Kava Kava - wątek ogólny

Dział służący dyskusji o pozostałych odmianach roślin, np. afrodyzjakach, ziołach snu, czy ziołach o właściwościach uspokajających i sedatywnych.

Moderatorzy: Wszyscy moderatorzy, Magiczny Ogród

Posty: 485 Strona 48 z 49

Crystal_Dragon

Posty: 31
Rejestracja: 2013
1
1


Moim zdaniem tak. Mielony korzeń kavy ma ok 10% kawalkatonów, a podczas jednego wieczora przerabia sie okolo 30 gramów. Ekstrakt niby ma 30% kawalkatonów, więc odpowiednio wychodzi 10 gramów. Największą ilość ekstraktu 30% jaką zjadłem to 8 gramów.
Teraz czekam na paczke z cactus kava, ja przyjdzie to podziele się wrażeniami.


dublinek

Posty: 1
Rejestracja: 2017


TajskiK3oks pisze:Testował ktoś ekstrakt "Kava Kava 250mg 60 caps" ? Trochę drogo - 119zł. Warto, czy lepiej poczekać aż pojawi się w sklepach zielarskich?

Po za tym jak myślicie - co będzie najlepsze według Was w skuteczności działania:

- Zaparzenie herbatki z Kava Kava?
- Ekstrakt z Kava Kava?
- Nalewka Kava Kava ?

(Już telepatycznie wyczuwam jak Streetart odpisuje mi że tylko nalewka, jebać ekstrakty, ewentualnie herbatka xP )
Ekstrakt.

W Nowej Zelandii tysiące lokatorów mieszkań komunalnych otrzyma łącznie miliony dolarów odszkodowań i przeprosiny ze strony rządu po tym, jak zostali bezzasadnie wyeksmitowani po nieprawidłowym przetestowaniu ich domów na obecność narkotyków.
W pudełkach z bananami przekazanymi nieodpłatnie do jednego ze stanowych więzień ukryta była, jak się okazało, kokaina o wartości prawie 18 milionów dolarów.

kavawpolsce

Posty: 2
Rejestracja: 2018
2


Dzien dobry,

Jestem jednym z gosci, ktory walczyl o legalizacje kavy w Polsce. :)
Troszke na tej kavie sie znam, bo pije ja regularnie od okolo dekady + podrozowalem sporo po Pacyfiku. Zatem pozwole sobie wkleic kilka info odnosnie form kavy i kupowania kavy z naszej facebookowej grupki (Kava w Polsce):

1. Czym jest kava?

Kava to zarówno nazwa rośliny (pieprzu metystynowego), jak i napoju zeń przygotowywanego. Jest to najbardziej popularna używka na wyspach Pacyfiku. Stosowana od co najmniej 3000 lat w celach relaksacyjnych, leczniczych i kulturowych.

2. Jakie ma działanie?

Kava ma działanie odprężające i uspakajające. Specyficzne efekty zależą od spożywanej odmiany, formy konsumpcji i jakosci produktu, ale ogólnie kava przynosi relaks i spokój bez zaburzania jasności myślenia. Niweluje stres, napięcie i "szum" w głowie. Przynosi odprężenie mięśni i poprawia samopoczucie. Jednocześnie proces myślowy pozostaje trzeźwy i wyostrzony. Kava zwiększa wrażliwość na dźwięki i światło. Dla wielu osób, kava poprawia jakość snu.

3. Jakie ma skutki uboczne?

Nadmierne spożycie kavy może powodować nudności (głównie ze względu na smak). Bardzo duże ilości mogą powodować utratę równowagi i chwilowe zaburzenia ostrości widzenia. Długotrwałe spożywanie dużych ilości kavy znacznie wysusza skórę i powoduje utratę wagi (co nie dla każdego jest korzystne..).

Powyżej mowa o wysokiej jakości kavie. Niskiej jakości, zanieczyszczone produkty mogą oczywiście mieć zupełnie inne skutki uboczne.

4. Czy kava uzależnia?

Nie stwierdzono by kava miała jakikolwiek potencjał do powodowania fizycznego uzależnienia. Nie oberwuje się nawet wzrostu tolerancji na działanie kavy. Wg niektórych, częste spożycie kavy wręcz zwiększa wrażliwość na jej działanie.

