Ośrodki Leczenia Uzależnień - skuteczność, atmosfera, warunki

...czyli jak podejść do odstawienia i możliwie zminimalizować jego konsekwencje

Moderator: Wszyscy moderatorzy

• 1698 / 120 / 0

Specjalistaa pisze:
08 maja 2018
Stare Juchy
Interesuje mnie "Doren" w Różewcu lub Stare Juchy właśnie.
Jak ktoś był w którymś w nich, proszę o podzielenie się spostrzeżeniami jak tam było, jakie zajęcia, obowiązki, terapia. Czy przyjmują tam osoby z podwójną diagnozą (politoksykomania i schizofrenia paranoidalna).
W Różewcu jakieś cztery lata temu był kumpel ostro wjebany w dragi, głównie mefa, gdy po roku wyszedł, zrobił się z niego kawał byka, bardzo chwalił sobie pobyt, mówił że trzeba zapierdalać, wywalać gnój, karmić zwierzęta itp.
O Starych Juchach ze słyszenia tylko tyle wiem że bardzo ciężko się tam dostać i że to ośrodek tak jakby dla vipów, ze sporą renomą, nie wiem ile w tym prawdy.
Tak więc jeśli ktoś pzeszedł terapię w ww. ośrodkach, proszę o info, te właśnie ośrodki pasowałyby mi, choć posiadam o nich jak dotychczas szczątkowe informacje, niemniej jednak w moim przypadku są dogodne ze względów logistycznych.
  • 22 / / 0

Czy ktoś orientuje się, gdzie, gdziekolwiek byleby w Polsce, przyjmą mnie od razu albo w niedługim czasie na leczenie krótkoterminowe? Zależy mi, żeby można było leki brać, bo nie jest jeszcze u mnie do konca dobrze ze zdrowiem psychicznym i napewno się posypie bez nich i rozmów z bliskimi, więc przydałoby się móc dzwonić stamtąd bez problemów. Jest to dla mnie ważne, bo lekarka uważa, że odpowiednio wydobrzałam do terapii i nie chce mnie wypuścić ze szpitala bez zapisania na odwyk. Tak w ogóle to ona widzi poprawę, bo niestety zaczęłam trochę ćpać na oddziale. Może być szpitalny oddział leczenia uzależnień. Zależy mi, żeby wydobrzeć na tych lekach, ale mam dosyć oddziału afektywnego i chętnie poświęciłabym czas na zrobienie papierka, jak coś, to nie ma problemu z zejściem z dragów, mam mnóstwo niewykrywalnych w testach protipów na deprechę xD naprawdę poradźcie coś, bo nie jestem teraz w stanie normalnie gadać i obdzwaniać ośrodków, a miejsce rodzice zabukowali mi w Radomiu, w katolickim Karanie (ktoś coś wie o tej placówce?), normalnie to bym miała niezły polew z odgrywaniem tych szopek z modłami i rozważaniami ( haha stęskniłam się za tą hipokrytką, którą kiedyś byłam xD), ale teraz by było ciężko, ale jestem zdesperowana, żeby zdobyć papierek do końca września i wrócić na studia. Ktoś coś wie? mogę wybierać się gdzieś nawet i w poniedziałek, może gdzieś ktoś ucieka z początku terapii i bym się dołączyła, fajnie też, jakbym nie miała problemu ze swoimi herbatkami ziołowymi. xD

Jak to jest prowadzić największą na świecie internetową encyklopedię narkotyków ?

Strona Kenana Sulaymana o nazwie PsychonautWiki jest internetowym źródłem informacji na temat ponad 300 środków psychoaktywnych....

Mężczyzna zostawił kilogram marihuany w samochodzie kierowcy Ubera

Mężczyzna zostawił kilogram marihuany w samochodzie kierowcy Ubera i został aresztowany przez policję, kiedy próbował odzyskać zgubę.
Użytkownik nieaktywny
  • 55 / 10 / 0

Mógłby ktoś kto był w Nowym Dworku Na filii Nowy Dworek napisać jak wygląda na tej filli? Atmosfera, warunki , terapeuci.
Słyszałem, że jest tam najwięcej pracy, co mnie martwi, ile godzin dziennie?

Wracam za niedługo tam na lrczenie, poprzednim razem miałem trafić na filie nd ale w ten sam dzień kiedy miałem się przenieść zrezygnowałem i pojechałem do domu. Balem sie zmiany otoczenia
  • 49 / 14 / 0

[mention]nieziemskaprzygoda[/mention] , oprócz ośrodka Karan w Radomiu przyjmą Cię też w tej sytuacji szybko do Radzimowic, jednak jest to ośrodek płatny. W Karanie jednak - nie obawiaj się - nie jest tak rygorystycznie i religijnie, jak sądzisz. Bardziej chodzi o pewne nastawienie, filozofię do życia, a przede wszystkim o wyjście z nałogu. Bóg - jakkolwiek się go nie pojmuje - schodzi nieco na dalszy plan.

[mention]Jungingen[/mention], znam wiele osób, które były w Nowym Dworku i mowią coś zupełnie odwrotnego: jest tam o wiele mniej pracy niż w pozostałych miejscach. Pełno zieleni, spokoju. Często się śmieja, że jada do kurortu. :) Coś więc tam musi w tym być.

