African Dream Root - Silene Capensis

Dział służący dyskusji o pozostałych odmianach roślin, np. afrodyzjakach, ziołach snu, czy ziołach o właściwościach uspokajających i sedatywnych.

Moderatorzy: Wszyscy moderatorzy, Magiczny Ogród

• 414 / 3 / 0

Mamy już wątek o Calea Zacatechichi to proponuję powypowiadac się na temat afrykańskiego korzenia snu. Może ktoś wie, które lepiej działa? Może są tacy na których działa silene capensis a calea nie i na odwrót? Są tu tacy co próbowali sileny? Zdawać relacje :-)

• 275 / / 0

W moim odczuciu to najlepszy srodek do zwiekszania intensywnosci snow, lepszy (i smaczniejszy) od Calea. Przynamniej ten dream root co ja zamawialem :) Testowalismy w trojke i wszyscy mielismy podobne odczucia -> znaczne zwiększenie ilosci snow, ich wyrazistosci i zdolnosci do zapamietania. Metoda spijania piany tez calkiem fajna ;)
Nie działa od razu, "ładuje się" kilka dni. Ponoc jest to zwiazane z powolna kumulacja saponozydow. W skrocie polecam dla bawiacych sie LD i szamanskimi stanami swiadomosci. Bawiacych sie, bo trudno w naszym swiecie zabrac sie za to na powaznie :/

Dlaczego poszukiwanie przyjemności staje się pułapką? Mózg uzależniony [REPORTAŻ]

Uzależnienie przechwytuje szlaki neuronowe mózgu. Naukowcy podważyli pogląd, że uzależnienia są skutkiem wad charakteru. Szukają metod leczenia dających nadzieję na wyrwanie się ze spirali cierpienia, w której tkwi dziesiątki milionów ludzi.

Dwa raporty: Narkotyki poważnym problemem w całej UE

Pełnomocniczka rządu RFN ds. narkotyków przedstawiła najnowszy raport nt. uzależnień w Niemczech. Własny raport przedłożyło także Europejskie Centrum Monitorowania Narkotyków i Narkomanii.

• 44 / / 0

A urośnie u nas? Bo to by była zajebista alternatywa dla pasjonatów etnobotaniki parapetowej ponieważ jak wiadomo Calea u nas nie pociągnie bez specjalnych warunków...

• 275 / / 0

Calea u nas rosnie, bynajmniej u mnie :))) calkiem niezle, ba jestem wrecz zaskoczony. A co do silene capensis to zbior klacza po 2-3 latach, takze dla niecierpliwych to nie jest :D

• 414 / 3 / 0

No i zbiór jak sie domyslam oznacza praktycznie pozbycie sie całej rosliny bo interesuje nas jej korzeń.

• 44 / / 0

machabeus, ale zime przetrwała? W jakichś specjalnych warunkach czy na parapecie?

• 763 / 1 / 0

no jak u mnie to bez problemu (parapet, najwidniejsze okno). ale fakt przydałoby się jakieś doświetlanie. liście przysychały, zwłaszcza dolne (no miały najmniej światła).

• 275 / / 0

taa, przetrwala bez niczego, nawet z 5-10 cm sie wyciagnela na galazkach. Ot, takie zimowe rozciaganie :) Teraz ja tylko przedziorek dopadl, wiec ide ze spryskiwaczem na niego :) Na szczescie reszty ogrodu nie zaatakowal :D

• 44 / / 0

To czemu wszyscy pieprzą że u nas nie pociągnie?

Jeśli roślina się wyciąga nienaturalnie mocno na długość to znaczy że ma za mało światła ;)

• 763 / 1 / 0

ono bo faktycznie u niektórych słabo rośnie. no i nieciekawie znosi zimę z powodu braku światła.
Wróć do „Inne”
Na czacie siedzi 51 uczestników Wejdź na czata