Ośrodki Leczenia Uzależnień - skuteczność, atmosfera, warunki

...czyli jak podejść do odstawienia i możliwie zminimalizować jego konsekwencje

Moderator: Wszyscy moderatorzy

Dersu Uzala

58
63

08 maja 2018Specjalistaa pisze:
Stare Juchy
Interesuje mnie "Doren" w Różewcu lub Stare Juchy właśnie.
Jak ktoś był w którymś w nich, proszę o podzielenie się spostrzeżeniami jak tam było, jakie zajęcia, obowiązki, terapia. Czy przyjmują tam osoby z podwójną diagnozą (politoksykomania i schizofrenia paranoidalna).
W Różewcu jakieś cztery lata temu był kumpel ostro wjebany w dragi, głównie mefa, gdy po roku wyszedł, zrobił się z niego kawał byka, bardzo chwalił sobie pobyt, mówił że trzeba zapierdalać, wywalać gnój, karmić zwierzęta itp.
O Starych Juchach ze słyszenia tylko tyle wiem że bardzo ciężko się tam dostać i że to ośrodek tak jakby dla vipów, ze sporą renomą, nie wiem ile w tym prawdy.
Tak więc jeśli ktoś pzeszedł terapię w ww. ośrodkach, proszę o info, te właśnie ośrodki pasowałyby mi, choć posiadam o nich jak dotychczas szczątkowe informacje, niemniej jednak w moim przypadku są dogodne ze względów logistycznych.

nieziemskaprzygoda

3

Czy ktoś orientuje się, gdzie, gdziekolwiek byleby w Polsce, przyjmą mnie od razu albo w niedługim czasie na leczenie krótkoterminowe? Zależy mi, żeby można było leki brać, bo nie jest jeszcze u mnie do konca dobrze ze zdrowiem psychicznym i napewno się posypie bez nich i rozmów z bliskimi, więc przydałoby się móc dzwonić stamtąd bez problemów. Jest to dla mnie ważne, bo lekarka uważa, że odpowiednio wydobrzałam do terapii i nie chce mnie wypuścić ze szpitala bez zapisania na odwyk. Tak w ogóle to ona widzi poprawę, bo niestety zaczęłam trochę ćpać na oddziale. Może być szpitalny oddział leczenia uzależnień. Zależy mi, żeby wydobrzeć na tych lekach, ale mam dosyć oddziału afektywnego i chętnie poświęciłabym czas na zrobienie papierka, jak coś, to nie ma problemu z zejściem z dragów, mam mnóstwo niewykrywalnych w testach protipów na deprechę xD naprawdę poradźcie coś, bo nie jestem teraz w stanie normalnie gadać i obdzwaniać ośrodków, a miejsce rodzice zabukowali mi w Radomiu, w katolickim Karanie (ktoś coś wie o tej placówce?), normalnie to bym miała niezły polew z odgrywaniem tych szopek z modłami i rozważaniami ( haha stęskniłam się za tą hipokrytką, którą kiedyś byłam xD), ale teraz by było ciężko, ale jestem zdesperowana, żeby zdobyć papierek do końca września i wrócić na studia. Ktoś coś wie? mogę wybierać się gdzieś nawet i w poniedziałek, może gdzieś ktoś ucieka z początku terapii i bym się dołączyła, fajnie też, jakbym nie miała problemu ze swoimi herbatkami ziołowymi. xD

..czyli temat w sam raz na piątkowy wieczór ;)
Borys S. to kolejna znana postać, której nazwisko pojawiło się w notesie Cezarego P., zwanego "dilerem gwiazd". Aktor zeznał przed sądem, że zna oskarżonego, ale kupował od niego alkohol, a nie narkotyki.

Jungingen

Użytkownik nieaktywny
5
5

Mógłby ktoś kto był w Nowym Dworku Na filii Nowy Dworek napisać jak wygląda na tej filli? Atmosfera, warunki , terapeuci.
Słyszałem, że jest tam najwięcej pracy, co mnie martwi, ile godzin dziennie?