Niemniej, jak każda rzecz, używanie kavy może zamienić się w nawyk.

5. Jaką kavę należy pić?

Jedynie korzenie rośliny nadają się do spożycia. Pozostałe części tej rośliny (jak w przypadku np ziemniaków, czy pomidorów) zawierają toksyczne alkaloidy. Wielu nieuczciwych sprzedawców miesza łodygi i inne szkodliwe części rośliny wraz z korzeniami by obniżyć koszty, więc należy kupować kavę tylko ze sprawdzonego źródła (o tym poniżej).

Istnieje wiele odmian kavy, które w zasadzie dzielą się na dwie podstawowe grupy: kavy szlachetne i kavy nieszlachetne. Te pierwsze są najbardziej cenione i popularne na Pacyfiku. Uznawane są przez ekspertów i Światową Organizację Zdrowia za bezpieczne i nadające się do regularnej konsumpcji. Te drugie uważane są za dużo mniej przyjemne, są praktycznie nieużywane na wyspach Pacyfiku i są uznawane za eskpertów za nieodpowiednie do regularnej konsumpcji. Dlatego warto pić tylko i wyłącznie szlachetną kavę. skąd mamy wiedzieć czy nasza kava jest szlachetna? Teoretycznie można samemu testować. Jest prosty test acetonowy, który w tym pomaga i łatwo można wykryć czyste tudei i czystą szlachetną. Test ten jednak średnio się sprawdza w przypadkach gdy sprzedawca mieszka jedno z drugim. Wtedy już raczej bardziej skomplikowane badania.

Ale można też kupować kavy certyfikowane przez instytucje, które to testują. Jedną z takich instytucji jest międzynarodowy non-profit o nazwie True Kava Group (www.truekava.com), którzy prowadzą program testowania i certyfikowania kav oraz certyfikowania sprzedawców. Wszystkie kavy sprzedawane pod tym certyfikatem są szlachetne i wolne od jakichikolwiek zanieczyszczeń, łodyg itd.

6. Jakie są formy kavy?

A. Świeża (zielona) kava. Prawdziwy rarytas. Serwowana praktycznie tylko w Vanuatu, jest dużo mocniejsza niż suszona kava. Czasami wystarczy 1 kubeczek by naprawdę mocno poczuć efekt kavy. Smak ma również inny. Niezbyt przyjemny (żadna kava nie smakuje dobrze), ale lepszy niż suszone korzenie.

B. Kava instant. Prawdziwa kava instant to powolnie osuszona świeża (zielona) kava. Smakuje nawet troszkę podobnie, ale mimo wszystko to inna liga.. Wygodna, łatwa w użyciu, ale droga.

C. (ew. na równi z 2) Kava tradycyjna (zwana też "średnio mielona"). Najbardziej popularna i najtańsza forma kavy. Trzeba przygotować poprzez ugniatanie i filtrowanie. Gorszy smak i mniejsza moc niż kava świeża, ale też istnieje cały wachlarz opcji. Niektóre są prawie znośne jeśli chodzi o smak ;)

D. Mikronizowana. Super drobno zmielone korzenie suszonej kavy. Wygodna opcja, ale konsumpcja niefiltrowanego korzenia (nawet mocno zmielonego) często drażni żołądek i powoduje niestrawności. Szczególnie jeśli producent nie usuwa "makas", czyli twardych włókien z wewnątrz korzenia.

E. Pigułki, tabletki itd. Poza naprawdę nielicznymi wyjątkami, jest to ogólnie syf. Niemal zawsze jest to najgorszej jakości kava robiona najgorszymi metodami. Często skutkuje to koncentracją toksycznych związków, które znajdują się w nieodpowiednim materiale roślinnym. Dodatkowo rozpuszczalniki chemiczne nie wyciągają z rośliny niektórych wartościowych związków. W teorii niektóre być może nie są niebezpieczne (np te robione ekstrakcją wodną - praktycznie tylko w Australii i Nowej Zelandii), ale i tak droższe i mniej skuteczne niż jakakolwiek z powyższych opcji.

