Widziałem kiedyś statystyki (na grupie badawczej) i porównywano tam wyroki proponowane przez prokuratora, a wyroki wydawane przez sąd.
Okazało się, że prokurator najczęściej dawał wyrok w zawieszeniu. Ludzie którzy szli do sądu mocno się zdziwili bo wyroki zapadające w sądzie różniły się tym, że:
1. Znacznie więcej było kar bezwzględnego więzienia
2. Troszeczkę więcej było kar łagodniejszych niż więzienie w zawieszeniu
3. Sąd znacznie rzadziej proponował wyrok więzienia w zawieszeniu - na korzyść powyższych, głównie bezwzględnego więzienia.
oczywiście statystyki te widziałem dosyć dawno i były one zależne również od ilości posiadanych narko i rodzaju.
Czechy luzują prawo konopne. Duży krok naprzód, ale z gwiazdką
Ciemna strona zieleni: Wszystko, co musisz wiedzieć o negatywnych skutkach nadużywania konopi
Zasłonili alkohol na stacjach paliw. Testy zakończone, Orlen nie dołączył
Sposób prezentacji alkoholu w sklepach ma realny wpływ na sprzedaż - wnioski z pilotażu prowadzonego na przełomie stycznia i lutego na trzech stacjach benzynowych w Polsce są jednoznaczne. Do inicjatywy nie dołączył Orlen, który ma swoje stanowisko w tej sprawie. Podobnie jak sieć sklepów z alkoholem Duży Ben.
Ekspert: szkodliwość kawy jest mitem
Kawa, do niedawna uważana za używkę, w świetle najnowszych badań wykazuje liczne korzyści zdrowotne: obniża ryzyko nadciśnienia tętniczego, chorób serca i kamicy nerkowej, wspiera zdrowie wątroby i naczyń, zmniejsza stan zapalny oraz ryzyko zgonu. Warunkiem jest, aby pić ją w sposób regularny i umiarkowany - podkreśla lek. Stanisław Surma.
Więzienie za 0,11% przekroczenia?
Wolne Konopie włączają się do sprawy jako strona społeczna w sprawie pana Andrzeja.
