Generalnie przysługuje Ci odwołanie od każdej decyzji. Żeby ktoś mógł przedstawić Ci, jakie masz teraz opcje, musiałbyś napisać coś więcej o tej sprawie. To, że jacyś biegli zalecili psychiatryk niczego nie precyzuje.
A długość wczasów w psychiatryku zależy w największym stopniu od lekarzy - mogą Cię tam potrzymać 2 tygodnie i stwierdzić, że nie stanowisz zagrożenia dla siebie i innych, ale równie dobrze możesz tam zabawić znacznie dłużej.
Jak by to wygladalo ? Zglaszam sie przykladowo co tydzien do poradni na jakas terapie / rozmowe z terapeuta ? Dzieki za pomoc.
Wystawiają zaświadczenie że uczestniczysz w terapii.
Z testami na obecność nie wiem jak jest zapytaj się.
No znajdź monar najbliższy zadzwoń powiedz że się chcesz umówić z terapeutą umów się nawijaj jaka jest sprawa (tylko nie mów że chces papiery tylko że kiedyś ćpałeś już nie ćpiesz) itp. itd.
Skoro mam nie mowic o papierach to troche lipa bo sprawe mam za miesiac - zanim pojade po swietach zdaze z 2 razy tam byc i pewnie nie wystawia mi tego zaswiadczenia tak odrazu...
Ale dzieki bo zapisze sie i tak. Moze sie odwolam jak mnie skaza na osrodek to powinno sie przydac.
To jest tak,że psychiatrzy muszą pisać do sądu opinię o Twoim stanie zdrowia nie rzadziej niż co 6 miesięcy.Tylko,że psychiatrzy rozumieją ten zapis jako "nie częściej niż co 6 miesięcy".
Także myślę,że sobie trochę tam posiedzisz.
Radzę się bronić rękami i nogami przed tym.Jak nie byłeś karany to wnioskuj o innych biegłych i pewnie się skończy tylko na zawiasach
Najblizszy monar mam 200km odemnie. Jesli umowie sie z terapeuta to pewnie co tydzien trzeba bedzie sie pokazac?
Poza tym pisałem o poradni Monar nie o ośrodku Monar.
Skoro mam nie mowic o papierach to troche lipa bo sprawe mam za miesiac - zanim pojade po swietach zdaze z 2 razy tam byc i pewnie nie wystawia mi tego zaswiadczenia tak odrazu...
Idź do prywatnego psychiatry (najlepiej do takiego co ich lista wisi w sądzie) i niech Ci wystawi papier że nie stanowisz zagrożenia dla siebie otoczenia.
I chodzi o to czy jak poprose o wezwanie na swiadkow najblizszej rodziny - rodzicow, zony to czy ich zdanie sie jakos bedzie liczyc jesli potwierdza ze nic nie cpam
Zatrudnij się gdzieś dla picu albo zapisz do jakiejś szkoły policealnej czy czego weź od nich zaświadczenie że pracujesz/ uczysz się.
Hardkorowy motyw to wpłata ok. 50-100 zł na konto jakiejś organizacji zajmującej się ofiarami pobicia.
Aha i wyraź chęć pojednania ze poszkodowanym i wszystkich przeproś. Żona na sali też się przyda.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/eudrugs-markets-key-insights_0.jpg)
Narkotykowy krajobraz Europy. Nowy trendy na czarnym rynku
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/a12a216cf97460608e37260bc2663020f9aa0a82.jpg)
Dlaczego Portugalia może być europejską stolicą medycznej marihuany?
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/cannababcia.png)
Marihuana? Nie taka straszna, jak ją malowali.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/cocainehq720.jpg)
Zniknęło 400 kg kokainy. Policjanci objęci śledztwem
Biura dwóch policjantów z Biura ds. Zwalczania Przestępczości Narkotykowej we francuskim Nanterre oraz ich domy zostały przeszukane przez IGPN (Wydział Wewnętrzny Inspektoratu Policji) w związku ze sprawą „Trident”. Chodzi o zaginięcie blisko pół tony kokainy. Według informacji „Le Parisien”, przeszukania przeprowadzono w biurach dwóch policjantów z wydziału antynarkotykowego oraz w ich domach. Zarekwirowano także ich tablety i komputery.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/budynek-prokuratury-rejonowej-w-szczecinie.jpg)
Szczeciński lekarz pomagał nielegalnie zdobywać opioidy. Jest akt oskarżenia
Jerzy B. stanie przed sądem za poświadczenie nieprawdy w zaświadczeniach lekarskich. Pewien szczecinianin dzięki takiemu zaświadczeniu odzyskał znaczne ilości leku opioidowego, który wcześniej podczas przeszukania zabezpieczyła policja.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/kidssmarthphoneaddiction.jpg)
Jest niebezpieczny jak alkohol i narkotyki. „Byliśmy zbyt zaślepieni”
Światowy Dzień Bez Telefonu Komórkowego obchodzony jest 15 lipca. Z tej okazji Instytut Spraw Obywatelskich wystosował list otwarty do rodziców, w którym przestrzega przed zgubnym wpływem tego urządzenia na dobrostan najmłodszych. „Smartfon uzależnia tak jak alkohol, papierosy czy kokaina” – wskazuje ISO.