7. Gdzie ją kupować.

Z uwagi na niszowy charakter kavy i ogrom wiedzy i kontaktów, które należy mieć by dobrą kavę zdobyć, najlepszym miejscem do kupowania kavy są dedykowane firmy/sklepy ją sprzedające. Zatem nie żadne sklepy z milionem ziół, dopalaczy, suplementów itd. Żadne allegro, żaden ebay. Zamiast tego sklepy, które skupiają się przede wszystkim (lub wyłącznie) na kavie.

Takich sklepów w Polsce (z przyczyn prawnych) nie ma i pewnie prędko nie będzie. Na obecną chwilę w Polsce kava nie jest dopuszczona do obrotu jako środek spożywczy. Oznacza to, że ci którzy nią w Polsce handlują, robią to w cokolwiek szemrany sposób i nikła jest szansa, że kava którą sprzedają jest odpowiedniej jakości. Zatem pozostaje zagranica. W Europie też krucho.

Większość znajduje się na antypodach lub w Stanach.

I, jak to w życiu bywa, są sklepy złe i sklepy dobre, albo wręcz doskonałe.

Niezłym źródłem informacji o tym, które sklepy pasują do której kategorii jest często aktualizowany ranking subreddita o kavie.
To chyba najbardziej kompleksowe i obiektywne zestawienie.

Praktycznie ze wszystkimi uwagami się zgadzamy. Warto zwracać uwagę na to, którzy sprzedawcy są np. certyfikowani przez True Kava Group Labs (non-profit zajmujący się weryfikacją jakości kavy, jak i promowaniem dobrych praktyk w tej branży).

Każdy ze sprzedawców z grupy A jest super. Szczególnie polecamy the Kava Society (Nowa Zelandia) i Gourmet Hawaiian Kava (USA) Z grupy B wielu też na ogół spoko. Reszta taka sobie lub do bani.

8. Jak przygotować kavę? Tutaj polecamy maly filmik: https://www.youtube.com/watch?v=x1tyc2Garr0


VERBALHOLOGRAM

Posty: 521
Rejestracja: 2018
54
33


Zamówiłem ekstrakt 50mg korzenia w tabletkach i w sumie oczekiwałem czegoś innego, ale jestem mile zaskoczony. Niby 1 tabletka 3 razy dziennie, ale jak to ja zjadłem na raz 3. Pierwsze co odczułem to rozluznienie oddechu i eliminacja bólu głowy, jakby się mózg napowietrzył porządnie wreszcie. Poza tym mam wyjebane na to co się dzieje dookoła i muzyka fajnie wchodzi. Czuję też spowolnienie ruchów i włączenie trybu misia koali. Słodycze fajnie się je, i ogólnie to nazwał bym nawet kavę kavę łagodnym psychodelikiem. Ogólnie kosmos, polecam na przeciążenia stresowe, czasami jak leżałem na łóżku to czułem jak bym coś tracił bo czas zapieprza beze mnie dookoła, a po kavie ma się na to wyjebane. Może ja trafiłem na dobrą jakość ekstraktu, ale polecam chociaż spróbować.


dash

Posty: 579
Rejestracja: 2010
46
20


@up Wyślesz na priv źródło tej kavy? Też by mi pasowała w tabsach żeby się nie bawić w jakieś wyciągi z kutasa.


HardCracks

Posty: 37
Rejestracja: 2016
9


Ja zamówiłęm jakas z Haya Labs 30 kaps po 200mg, nie jem benzo 17 dni, tak myślę czym by się tu rozluźnić,. Dam znać za tydzień czy coś czuć.


