Yerba Mate

Dział dotyczący roślin wykazujących działanie pobudzające, w tym: guarana, herbata, kawa, khat, tytoń, yerba mate.

Moderatorzy: Magiczny Ogród, Stymulanty

• 397 / 58 / 0

01 sierpnia 2019siostrorelanium pisze:
Ile sypiecie yerby? Ja daje do tykwy na oko ~ 80 - 90 g.
Średnio 3 czubate łyżki, wychodzi około 20g suszu. Jak wsypę więcej to dużo goryczy się robi i przestaje mi smakować.
Użytkownik zbanowany
  • 997 / 114 / 0

Hmm to zakladam, ze pijesz paragwajskie yerby - suszone z dodatkiem dymu, one maja ta typowa goryczke. Ja ja akurat bardzo lubie.

W tej chwili popijam sobie Amande cytrynowa i szczerze, jest bez wyrazu. Mysalem, ze bedzie fajna i odswiezajaca tymczasem bardzo slabo czuc cytryna i wydaje sie jakas taka bez smaku. Probowalem juz wielu odmian Amandy i dla mnie jest ona jednak przereklamowana. Albo po prostu tak bardzo brakuje mi tego posmaku dymu (Amada jest argentynska).

Najlepszym wyjsciem jest picie czystej 100% yerby klasycznej a ewentuane dodatki dorzucac na wlasna reke. 100 x lepsza od Amandy cytrynowej jest zwykla yerba zalewana woda z dodatkiem cytryny i miety.

Paula przez pół roku pracowała na nielegalnej plantacji zioła w Kalifornii.

"Najlepsi zarabiali 750 dolarów dziennie" - wywiad Noizz.pl

Zamiast kukurydzy w naczepie tira była marihuana

Rekordowy transport narkotyków przechwycili brazylijscy policjanci. 28 ton marihuany ukryte było w naczepie ciężarówki, która oficjalnie wiozła kukurydzę.
  • 320 / 65 / 0

Zobaczyłem na alledrogo yerbe z dodatkiem suszu cbd. Cena za kg troche spora ale dla testu zamówię. Próbował ktoś?
  • 397 / 58 / 0

Paragwajskich nie lubię, te mają już w ogóle goryczy w opór i smakują petami ^^ Chociaż kto wie, może jeszcze kiedyś zrobię podejście do Pajarito.
Lubię argentyńskie i brazylijskie, są łagodniejsze, oraz większość smakowych które piłem były ok. Co do cytrynowych yerb, bardzo fajnie sprawdza się wrzucenie do zwykłej yerby plasterka cytryny, fajnie się komponuje.
  • 28 / 12 / 0

Mam pytanie czy tylko na mnie yerba mate działa w ten zły sposób, że po 2 kubkach mam takie chujowe samopoczucie że cały mam dreszcze poce się i wgl jestem rozdrażniony. Czy tylko ja tak mam??

Dodam że po1 i ostatnim razie z słabym stymulatem dochodziłem (cipacz 3g dawka) do siebie z 1 tydzień.

PS. Kocham, szanuje i lubię😍 dobre opio i jakiegoś kosmite🍄
  • 1721 / 351 / 25

Jak źle się czujesz po takiej ilości yerby, to parz słabszą albo pij mniej. 1 zalanie na początek to już porządna dawka kofeiny. Ja sam po za dużej ilości czasem źle się czuję, więc kolejne zalanie piję dopiero jakoś godzinę po pierwszym.

PS benzydamina to deliriant, a nie stymulant, natomiast dawka 3 gramów to sporo. Nic dziwnego, że organizm potem długo dochodził do siebie.
Użytkownik zbanowany
  • 997 / 114 / 0

Jak sie zle czujesz po yerbie, to jej nie pij.
  • 320 / 65 / 0

30 sierpnia 2019aksamitek pisze:
Mam pytanie czy tylko na mnie yerba mate działa w ten zły sposób, że po 2 kubkach mam takie chujowe samopoczucie że cały mam dreszcze poce się i wgl jestem rozdrażniony.
Zwykłe i zwyczajne przedawkowanie kofeiny. Mniej syp, mniej pij albo nie pij w ogóle jeśli dalej tak będzie. Mam koleżankę która po jakiejkolwiek ilości się źle czuje, więc taka opcja też jest.
  • 28 / 12 / 0

Czyli nie mam żadnej złej tolerancji na stymulanty to spoko. A co do dawki ja mam taki kubeczek malutki 200ml i sypie do niego może 10g, czyli mam zmniejszać ilość szuszu czy jak bo bardzo lubię smak yerby eleborata ta z tą łaską na okładce👧
  • 320 / 65 / 0

Jak zaczniesz pić mało to w końcu Ci tolerka na kofe urośnie i tak, ale póki co musisz wyczuć jak jest najlepiej.
Wróć do „Stymulanty roślinne”
Na czacie siedzi 1109 uczestników Wejdź na czata