[mention]Dersu Uzala[/mention] , w doren jest specjalny program dla osób uzależnionych od środków psychoaktywnych z zaburzeniami psychicznymi. Stare Juchy to ośrodek prywatny, może dlatego takie rzeczy obiły Ci się o uszy. Leczy się am duzo osob, ktore maja problemy z uzależnieniami ogólnie - nie tylko z narkotykami, ale i z hazardem, alkoholem. Generalnie polecam podzwonić i dopytac o wszystkie szczegóły :)
  • 1741 / 211 / 0

tur3k pisze:
29 marca 2018
[mention]GG Allin[/mention] albo ktokolwiek inny kto był w ND - jest szansa mieć tam laptopa ? Niby na stronie jest napisane że nie, ale wiecie jak to jest - czasem idzie się dogadać jak człowiek z człowiekiem. Będę potrzebował dostępu do internetu aby zająć się pewnymi ważnymi sprawami a nie będę specjalnie kupował smartfona (tfu !), na którego mnie zresztą nie stać.
[mention]tur3k[/mention]
Można. Tylko można go używać w zależności od
a) [bedąc na filiach wiejskich, czyli początek programu] mając kategorie:
4 - 3 -4 w Jokerze (tam najlatwiej)
3 - 1 - 3
[program - socjal - praca]
b) filii, bo na miejskiej (tj. na małej filii) to bez problemowo z tego co wiem. Do małej się pójdzie jeśli się z miejsca ustali, że chce się leczyć tylko 6 miesięcy lub to którys tam odwyk z kolei i widza po Tobie i Twoim zachowaniu, ze posiadasz odpowiednia wiedze odwykowa plus zachowujesz sie jak czlowiek (tj. jestes "odparowany")
Użytkownik zbanowany
  • 137 / 9 / 0

Z tego co czytam, często się zdarza, że w ośrodkach, na psychiatrycznych oddziałach szpitalnych, dragi latają jak gołębie- serio tak to wygląda?

Przecież piguły patrzą srogo po oczach a do tego testy robią.
Ciekawi mnie ta kwestia, jeśli poruszyłem temat w niewłaściwym wątku, proszę moda o przeniesienie.
  • 543 / 28 / 0

w osrodkach? czy psychiatrykach?
  • 1741 / 211 / 0

Jungingen pisze:
15 maja 2018
Mógłby ktoś kto był w Nowym Dworku Na filii Nowy Dworek napisać jak wygląda na tej filli? Atmosfera, warunki , terapeuci.
Słyszałem, że jest tam najwięcej pracy, co mnie martwi, ile godzin dziennie?

Wracam za niedługo tam na lrczenie, poprzednim razem miałem trafić na filie nd ale w ten sam dzień kiedy miałem się przenieść zrezygnowałem i pojechałem do domu. Balem sie zmiany otoczenia
no na filii ND masz najwięcej pracy spośród pozostałych filii i niestety obowiązkowe K.O. (Kultura i oświata), pracy jest tak mniej więcej
3-5h/dzień (W piątki nie ma pracy, bo piątki trzeba samemu sobie zorganizować zajęcie i się go trzymać). W teorii wszystkie filie mają tak samo program w godzinach na poszczególne zajęcia (np. na prace aka ERGOTERAPIE), ale to gówno prawda.

Oprócz tego 3x tydzień: mała grupa, 2x tydzień: duża grupa (1x socjal 2x praca/funkcjonalne/organizacyjne)

Terapia właściwa po kwalumpie (kwalifikacji) jest spoko, czas zapierdala, nie to co na kwalifikacji gdzie te 2-3 tygodnie lecą jakby nie chciały.
Specjalistaa pisze:
16 maja 2018
Jungingen, znam wiele osób, które były w Nowym Dworku i mowią coś zupełnie odwrotnego: jest tam o wiele mniej pracy niż w pozostałych miejscach. Pełno zieleni, spokoju. Często się śmieja, że jada do kurortu. :) Coś więc tam musi w tym być.
nie pieprz głupot. Kolega nie pyta się o Nowy Dworek, tylko o filie Nowy Dworek wew. osrodka Nowy Dworek. To nie jest tak, że Nowy Dworek to jeden ośrodek, bo to zbiór ośrodków (filii).
haze_warrior pisze:
16 maja 2018
Z tego co czytam, często się zdarza, że w ośrodkach, na psychiatrycznych oddziałach szpitalnych, dragi latają jak gołębie- serio tak to wygląda?
Serio? Gdzie tak przeczytałeś?

Jest też różnica pomiędzy ośrodkiem, detoksem, a szpitalem psychiatrycznym. Gdzie na detoksie to raczej standard, że są tam dragi. W psychiatryku nie wiem, byłem tylko raz i nie byłoby z tym najmniejszego problemu (chociażby przez osoby odwiedzające). A co do ośrodków, no to raczej bardzo mały margines żeby gdziekolwiek się pojawiały.
haze_warrior pisze:
16 maja 2018
Przecież piguły patrzą srogo po oczach a do tego testy robią.
Ciekawi mnie ta kwestia, jeśli poruszyłem temat w niewłaściwym wątku, proszę moda o przeniesienie.
Piguły w ośrodkach? Serio? Ty myślisz, że na terapii ludzie popierdalają w klapkach i pidżamach? %-D
Użytkownik zbanowany
  • 137 / 9 / 0

W ośrodku nigdy nie byłem. Ale odwiedzałem swoją laskę w psychiatryku - za dragi tam była.
Obczajcie schemat- oddział psychiatryczny nówka sztuka, w sensie świeżo po remoncie, a ściany były ozdobione obrazami maków- true story.

No i jej koleżanka regularnie jarała zioło i wciągała fetę, diler podjeżdżał pod szpital.
W końcu piguła ją obczaiła na ostrym zjeździe po amfetaminie, błagającą o benzo.
Zrobili narkotest i poleciała.
  • 543 / 28 / 0

nikt w psychiatryku nie zaprzatal sobie glowy zeby wywalac za narkotyki.
te kurwy maja kase od pacjenta i ewentualnie to mogliby przedluzyc pobyt.
Wróć do „Detox”
Na czacie siedzi 86 uczestników Wejdź na czata