amadeuszmocart

Posty: 1
Rejestracja: 2018
1


Kolego "kavawpolsce" Dzięki za taka wiedzę odnośnie kavy i możliwościach jej zakupu .Mam pytanie czy legalne jest sprowadzenie z Nowej Zelandii do Polski ? Lub USA ? Czy Mógłbyś coś powiedzieć o jej profilu działania ,da sie ją do czegoś porównać ? Czy są w niedalekiej przyszłości szanse na normalne zakup kavy w Polsce ? Bo przyznam że cena 70 dolców za wysyłkę z Nowej Zelandii przeraża .Czy zamawiałaś do Polski ? Jak długo szła paczka ,czy były jakieś problemy ? Z góry dziękuje za odp :)


neveride

Posty: 1
Rejestracja: 2010


Odpisalem bardzo sensownie, podajac zrodla, ale post nie zostal zaakceptowany. Wiec napisze raz jeszcze, ale bardziej ogolnie. Dzisiaj pierwszy polski sklep internetowy dorzucil do swojej oferty starty korzen kavy noble. Niestety cena jest bardzo odstraszajaca. Ja sprowadzilem kave ze Stanow, co jest w 100% legalne. Lacznie z przesylka wyszlo ponad dwa razy taniej przy ilosci 0.5kg. Wyslali 1h po tym jak zlozylem zamowienie, takze super! Pozdro


KurwiarzBabilonski

Posty: 8
Rejestracja: 2017


^
Znalazłem też, cena śmieszna, 250 gram za 285 zł lol(do tego 5% Kawalaktonów, czyli mało w chuj). 1 LBS ze sklepu z USA, z wysyłką wyszedł mnie taniej. Póki co, to tylko jest sens kupować zza granicy, tylko Root Powder i tylko w sklepach które specjalizują się w Kavie, sam złożyłem zamówienie w sklepie Cactus Kava, już płynie do Polski, aczkolwiek relacje zdam nieprędko(czas dostawy do 21 dni roboczych)


AnnaS


Kompetentny
Kompetentny
Posty: 1472
Rejestracja: 2017
85
90


10% ekstrakt juz byloby lepiej ale 5% to akurat by lekko poczuc kave kave.
Przypominam nie czytajacym regulaminu lub zapominajacym
1.Nie offtopujemy tematu poniewaz przejrzystosc tematu staje sie niska i inni maja problem z uzyskaniem informacji.
2.Nie podajemy linkow do sklepow i nazw nawet slangowych jak co tylko prywatne wiadomości do siebie nawzajem czyli w strefie neutralnej.
Złamanie tych zasad moze grozic WARNEM a 3 takie oznaczaja 72h banu.
AnnaS.

Posty: 485 Strona 48 z 49
Wróć do „Inne”
Na czacie siedzi 384 uczestników Wejdź na czata

