Dział poruszający prawne kwestie użytkowania narkotyków. Legalizacja, kary, pytania do adwokata.
ODPOWIEDZ
Posty: 3 • Strona 1 z 1
  • 2814 / 14 / 0
Rax94 pisze:
1. Czy istnieje niebezpieczeństwo przechwycenia przesyłki przez jakiegoś złego pana P.?
Odpowiedź znajduje się już na forum. Proszę nie odpowiadać, aby uniknąć "spamu" ;) Przed założeniem wątku sprawdź, czy nie istnieje podobny.
Rax94 pisze:
3. Czy mogę np. podać adres kafejki internetowej i stać pod nią czekając na p. listonosza/kuriera?
Listonosz nie wręczy przesyłki. Jak sobie wyobrażasz kradzież cudzej przesyłki? Możesz wykorzystać przesyłkę poste restante.
Rax94 pisze:
4. Jakie są skutki prawne posiadania 2 krzaczków i 5g suszu szałwii wieszczej?
2 krzaczków rosnącej rośliny?
Ustawa z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii (Dz.U. 2005 nr 179 poz. 1485) ([url=http://panczypani.pl/hyperreal/prace/narkomania2005.pdf]PDF[/url]) pisze:
Art. 53. 1. Kto, wbrew przepisom ustawy, wytwarza, przetwarza albo przerabia środki odurzające lub substancje psychotropowe albo przetwarza słomę makową,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
2. Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w ust. 1, jest znaczna ilość środków odurzających, substancji psychotropowych albo słomy makowej lub czyn ten został popełniony w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, sprawca
podlega grzywnie i karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.
susz
Ustawa z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii (Dz.U. 2005 nr 179 poz. 1485) ([url=http://panczypani.pl/hyperreal/prace/narkomania2005.pdf]PDF[/url]) pisze:
Art. 62. 1. Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
2. Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w ust. 1, jest znaczna ilość środków odurzających lub substancji psychotropowych, sprawca
podlega grzywnie i karze pozbawienia wolności do lat 5.
3. W wypadku mniejszej wagi, sprawca
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
Rax94 pisze:
5. Powiedzcie mi, proszę czym się różni jedna forma przesyłki od drugiej poza czasem oczekiwania :) jedna z nich to kurier, druga poczta polska?
Ceną. Reszta była omawiana na forum tak jak pkt.1 i 2.
Uwaga! Użytkownik PCP jest zbanowany na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 274 / 9 / 0
Rax94 pisze:
2. Czy jeśli zamówię to ZA POBRANIEM, to ryzyko znika?
Niewielkie przesyłki i duże sumy do zapłaty mogą imo przykuwać uwagę.
Psy nie są szkolone do szukania szałwii, więc jeśli poprosisz sprzedawce, żeby to jakoś ukrył to ryzyko będzie bardzo niskie.
Obiło mi się o uszy, że można zamawiać poste restante na hasło - bez podawania imienia i nazwiska, ale nie wiem czy poczta polska oferuje taką możliwość.
  • 261 / 2 / 0
Poczta polska nie oferuje takiej mozliwości
ODPOWIEDZ
Posty: 3 • Strona 1 z 1
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Newsy
[img]
Zniknęło 400 kg kokainy. Policjanci objęci śledztwem

Biura dwóch policjantów z Biura ds. Zwalczania Przestępczości Narkotykowej we francuskim Nanterre oraz ich domy zostały przeszukane przez IGPN (Wydział Wewnętrzny Inspektoratu Policji) w związku ze sprawą „Trident”. Chodzi o zaginięcie blisko pół tony kokainy. Według informacji „Le Parisien”, przeszukania przeprowadzono w biurach dwóch policjantów z wydziału antynarkotykowego oraz w ich domach. Zarekwirowano także ich tablety i komputery.

[img]
Belgia: Rozbito gang przemytników kokainy

Policja rozbiła dużą grupę kokainową działającą w Belgii. Przemytnicy przywozili narkotyki z Ghany i Dominikany przez lotnisko w Brukseli. Następnie, przez port w Antwerpii, narkotyki były wysyłane za granicę. Niektórzy podejrzani spotykali się regularnie w barze shisha w Vilvoorde (Brabancja Flamandzka), aby omawiać swoje interesy.

[img]
Stan opublikował raport o spożyciu marihuany. Niemal 15 proc. nowojorczyków zażywa ją regularnie

Tylko 14,7 proc. dorosłych nowojorczyków regularnie spożywa konopie indyjskie – zgodnie z najnowszym raportem stanowego Departamentu Zdrowia. Najwyższy odsetek korzystających z marihuany w dowolnej formie występuje u osób w wieku 21-24 lat. Z raportu wynika ponadto, że większą tendencję do zażywania konopi mają osoby, które jednocześnie nadużywają innych używek.