Przeniesiono tematmt z "Antydepresanty" do "Preparaty lecznicze". | STR88
again and again
again and again
again and again
ale spróbować warto
Nadal krzywdzę ludzi, gdy ludzie mnie krzywdzą
Daleką drogę mam, jakie to ma znaczenie
Że w moich butach stopy kaleczą kamienie
again and again
aree1987 pisze: Czytałem na anglojezycznych forach ze ludzie biorą na początku 10 20 30mg a nie chciałbym za dużo wziąść niż potrzeba. U mnie kontakty społeczne powodują cała mase objawów somatycznych, chciałbym to wyeliminować. Znalazlem ciekawy artykuł dotyczący propranolu- "A Pill To Forget?" http]
heh 10 mg to nawet raczej nei poczujesz, ja 20 mg nie czuje, zreszta, nie moge powiedziec, ze po 40 mg "cos czuje". Poprostu w sytuacji bardzo stresowej nie trzesa mi rece i mei serce szybko nei bije. Takie Efekty to daje. Zreszta masz na ulotce napisane:Doustnie. Dorośli. Nadciśnienie tętnicze i choroba niedokrwienna serca - początkowo zazwyczaj 40 mg 2 razy na dobę, dawkę tę można stopniowo zwiększać aż do uzyskania optymalnej odpowiedzi następującej zwykle po dawkach 120-240 mg na dobę w 2, 3 lub 4 dawkach; zaburzenia rytmu - 30-120 mg na dobę w 3-4 dawkach; zawał mięśnia sercowego - zalecana dawka dobowa wynosi 180-240 mg na dobę w dawkach podzielonych; drżenie samoistne - początkowo 40 mg 2 razy na dobę, dawka optymalna wynosi 120 mg, niekiedy 240 mg na dobę; guz chromochłonny nadnerczy - przed zabiegiem operacyjnym 60 mg na dobę w 2 dawkach, w guzie nieoperacyjnym 30 mg na dobę w dawkach podzielonych; stany lęku i niepokoju - do 240 mg na dobę w dawkach podzielonych.
A co do artykułu to ciekawe, PTSD nie mam, ale następnym razem kiedy zrobię coś głupiego na imprezie i będę miał moralniaka to przetestuje. ;-) Ciekawe tylko jakie dawki tej kobieci dawali.
BTW nie wiem czy to efekt propranolu czy przemęczenia chorobą "zapalenie gardła". Wczoraj jak brałem 10mg na wieczór kładąc się na łóżku widziałem pająka przebiegającego po poduszce i niezle sie wystraszyłem, wcale takowego nie było, taki cipaczowy halun. :P Czasem kątem oka widzę jakis niezidentyfikowany "ruch". A dzisiaj jak siedzialem na poczekalni do rodzinnego tak z odlegości 10m napis NIE WCHODZIĆ zmieniał się na SIĘ WCHODZIĆ i tak pare razy to N na S sie zmieniało. Na początku miałem realny ubaw, że z takim błędem kartke strzelili na drzwiach. :D Nie wiem czy to propranol, wenlafaksyna czy może zaczyna się u mnie rozwijać schizofrenia..
again and again
Czechy luzują prawo konopne. Duży krok naprzód, ale z gwiazdką
Ciemna strona zieleni: Wszystko, co musisz wiedzieć o negatywnych skutkach nadużywania konopi
Jedna dawka "molekuły duszy" może pokonać depresję na pół roku
Zanieczyszczenie wody kokainą zmienia zachowanie łososi na wolności
Pod wpływem zawartej w ściekach kokainy, a zwłaszcza jej metabolitu, młode łososie atlantyckie pływają dalej i rozprzestrzeniają się na większą odległość – informuje pismo „Current Biology”.
CBZC uderza w narkobiznes. Zatrzymano 27 osób
Funkcjonariusze Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości zatrzymali 27 osób podejrzanych m.in. o wprowadzanie na terenie województwa opolskiego znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. Z ustaleń śledczych wynika, że grupa zajmowała się dystrybucją marihuany oraz mefedronu, czerpiąc z tego procederu stałe korzyści majątkowe.
Koniec ery alkomatów. W polskich firmach zaczyna się era narkotestów
Kilkanaście lat temu problem używek w miejscu pracy kojarzył się niemal wyłącznie z alkoholem. Kontrola trzeźwości, alkomaty, procedury odsuwania pracownika od obowiązków – to wszystko zamieniło się w standard w wielu branżach. Dziś jednak punkt ciężkości wyraźnie się przesunął. Coraz częściej mówi się nie o alkoholu, lecz o narkotykach i innych substancjach psychoaktywnych. Wydaje się, że ta zmiana nie jest przypadkowa, ale wpisuje się w szerszy trend społeczny, szczególnie widoczny w młodszym pokoleniu.