w którymkolwiek kierunku bto minimum 100 km, co biorąc pod uwagę koszty oraz czasy otwarcia uniemożliwia podjęcia normalnej pracy - już dalsze ćpanie jest po prostu tańsze i absorbujące mniej czasu.

Dodam też, że była u nas klinika z bodaj do "91 lub 92, ale została usunięta ze względu na filozofię psychiatrów w mieście utrzymujących się do dzisiaj - myszugan - substytucja wg nich nie ratuje życia, v tylko jest źródłem darmowego ćpania - i d i o c i ².
Dodam z że u lokalnego ordynatora psychiatryka, który również pracuje w klinice terapii uzależnień stacjonarnej (w pełni otwartej) to prosząc o bupre to FACET nie miał pojęcia co to, sprawdził w kompie i mnie wyśmiał bo chce dostać ćpanie za frajerb/] (jakby to jeszcze tak działo). nie aktualizują swojej wiedzy, bo ich to po prostu nie dotyczy zatem nie obchodzi[b/].

(Pomijam już jak ten sam facet olewa sprawę podległego oddziału dla mężczyzn dorosłych w psychiatryku, gdzie piguły siedzą sobie w kanciapie, śpią na zmianę oglądając tv i podawając dawki na oko (np holoperidol ich ulubieniec który powinno się mierzyć l mg na kg ciała pacjenta - a tu zonk strzał 8v bez powodu z nieokreśloną dawką albo 3 kubeczki ok 50ml dla gościa 55 kg :o ). A na miejscu cyrk, bo nikt nikogo nie pilnuje z więc dochodzi do takich akcji jak sodomizowane gwałtu (i ofiarą ładuje w pasach bo jest histeryczna, a oprawca dzięki pasom w nocy na większe pole manewru i potem się dziwią każdej udanej próbie samobójczych w budynku; narkotyki na miejscu; dzieciakom 16-17 lat dają takie dawki psychotropów, że wyglądają jak walking dead - jako że nie ma żadnej terapii tylko 24/7 w łóżku... to nie leczą, tylko zaliczają, kolesie odmawiają pokarmu i potem tracą przytomność, albo inni grzeją buzałe i wrzątkiem stąpają sobie twarz, bo przez zombie leki nic nie czują a opinia chorych nic nie znaczy. Takich rzeczy było i jest więcej, i te niedouczone/nie aktualizujące swojej wiedzy chujki powinny ponieść konsekwencje i pójść do pierdla. Do tego ilu ludzi skrzywdzili (nawet nie wspominam tu o narkusach, bo to kolejne bonusowe marnuje jednostki swój czas), czysta znieczulica w najgorszym wymiarze a i w rozmowach face 2 face stygmatyzacja czy nazewnictwo typu narkomański śmieć to norma. Jak będzie się nobilitował, zdobywał profesurę zwyczajna lub nadzwyczajną to wszelkie średniowieczne praktyki (w tym z biciem po głowie jakiegoś retarda itp itd) nagrane w MP3 i filmikach MP4 nagle niesamowitym zbiegiem oczywistości ujrzą światło dzienne. Czasem warto poczekać i potem rozsyłając do wszystkich mediów w kraju i zagranicą oczekiwać zalaniem /potem rzadkiej stacji w skutek gowno burzy
Uwaga! Użytkownik GG Allin nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 4 / 7 / 0
Kurczę, dawno mnie tu nie było. Wpadam z informacją, że mimo epidemii drop-in we Wrocławiu działa dalej. Zapraszamy od 12 - wydajemy również maski ochronne

@GG Allin - widziałam, że pisałaś PW, ale niestety skasowało mi się:// Jeśli temat aktualny, odezwij się.
Zdrowia!!
ODPOWIEDZ
Posty: 13 • Strona 1 z 2
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.