Awatareliot  2f9f6442427d776bf2c8dcf0cfdb6639Jazzmanka  Awatarramzes2000  Awatarmisiek066  AwatarWincent  Awatarneprom66  e2777c31858f007d49f4ea0604ae8269Nulltum  d143872f026d3b1684b04ef6d316649aalkoholikzwyczajny  Awatarmalinowa_wrona  43f3963a4553e83ab22594342aebacb2orygenes  58155a578b416c8d60a94bd674d6e625ffenz  Awataritirritate  2c4ed23a06b27c9cc9534544e6c03928Guttural  AwatarAlembik  cb9777469a4949b2390c33dfece65880opt  6e1fb665a8281b87a7bd9fe5af69090eNazwaUżytkownika  AwatarStrahlung  Awatarhrn  Awatarzarlaczbialy  8d51d0d4f17880d97750059407302383cocosajkosajan  Awatarl0lz  Awatarhpk666  b60afa18ed091c10ed8bc511be26f3c4pigulkowce  AwatarBetterThan  843881ac4a55b05751e222b2f6e2e2a6Iskolaska  Awatargringo  531543e1c27d1e1d41e7170a7a10904bMartwa_dziewczyna  dee71be6061222d7c3e2d687eaf29151fajnagosia  9974acc77f360e182690c7706509bc69waleczule  c414fa72eeee92f2858c457cf91b9e7bmangojuice  57c7485df0bc92f271c5c90a8701c573mariusz9984  AwatarMendeleev  89899539e1124cff91cd895536db2cechasan125  AwatarGakana  ead1d2fe9dc80fe236d14194a74a8241Ataczi  Awatarcosi  Awatarfoggy  6a1ff432691e2ce140aa528458900437Drabb  AwatarDexPL  7437db3819e61ee34c3e3894354609eeNupBuster  AwatarSem  Awatarpssst  Awatarperes89  039066156b87124731c39f910e12677bobcgnmi  Awatar__  17409f29fae980b64e00e94920138cbeathlete  Awatarmamabarszcz  Awatarpiporek  775debbfc3ed0a8d0cb5ae9f695b46c7msrom  AwatarIce_Cube  50ea6ec6ad5512ad719839c329c10440Riczi  AwatarCodeineCups  3d26a118676104466fbb959b5ab6bd7cicoteras  a5425b4bf5a26992b54038204c57e6a2marylka1990  AwatarMDMAsters  AwatarUJebany  a3f9647e8f763bdef790dab27193396bSmuglava  68632bf461562a8ade69044037ebc8b2onbekend  873e3a2e74a96f4f0465cbd4418a8c18skinhead88  AwatarTripowicz  Awatarchemiczny30fun  AwatarBelial  ab25d9f2f652aa83620019cee3a89b04johnnyarrived  Awatarpomasujplecki  c78a29132f131ea50dd34f81a32ea92bmooreg  bac85984f89273b843a94c9e5fb3a1a1Najdan  Awatarpierunskimixer  AwatarApollo  731f3188c208938ece41fbef191d8825tesla420  1edf7fc9100d1d5c2395433667d6178cbadmouse  62f32d44177e2f65a74cf3c6fe13b15fN03  f471a40dc54393b27ef776dbd9a7e578kredka90  78bf1055948d662aacbf9b6bdeb89133bambii  Awatarcebex  37d0651be1530ba7d6ac72aefb97eee9magell  7521a060c9457120a75a4f404267c736nicknaszybko  Awatardamianero123  Awatarszynszyla  9c567d34ef48520a822b3be947feca52politykier  AwatarGreenZielony  c2e9a7b90bce63425209cfcf476c22daQnTwKZTN  AwatarMondengel  d9c721176f8e56a29519bec653a8ed55poduszkadouszka  517faa74de73bed7ab7863d93dcac2eaVenturio  495a4df04d23ea2941d532fd9228427bYing Yankes  1b0453b80f39e7e46615e46117cb186cNiechcetegoPanieBoze  AwatarA-CoA  AwatarPierwotnyWilk  212b02850ccbafb070ae5ba3343c1639ciekawskaaa  AwatarSassyFungus  Awatarmimic  1d2e3356ebca37462736f74174d2623erastlin80  AwatarCorgan  f8bdc6e780f64a695a809bb760dab6c4trufla1989  AwatarTiHKAL  AwatarLuciferianDawn  5e48f36c7e8f4ccdd3987ce2948d8cffpixmanek  