Leki stosowane w leczeniu zaburzeń psychicznych.
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 98 • Strona 1 z 10
  • 89 / 2 / 0
Klozapina-hajp.png
Klozapina – organiczny związek chemiczny, pochodna dibenzodiazepiny. Jest pierwszym opracowanym atypowym lekiem przeciwpsychotycznym. Nie wywołuje objawów pozapiramidowych ani hiperprolaktynemii, jej stosowanie wiąże się z mniejszym ryzykiem późnych dyskinez. Ma udokumentowaną skuteczność w schizofrenii lekoopornej. Mimo że jest najskuteczniejszym znanym lekiem przeciwpsychotycznym, nie jest lekiem pierwszego rzutu ze względu na potencjalnie śmiertelne działania niepożądane: agranulocytozę i zapalenie mięśnia sercowego.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Klozapina

Witam,

Biore obecnie lek klozapol w dawce 12,5 mg najmniejsza z mozliwych zeszlem z dawki 500 mg z powodu po co mam tyle brac jak i tak nie czuje po nim rezultatu poprawy. Wiec czy gdy polacze razem z nim metedron to uzyskam pelna faze bez zadnych zaklocen zpowodowanych lekiem np odczuje euforie ? klozapol ktory :
Wykazuje silne własności antyserotoninowe, adrenolityczne, ośrodkowe i obwodowe cholinolityczne oraz przeciwhistaminowe. Wykazuje także działanie GABA-ergiczne w prążkowiu. Klozapol ma relatywnie małe powinowactwo do receptorów dopaminowych.

Działa silnie hamująco na OUN, uspokajająco, wykazuje umiarkowane działanie przeciwpsychotyczne i słabe przeciwdepresyjne. Wykazuje słabe działanie przeciwautystyczne. Jego silne działanie uspokajające, umożliwia normalizację stanu psychicznego chorego znacznie szybciej, niż po zastosowaniu innych leków neuroleptycznych.

Znosi także bezsenność i rozluźnia mięśnie. Nie wywołuje objawów pozapiramidowych, nie działa przeciwwymiotnie.

Doustnie podany lek wchłaniany jest szybko. Maks. stężenie we krwi osiąga po około 3,2 h. T0,5 we krwi wynosi około 16 h. Lek wiązany jest w 95% z białkami osocza. Przed wydaleniem jest metabolizowany w wątrobie; 50% podanej dawki wydalane jest z moczem, 38% z żółcią.
pozdrawiam serdecznie

Dodano strukturę + Wiki - 909
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
  • 3309 / 17 / 0
To też ważne na co go bierzesz. Często jest przypisywany na schizofrenię czy psychozy, a wtedy najlepiej dać sobie spokój z dragami.
  • 353 / 1 / 0
to ma jakies zastosowanie rekreacyjne w stylu pochodnych benzodiazepiny albo np. mozna uzyc sobie jako ratunek na bad tripie tryptaminowym czy to zupelnie inna para kaloszy?
  • 89 / 2 / 0
cierpie na shizofrenie prosta

Schizofrenia prosta – jeden z typów schizofrenii charakteryzujący się brakiem występowania objawów wytwórczych i występowanie jedynie objawów negatywnych[1].

Przebieg schizofrenii prostej rozpoczyna się od coraz bardziej zwiększającego się zobojętnienia, obniżenia nastroju i brakiem zainteresowania własnym losem i otoczeniem. Stosunek chorego do otoczenia staje się coraz bardziej pozbawiony emocji a sama osoba staje się wyalienowana.

W Polsce rozpoznawana jest bardzo rzadko (około 1% pacjentów)[1].
Przypisy

nie mam zadnych psychoz czy halucynacji albo ze slysze glosy. tak ogolnie mowiac to brak checi do zycia i nie odczuwanie emoci a metedron dodaje pewnosci siebie chociazby.
tak lek ten uspokaja wiec, moze on zaklocac dzialanie prawidlowe metedronu czy je wrecz podbije ?
  • 89 / 2 / 0
klozapol to lek na shizofrenie ostatniej szansy kiedy wczesniejsze nei dzialaja to nie lek rekreacyjny ale po wzieciu stalej dawki dziala nassenie i zbija faze
  • 3309 / 17 / 0
No to z pewnością wszystkie psychodeliki odpadają... Nie wiem jak z opio, ale to jest zło. Dysocjanty pewnie też niezbyt.
  • 89 / 2 / 0
czyli on zaklloca dzialanie wiekszosci substancji psychoaktywnych ?
  • 3309 / 17 / 0
Mnie bardziej chodzi o to, że narkotyki+Twoja choroba mogą pogłębiać Twój stan.
  • 641 / 15 / 0
Hmm... Tak się zastanawiam czy faktycznie psychodeliki odpadają, co najwyżej może osłabić ich działanie?
  • 3309 / 17 / 0
No ogólnie się nie poleca brania dragów osobom z problemami psychicznymi, schizofrenia to wyższa szkoła jazdy ;) No i po psychodelikach może objawić się ukryta schizofrenia, więc wydaje mi się, że może pogorszyć stan.
ODPOWIEDZ
Posty: 98 • Strona 1 z 10
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.