prometazyna – organiczny związek chemiczny, pochodna fenotiazyny o silnym działaniu uspokajającym i przeciwwymiotnym[3].
Należy do najstarszej grupy leków przeciwhistaminowych (nieselektywny silny antagonista receptora H1 będący jednym z pierwszych leków I generacji). Wykazuje również właściwości antagonistyczne wobec receptora H2, a także działa umiarkowanie cholinolitycznie (receptory M1, M2, M3, M4, M5), odznacza się działaniem dopaminolitycznym (receptor D2), adrenolitycznym (receptor α1) i antyserotoninowym (receptor 5-HT2A). Jest też inhibitorem kalmoduliny[4].
Ponadto wykazuje synergizm m.in. z lekami przeciwbólowymi, wzmacniając i wydłużając ich efekt terapeutyczny[5].
Potrzebuję informacji na temat tego leku wiem tylko, że jest to lek podawany przed zabiegami chirurgicznymi w celu uspokojenia chorego.
A ja leżałem ostatnio w szpitalu bo miałem mieć zabieg nosa i w pewnym momencie podali mi w tyłek lek który zawiera difergan po jakimś czasie zaczeło działać, czułem się troche senny uspokojony, i po kilku chwilach wzieli mnie na sale operacyjną, pamiętam tylko że kazali mi się patrzeć w lampe i o tego czasu film mi się urwał, potem pamiętam, że wieżli mnie na wózku, a potem jak znalazłem sie na sali chorych i gadałem z lekażem, ponoć nawet nie przystąpili do zabiegu, ponieważ dostałem padaczki i lekaż mnie się pytał czemu nie powiedziałem, że jestem chory na padaczke, ale ja mu powiedziałem, że nie choruje na padaczke, dzień potem nawet mnie zbadał neurolog i powiedział, że ja mogę być chory na padaczke a to mógł byc mój pierwszy atak, a ja się zastanawiam, że ta padaczka może być przez ten lek, wkońcu niektóre leki w momencie przedawkowania mogą wywoływac drgawki, więc bardzo bym prosił wszelkie informacje na temat leku difergan bo na necie nie można znależc.
Dodano strukturę + Wiki + opis - 909
Oczywiście, jest to w bardzo dużym stopniu zależne od wrażliwości osoby, która bierze Diphergan, w jakiej dawce, jak często... czy ile naraz. No i w jakim celu. Lek faktycznie ma (ale raczej w teorii) usypiać, lecz w stosunkowo niewielkim stopniu. Poza tym jest przeznaczony również dla uczuleniowców. (moja mater swojego czasu brała jako odskocznię od Claritine'u.)
Ja sama natomiast posłużyłam się Dipherganem którejś nocy, kompletnie zdesperowana. Żeby było jasne - dawka była przyzwoita. Po mniej więcej pół godzinie dostałam drgawek, skurczy, skrętów i takich tam. Średnio miło, ogólnie rzecz biorąc. Padaczki też nie mam! Natomiast jawi mi się tu uczulenie na neuroleptyki, ale to swoją drogą.
Wejdź na pharmindex, tam jest sporo informacji.
Idziesz do neurologa z mamą? Chyba żartujesz. Rodzice może i mają wewnętrzną potrzebę, ale nie prawo chodzenia z dorosłymi dziecmi do lekarzy. Poradzisz sobie sam.
Useless me and useless you...
EDIT:
Niesamowite! Co racja to racja. Po 40mg Dipherganu dożuciłem tyle kodeiny ile miałem (4x15mg thicodin i 4x8mg ascodan) w domu zapijając to wszystko pepsi i jedząc w między czasie grejfruta. Spodziewałem sie lajtowej fazy, a okazało sie, że faza była i to dość mocna trwająca coś koło 4-5 h. Ciężko bylo mi zansąć, ale śmiało moge teraz stwierdzić, że "Difka" silnie wzmacnia dziłanie kodeiny. Niewielka ilosć kodeiny 92 mg po spożytym wcześniej Dipherganie da ci faze jak byś zażył dużo więcej kody.
Useless me and useless you...
Scalono. | STR88
zyrtec to gowno jesli chodzi o dzialanie rekreacyjne, difka to jest cos, w szczegolnosci w polaczeniu z opiatami
Narkomani i nędza. Niemcy wolą się tu nie zapuszczać. "Sytuacja nie do przyjęcia"
Ciemna strona zieleni: Wszystko, co musisz wiedzieć o negatywnych skutkach nadużywania konopi
Holenderski eksperyment z regulowaną uprawą marihuany okazał się sukcesem
Minął dokładnie rok, odkąd holenderskie coffeeshopy w wybranych gminach zaczęły sprzedawać wyłącznie legalnie uprawianą marihuanę. Eksperyment, który miał uderzyć w czarny rynek, przynosi pierwsze wymierne efekty. Choć nie obyło się bez kar finansowych, ogólny bilans jest zaskakująco pozytywny.
Mama dilera przyszła na policję z marihuaną
Policjanci z Krakowa zatrzymali 16-latka, u którego znaleziono ponad 50 gramów marihuany. Chłopak przyznał się także do jej sprzedaży.
Badanie ścieków 2025: Marihuana dominuje w europejskich miastach, kokaina i ketamina w górę
Badanie ścieków to dynamicznie rozwijająca się dziedzina nauki. Pozwala ona naukowcom bardzo dokładnie oszacować, jakie narkotyki i w jakich ilościach spożywają mieszkańcy. Najnowsze badanie z 2025 roku miało ogromną skalę. Badacze sprawdzili ścieki w około 115 miastach na terenie Europy.