AwatarPsychopath  Awatarsaterox  Awatargenezyp_kapen  683f0b0e312df3e60880b5f08d9ad183Vlad1234  Awatarkirke  7aa23c18079600dd0a693f9849c4c753NiepoprawnyTyp  2a41565217492d04ce55b9b2e2239ed2heheh  Awatarravez  Awatarciopek  Awatarsurveilled  6622dc58bad9b16d0e6c7c3385635f77Siyabonga  46fe728d97ee57b792eabd243bbad3eatylkotwarde  Awataritq5  373cfd8112f788620251171980e2cf20matteo97  Awatarmoondog  089a0b53a4228cc400f2059487312afdRamzeslaw  6fa55962096f5585fe7bd9e3b4828b82zdzisiu  9320ee015e0f33f03f4c4dc23d78f81fStylowy  AwatarTheFlash  Awatarcstmdrg  AwatarUho  Awatarsurferbrujo  Awatard33nied  Awatarjabolman  826df22d6c17690905758a542c082515sombre  a6af69a4d52d8e1b7afd2813df485f59psychonauta99  4ce05a5bec8feab2a77556427f387911Razley23  AwatarGandalfBiały  428036e136284eabc27ca054fa0740e9Varghulf  5bbfd99907952027796d25e17da491c8Receptor  AwatarLutenson  AwatarBillieGibonz  cd568b92e799105ef1a9860a349bc393Leczo  6866a274a884112a9b16f043140e540eadok  Awatarmialek360  5373a60d0346c0ba533e66204741a6d0carmelovelove  ca8ca4fc387546a89b1d05a2ffc4bef9kadet97  435d5f6cb22f58520dbb5532606c7c6bdaro86  f4602320e2498143f900d4fe95a39c28Dukken  Awatarstrtcode  bd2a146462b045ada72a537d866dafdcnormalnychlopak  AwatarInkwizytor_666  Awatarhvze  Awatarhoralky  ede373d104c4aac4f14d147fa669a4fedrakan9  AwatarHanHaay  08b079f77a4535867e206bd60c6dc721Kiwrukytna  Awatarthcmaster  Awatarpilz2  AwatarFurioz  Awatarcrup-nick3  a9a8ed22180ff4cd876d7e0b3f2217a2kordylier67  7dd70481332b48c8a447d7a1daae57cddarkodonnie  b743304afe9e366923266d4f265623eeagetophobia  AwatarSampleTube  eafb4b63067c4a583aa9925416b5338cmalarodzynka  1d67fc0769093bc7c4ceab7d07ef52a5SpOkOjNA  AwatarAnnihilator  Awatarlightinside  342523efdc48e68d5373871449c15f00mir576  Awatarloth_joven  Awatarmalachite  Awatarheroinowakrolowa  c0a03b2d64ec96e8bdbe9a2ed31b9b85WINALOTO  0c769f9f1b76c720d09f4afa8a3b8c08lazymilk  beb8ef285dcec9821ee9da1b67c52077bodzioo1979  0d9fd24295ff77b190ecdbe26ebe9309Szarisza  cc968a63fe46b5ffd794a920b6a8cbf0strajk  5fa1fa67a87b3dc80cbaa74a1ef5814aMirajane  AwatarSigiVera  AwatarCycuszek  a7d77a405a53bb40ad716ed9f2e72c73dermaster66  0cfceb96134949895666cfd73306df74klfpopoe  437242de8dc44bfbb85030249b997f28Hard_As_Hell  75cab52ade88bd3bf5f236c2264484e4hania90  Awatarpapiezpolak666  Awataradi112  894858c6f31df7a0bd1ed92baf2f0da6Diggry  AwatarSzaraOwca  AwatarKiepekV2  8f54a28f5b8f9e31d33445325dcd865aImAloneInAComa  Awatarledzeppelin2  AwatarGermanDoll  AwatarSiosek  f1983ba616689e69d699cea0b3ad4bf9gienio  Awatarziomek455  431f08ff0b704b99362a586e3635f5aaMasterYodaOfSkun  817d8178a61eeb4f142a422909d79396Blant_Soldier  Awatarjogurt  AwatarKutaczboga  Awatarqwertz  Awatarsiddney  AwatarGanjaBot  AwatarCzarli Hustle  7220cc2933813305c64d4db68bd0a673Pan Cietrzew 69  1c218b28eadea827727518233c7d1299michal669  6d5abb140bc182ddff34bd7a0cdebaa5hausverwalter  