Heterocykliczne substancje modulujące potencjał neurotransmisji GABA, będące pochodnymi kwasu barbiturowego – np. fenobarbital.
Więcej informacji: Barbiturany w Narkopedii [H]yperreala
ODPOWIEDZ
Posty: 2 • Strona 1 z 1
  • 59 / 1 / 0
W domowej apteczce od lat posiadam fenobarbital pod handlową nazwą Milocardin. Działanie rekreacyjne tego leku jest znikome, ale pomyślałem sobie, że może sens jest zastosować ten barbital do wzmocnienia np. kodeinki lub benzo. Jak myślicie, ma ktoś doświadczenie w tej materii?

W obecnej chwili, z powodu braku neuroleptyków i benzo, zapodałem sobie coś niecoś tego specyfiku na zwałe po amf. Troszkę mnie to uspokoiło a byłem cholernie wystrzelony i spięty, co prawda zrobiło mi się też trochę niedobrze, ale to może z tego względu że owy barbital który posiadam, jest już trochę po terminie %-D
  • 2429 / 579 / 155
[mention]zolpidem_zz[/mention] Ciekawy temat.

Osobiście nie jestem zwolenniczką brania depresantów na zwałę po stymulantach, ale niestety jest to ogólnie dosyć powszechna praktyka.

Łączenie barbituranów (w tym fenobarbitalu) z depresantami takimi jak benzodiazepiny czy opioidy (np. kodeina) wzmacnia, owszem, ich działanie, ale jest wyjątkowo niebezpieczne i może doprowadzić do depresji oddechowej oraz depresji układu krążenia. Do takich mixów trzeba dobrze znać działanie każdej z tych substancji z osobna na sobie oraz mieć tolerancję. Aczkolwiek na mixowaniu barbituranów przejechało się nawet sporo osób z naprawdę dużą tolerką.

Jeszcze inna sprawa - Fenobarbital niezależnie od dawki indukuje enzymy wątrobowe, co zmienia metabolizm i działanie wielu leków, prowadząc do osłabienia lub znacznego zwiększenia ich efektów, niekiedy zahaczających już o toksyczność.

Rekreacyjnie solo - Uspokaja, w całkiem przyjemny sposób. Milocardin dostawałam akurat jeszcze będąc dzieciakiem. Poza przyjemnym efektem sedatywnym nie ma jakiegoś specjalnego działania rekreacyjnego. Należy też pamiętać o potencjale uzależniającym.
Uwaga! Użytkownik taurinnn nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
ODPOWIEDZ
Posty: 2 • Strona 1 z 1
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Newsy
[img]
Alkohol miał swój udział w powstaniu złożonych hierarchicznych społeczeństw

Alkohol towarzyszy nam od tysiącleci. Używały go wszystkie wielkie cywilizacje. Znali go Majowie, Egipcjanie, Babilończycy, Grecy, Chińczycy czy Inkowie. Odgrywał ważną rolę w ceremoniach religijnych, wciąż jest ważnym elementem spotkań towarzyskich. Był środkiem płatniczym, służył wzmacnianiu i podkreślaniu pozycji społecznej. W najstarszym znanym eposie literackim „Eposie o Gilgameszu” jednym z etapów ucywilizowania Enkidu – który symbolizuje tam dziką naturę, niewinoość i wolność – jest wypicie przezeń piwa.

[img]
Jest niebezpieczny jak alkohol i narkotyki. „Byliśmy zbyt zaślepieni”

Światowy Dzień Bez Telefonu Komórkowego obchodzony jest 15 lipca. Z tej okazji Instytut Spraw Obywatelskich wystosował list otwarty do rodziców, w którym przestrzega przed zgubnym wpływem tego urządzenia na dobrostan najmłodszych. „Smartfon uzależnia tak jak alkohol, papierosy czy kokaina” – wskazuje ISO.

[img]
Leki na ADHD i medyczna marihuana a testy drogowe. Czy testy rozpoznają źródło substancji?

Czy zażycie niektórych leków może skutkować oskarżeniem o prowadzenie pojazdu pod wpływem narkotyków? Zastępca Rzecznika Praw Obywatelskich, Stanisław Trociuk, zwrócił się do Komendanta Głównego Policji z pytaniem, czy używane przez funkcjonariuszy testy narkotykowe potrafią rozróżnić substancje aktywne od leczniczych. Odpowiedź Policji nie rozwiewa wszystkich wątpliwości – zwłaszcza w kontekście leczenia ADHD czy terapii z wykorzystaniem medycznej marihuany.