Wracam za niedługo tam na lrczenie, poprzednim razem miałem trafić na filie nd ale w ten sam dzień kiedy miałem się przenieść zrezygnowałem i pojechałem do domu. Balem sie zmiany otoczenia

Specjalistaa

14
5

@nieziemskaprzygoda , oprócz ośrodka Karan w Radomiu przyjmą Cię też w tej sytuacji szybko do Radzimowic, jednak jest to ośrodek płatny. W Karanie jednak - nie obawiaj się - nie jest tak rygorystycznie i religijnie, jak sądzisz. Bardziej chodzi o pewne nastawienie, filozofię do życia, a przede wszystkim o wyjście z nałogu. Bóg - jakkolwiek się go nie pojmuje - schodzi nieco na dalszy plan.

@Jungingen, znam wiele osób, które były w Nowym Dworku i mowią coś zupełnie odwrotnego: jest tam o wiele mniej pracy niż w pozostałych miejscach. Pełno zieleni, spokoju. Często się śmieja, że jada do kurortu. :) Coś więc tam musi w tym być.

@Dersu Uzala , w doren jest specjalny program dla osób uzależnionych od środków psychoaktywnych z zaburzeniami psychicznymi. Stare Juchy to ośrodek prywatny, może dlatego takie rzeczy obiły Ci się o uszy. Leczy się am duzo osob, ktore maja problemy z uzależnieniami ogólnie - nie tylko z narkotykami, ale i z hazardem, alkoholem. Generalnie polecam podzwonić i dopytac o wszystkie szczegóły :)

GG Allin

92
65

29 marca 2018tur3k pisze:
@GG Allin albo ktokolwiek inny kto był w ND - jest szansa mieć tam laptopa ? Niby na stronie jest napisane że nie, ale wiecie jak to jest - czasem idzie się dogadać jak człowiek z człowiekiem. Będę potrzebował dostępu do internetu aby zająć się pewnymi ważnymi sprawami a nie będę specjalnie kupował smartfona (tfu !), na którego mnie zresztą nie stać.
@tur3k
Można. Tylko można go używać w zależności od
a) [bedąc na filiach wiejskich, czyli początek programu] mając kategorie:
4 - 3 -4 w Jokerze (tam najlatwiej)
3 - 1 - 3
[program - socjal - praca]
b) filii, bo na miejskiej (tj. na małej filii) to bez problemowo z tego co wiem. Do małej się pójdzie jeśli się z miejsca ustali, że chce się leczyć tylko 6 miesięcy lub to którys tam odwyk z kolei i widza po Tobie i Twoim zachowaniu, ze posiadasz odpowiednia wiedze odwykowa plus zachowujesz sie jak czlowiek (tj. jestes "odparowany")

haze_warrior

7
10

Z tego co czytam, często się zdarza, że w ośrodkach, na psychiatrycznych oddziałach szpitalnych, dragi latają jak gołębie- serio tak to wygląda?

Przecież piguły patrzą srogo po oczach a do tego testy robią.
Ciekawi mnie ta kwestia, jeśli poruszyłem temat w niewłaściwym wątku, proszę moda o przeniesienie.

hertz

Użytkownik zbanowany
25
43

w osrodkach? czy psychiatrykach?

GG Allin

92
65

15 maja 2018Jungingen pisze:
Mógłby ktoś kto był w Nowym Dworku Na filii Nowy Dworek napisać jak wygląda na tej filli? Atmosfera, warunki , terapeuci.
Słyszałem, że jest tam najwięcej pracy, co mnie martwi, ile godzin dziennie?

Wracam za niedługo tam na lrczenie, poprzednim razem miałem trafić na filie nd ale w ten sam dzień kiedy miałem się przenieść zrezygnowałem i pojechałem do domu. Balem sie zmiany otoczenia
no na filii ND masz najwięcej pracy spośród pozostałych filii i niestety obowiązkowe K.O. (Kultura i oświata), pracy jest tak mniej więcej
3-5h/dzień (W piątki nie ma pracy, bo piątki trzeba samemu sobie zorganizować zajęcie i się go trzymać). W teorii wszystkie filie mają tak samo program w godzinach na poszczególne zajęcia (np. na prace aka ERGOTERAPIE), ale to gówno prawda.

