Salvia Apiana

Dział służący dyskusji o pozostałych odmianach roślin, np. afrodyzjakach, ziołach snu, czy ziołach o właściwościach uspokajających i sedatywnych.

Moderatorzy: Wszyscy moderatorzy, Magiczny Ogród

Użytkownik nieaktywny
  • 16 / / 0

Co to za odmiana??? ktos znna??

[Przerzucam temat w końcu to nie SD]
Ostatnio zmieniony 13 września 2008 przez Zdechły Szczur, łącznie zmieniany 1 raz.

• 88 / 1 / 0

Szałwia biała, z Meksyku. Salvinorinu nie posiada, ale Indianie jej używali jako leku i chyba robili z niej kadzidła. Nic ciekawego, jeśli brać pod uwagę działanie, zbyt dekoracyjna też nie jest, przynajmniej dla mojego poczucia estetyki.
Ostatnio zmieniony 05 sierpnia 2008 przez heru, łącznie zmieniany 1 raz.

Indyjskie Polowanie Na Charas

Do produkcji haszyszu można używać wielu metod, ale charakterystyką tego pochodzącego z Malany było to, że wycierało się go z rośliny wyłącznie rękami, bez użycia żadnych rozpuszczalników, ani zaawansowanych technologicznie rozwiązań. Taki haszysz określa się właśnie jako charas. Ze względu na prostotę tej metody, charas zyskał w Indiach, Pakistanie i okolicznych regionach wielką popularność.

Użytkownik nieaktywny
  • 21 / / 0

Paliłeś już ją? Wiesz że jakioś działa? Bo jeżeli nie to chyba nic z niej nie będzie... Ze wszystkich odmian chyba tylko divinorum ma działanie psychoaktywne.

Użytkownik nieaktywny
  • 16 / / 0

acha dzięki Heru... trochę szkoda :(

temat można zamknąć

Qpa

• 158 / 1 / 0

Salvia biała.
Rośnie mi nawet, lecz o wiele trudniejsza w uprawie niż divinorum.

Roślina o bardzo intensywnym zapachu, używa się jej do powolnego spalania w kadzidłach.
Wprowadza taki magiczny nastrój, bo zapach jest naprawdę intensywny i ciekawy.
Sądzę, że lepsza niż kadzidło kościelne, żywiczne.

Poza, tym, żadnych niezwykłych właściwości.

elf

• 54 / / 0

Czy rosnąca roślina również wydziela silny zapach? Jak tak to była by to dobra alternatywa dla olejków w kominku ;]

• 54 / / 0

Z góry przepraszam, że piszę w temacie o s. białej, ale głupio by wyglądały te dwa tematy;p
Palił ktoś salvię splendens(tak to się pisze?)? Od dłuższego czasu podejrzewa się ją o właściwości psychoaktywne...

• 16 / / 0

Ja dostalem 18g tej salvi od zaprzyjaznionego indianina , kopie ale bardzo delikatnie

• 99 / / 0

wujekescobar: gdzieś kiedyś (może na tym forum, może na smartshopowym) czytałem, że salvia splendens (błyszcząca) palona lub żuta przed SD wzmacnia jej działanie. Sam tego jednak nie sprawdzałem

• 374 / / 0

kurzowy pisze:
wujekescobar: gdzieś kiedyś (może na tym forum, może na smartshopowym) czytałem, że salvia splendens (błyszcząca) palona lub żuta przed SD wzmacnia jej działanie. Sam tego jednak nie sprawdzałem
Nie wiem czy wzmacnia działanie, ale na pewno je przedłuża. Trip bardziej kolorowy.
Wróć do „Inne”
Na czacie siedzi 51 uczestników Wejdź na czata