Awatarcyanbhelliom  1b0ea014d98e9566a8aac4832249c7d3ksentoss  5eb02ec28d5717eb8ab04d6bd5470e9fDrWips  e17bb4a7d2ef566e0976320842754f99Zaiec  Awatarkalafior91  07b74f1b3ed2fa678edbc4a32fee0ce2Gość  Awatarredalert  Awatarabsolut6  1f2ee8f11488ad4e3feea79564200a55warr0n  Awatarkaneshiro  cbbe4c814d1c726328e5d3b4aa3043dbVarkus  AwatarAmaya  1f0d5e7cd5c0a21a47ae84089c41954dreal_  Awatarpitka  9176cfffb92c0f1899ac6b81c23a8d00hatemenow1337  a569924a854a053ba17e4b26f60cecb2ljoss  6a17560fb596a7be9be2c4703f16846bmateusz5555  49a1c758aef9fd331a96997b7dc253c2Braak  AwatarDworzec PKP  faf18d20316c06e2269dd1bc662efa54Kotel25  AwatarJohnBravo  640cfb9a05a9a0ee849476c9c598b776marian72  AwatarXavi  197241a676404cc0caa812fb9806fe88papjerz  AwatarSynus  AwatarPerel  6db36e6c088002fdbe7d6a4868f8b9e5Maganus  Awatarketrab74  AwatarMrMagnificus  Awatareasilybored  caf4dc82b5eb8c647047309b3e497288liltracy  e8034272bbadb7ebd554bf2923264db6Wojciieszek  9e86f6f7cbb9f1bbe35575d5588e3cbcmikiunw  72ad81053b2f720137f3aa6e5195e9a2zjadaczRC  52d70416a188110d9b8ddc2280f44b25Marahaja  Awatartwsoul71  671e56fba73315a24cdd571d3fe52749DrsRaker  9e6639c9a4f89b379b0f6d7a54344a2f5ph1nx  Awatarqvintix  Awatarrekawiczek  ab49d8f3aec862daf594d745b0b6873fwydzielina  b64e1081e588b80ff4d1d52f1a666ffesome0ne  9b2a70751ee2d1c11061e5cafd9b315fChomik  c941ba7ee13784df99909aa6879d0a4cmosznalenina  daf72182d60aa8aa46bb1a4145bac8c2najlepszyPszyjaciel  12faa741d5c698d3e0cf7b981ce16bafMrFrog  7166a24d35c31bb18150e95fa3b0c846przodownik  Awatarravestar6  9fef328668940134703c0b53b8128acbkoksiarz36  b7b4aaab07bc69d02785678b423268a8LeegFlavoeur  fc02506a0d2f6edc34588aa1ad0cc9ecHenrykPotter  Awatararturwasyl  AwatarUroboros  AwatarDelicSajko  Awatarblokowiska666  AwatarMorfineusz  Awataruxuuri  AwatarvisitorQ  4e01d6276a7f6a85e2880d08252b3f58thai_stick  Awatarprzjan  AwatarDeadspace  Awatarsimer44  af3447cfaa6ecc5d6ec626df809760a2carmilove  Awatarmurdock777  e8bc20f482f69e9da82110920f909ba4statyczny  0fe7fb6dbd8d21e9312de1f49f7213dbiwan27  4ae44d6f8a3a9fcadcb73c4d81b3706aMaleCoNieCo  Awataromikkk  e9a084d226bc79ed941f7633015746bcSzanujeGrzyby  2e6319b5e081f6c7992b86a7f7347461tomdel38  AwatarvoLsky  AwatarHlaskover  Awatarboostlab  AwatarLOBO87  Awatarmesmerize  e50c0a1566f0c7a702b2ba2ae2619e68Adwocat  AwatarJakub777  Awatarnarcotic_dream  6ad19e16718293c3957942daf4fe83cfzohha  Awatarcelias  c4bebf56a1e9538b5df2b535a43e0a6fAhpuch  6bdf406655c9e9ff31d9890b99ffcea3Belzebub8811  2d29a9fcb774a378677ba53b3b26c99fSpielzeugmann  3a94e8c63aa27aa52e50a9dd17aa39adru_ra  AwatarInfamis  45cfe8c9c16d10e808e3f5e683054dfaflatro  f4795ecaa99389d69f2bb2ea3a27202aIzakzygzak  AwatarCristianoTramaldo  daf6d58a2fc3ca1a171bedd204460031Seripogrzybek  37d1693b4e328a244bd7c035f61ddd97gg  6cf30a59d8f8e54c82aa6a2393fab592Gomez  Awatarletmigo  Awatarsedambromek  AwatarDeWitt  AwatarBelian  AwatarAmffaa  