Oprócz tego 3x tydzień: mała grupa, 2x tydzień: duża grupa (1x socjal 2x praca/funkcjonalne/organizacyjne)

Terapia właściwa po kwalumpie (kwalifikacji) jest spoko, czas zapierdala, nie to co na kwalifikacji gdzie te 2-3 tygodnie lecą jakby nie chciały.
16 maja 2018Specjalistaa pisze:
Jungingen, znam wiele osób, które były w Nowym Dworku i mowią coś zupełnie odwrotnego: jest tam o wiele mniej pracy niż w pozostałych miejscach. Pełno zieleni, spokoju. Często się śmieja, że jada do kurortu. :) Coś więc tam musi w tym być.
nie pieprz głupot. Kolega nie pyta się o Nowy Dworek, tylko o filie Nowy Dworek wew. osrodka Nowy Dworek. To nie jest tak, że Nowy Dworek to jeden ośrodek, bo to zbiór ośrodków (filii).
16 maja 2018haze_warrior pisze:
Z tego co czytam, często się zdarza, że w ośrodkach, na psychiatrycznych oddziałach szpitalnych, dragi latają jak gołębie- serio tak to wygląda?
Serio? Gdzie tak przeczytałeś?

Jest też różnica pomiędzy ośrodkiem, detoksem, a szpitalem psychiatrycznym. Gdzie na detoksie to raczej standard, że są tam dragi. W psychiatryku nie wiem, byłem tylko raz i nie byłoby z tym najmniejszego problemu (chociażby przez osoby odwiedzające). A co do ośrodków, no to raczej bardzo mały margines żeby gdziekolwiek się pojawiały.
16 maja 2018haze_warrior pisze:
Przecież piguły patrzą srogo po oczach a do tego testy robią.
Ciekawi mnie ta kwestia, jeśli poruszyłem temat w niewłaściwym wątku, proszę moda o przeniesienie.
Piguły w ośrodkach? Serio? Ty myślisz, że na terapii ludzie popierdalają w klapkach i pidżamach? %-D

haze_warrior

7
10

W ośrodku nigdy nie byłem. Ale odwiedzałem swoją laskę w psychiatryku - za dragi tam była.
Obczajcie schemat- oddział psychiatryczny nówka sztuka, w sensie świeżo po remoncie, a ściany były ozdobione obrazami maków- true story.

No i jej koleżanka regularnie jarała zioło i wciągała fetę, diler podjeżdżał pod szpital.
W końcu piguła ją obczaiła na ostrym zjeździe po amfetaminie, błagającą o benzo.
Zrobili narkotest i poleciała.

hertz

Użytkownik zbanowany
25
43

nikt w psychiatryku nie zaprzatal sobie glowy zeby wywalac za narkotyki.
te kurwy maja kase od pacjenta i ewentualnie to mogliby przedluzyc pobyt.

Wróć do „Detox”
Na czacie siedzi 49 uczestników Wejdź na czata

df5c49efaa1a955853ebd379277011efrealthing57  7521a060c9457120a75a4f404267c736nicknaszybko  AwatarPierwotnyWilk  AwatarSynus  AwatarAmffaa  Awatarunknown  AwatarCristianoTramaldo  AwatarSem  5fb02c1d5f5c5c6d3d4501696735f190sebastian77  Awatarowerfull  AwatarTripowicz  26898422b6aa0808672515ee4fbf8cdfferdinandomodo  Awatars3ven  9176cfffb92c0f1899ac6b81c23a8d00hatemenow1337  37d0651be1530ba7d6ac72aefb97eee9magell  235964ba3ce495b19df52d9f601c1ea9biel  AwatarAlembik  08b079f77a4535867e206bd60c6dc721Kiwrukytna  51dd5720b9037ec764c686cde7c89befwersal76  d5bc03a87088fc672285ae8909637c3erohake  AwatarUJebany  Awatarziomek455  Awatarpluszaczek  AwatarBetterThan  Awatartrydzyk  3d26a118676104466fbb959b5ab6bd7cicoteras  c414fa72eeee92f2858c457cf91b9e7bmangojuice  ada9e2893155b392abe27a2a7b3abf2adreamy4life  Awatarjabolman  bc9bf9b657ab6a348d7e13030efde7ddlopexik  49920ad74a1c6ae8ff416c780dde81b5Balous1  AwatarFoka3054  AwatarLutenson  Awatarvirr  AwatarMrMagnificus  Awatarandzelika  AwatarMondengel  Awatarizakcukierman  AwatarGanjaBot  AwatarWincent  Awatarfoggy  Awatarmochi7  f8bdc6e780f64a695a809bb760dab6c4trufla1989  AwatarPjaq  Awatarnarcotic_dream  AwatarAdvertisement  Awatarrodozz313  c941ba7ee13784df99909aa6879d0a4cmosznalenina  AwatarxSzuLeRx