df5c49efaa1a955853ebd379277011efrealthing57  1b0890ce03e13e83bee6bd73c2a34e56eoeo  AwatarIvival  13678504b9b34d9bd83b3bd9312ca8ddTTomasz  d9f3d8f3582337c0d64c87e803745f44sxhd  Awatarnexu  bda23f3352e3596c35351352e7cdc9aadriveaway  AwatarZefir77  Awatarcolias  1bae16b0abf64fa7cc31db97e154b96bBorowikPL2010  Awatarraabe  Awatarflosik  AwatarGG Allin  3341056aa444a9e7f5ad641c44c247acInsomis  Awatars3ven  d99683d711128e15c2bf563d617efae3rell123  e52f97b9d32e24ec20235d192aa19e9ckadarkaa  Awatarowerfull  AwatarDemis  AwatarxSzuLeRx  AwatarHexaCentauri  Awatarre-ligio  702ccc3a277b8992f0c98e401c34bcc7FeelsGanjaMan  9ee3690319159ef19d844e7ae4b7a6afJokefeller  c238c809a4251e5e78f67d326f4c1c32guadelupe  Awatarkuls  2f9598465bff44af0975f49940d8d16cOlsztyńskiChlor  AwatarHeliodora  AwatarPjaq  Awatarmuszkaowocowa  AwatarFoka3054  AwatarNikanna  Awatart.rydzyk  308e474d6ab7d5c8ef85f9d1a7f3f041snowprincess  Awatarbabrus  Awatararileeh  83463eb288f5b4083e8ce6d7b630ec4dwiedenskichlopak  f6799dde0578808e61c11edc2ef6acd8alexxandria  4b8e9210fcf498ace5626f9ddcd228011337xd  3d3240437295e8689dbeffe0589c5183TheBest  215b42b77e5dac18d43770ae307363b9Kartonowa_mania  d231c2c0566020682c21d8ae169ab2a7bvh  Awatarpdill13  AwatarBlackHoodie  Awatarvirr  AwatarSzatanskiSkoczek  AwatarLasVegas  e46420faec1d8d26b7be1d7154b3f424Pan Horacy Mccycek  AwatarFargrik  Awatarkurak122  e3ab8707ac4f1d95a18fa17f7fb60836spergo  AwatarHelupek  AwatarPandaeb  Awatarandzelika  3d63952497c3a3762e8eee27a47e1ce5Diablofive  Awatarpunk6  004ae66fdcf7b573d1049fbb015cb700Waldislavek  235964ba3ce495b19df52d9f601c1ea9biel  AwatarZX  Awatarseraphin2341  AwatarAmadeusz626  82e89d79497bb4a05b71a09bf21c6a60ludecki12  Awatarunknown  Awatarnasienie14  77a245ec191b1d3baa34e7687ff4444fczpiej95  78126e8a57004b45f184f03b761b5c6bjednik92  b84c66916a8059dddaea2305b24135aflupus1541  AwatarAdvertisement  Awatarnosownik  baafa405b7fa784b48f9f0172ac9c041lysygrzyb  2951210ae7a660b81a043296302848e8ManBearPigi  05686f036017c6627cbe3b4c330828bdklapekmojzesza  41bac306e7c423824a24a010cf714322NieMogeCzekac  51dd5720b9037ec764c686cde7c89befwersal76  AwatardaKNUR  197aec8600ffaf58a0a3f93c8288594cjanosik1358  174024be8bab913f4c53adc995cc096aautumn_mood  442bdbf69f1fb64a486aff287cc05481d-Anconia  ebe2608fdda2c5e6c660646f326f5f9esajdov92  989c06fa93633cb5a5242efac50af0bbNicson  3e5a0bf69ccca95de0719b31f4f108f2Pinkman89  Awatarrodozz313  81993a5450b7fa4c4e14bb6a12a10ad7Pan Magister  dfff02b5fc93c0310974a738fcad9a16Mundial  4ea4ea367aae47dc70a1c561246a2173Dersu Uzala  2fa1f42255eb16dde261875c46b46010babycat299  AwatarPanZyciaiSmierci  bc00ace87234b7d0df2ae5a6626ce610Kokorari  Awatarmarynia  Awataroczass  b5939d93e3bbb4361b59fcfdbfbd504eLadyDarbanville  Awatarwolfster  ec26fbbf512c7af1bb261c226f243659Nokideusz  AwatarNathan  

Kto jest online

Obecnie tego podforum nie przegląda żaden zarejestrowany hyperrealowicz (1 gość)