Kava Kava - wątek ogólny

Dział służący dyskusji o pozostałych odmianach roślin, np. afrodyzjakach, ziołach snu, czy ziołach o właściwościach uspokajających i sedatywnych.

Moderatorzy: Wszyscy moderatorzy, Magiczny Ogród

Posty: 511 Strona 48 z 52

Crystal_Dragon

Posty: 34
Rejestracja: 2013
2
1


Moim zdaniem tak. Mielony korzeń kavy ma ok 10% kawalkatonów, a podczas jednego wieczora przerabia sie okolo 30 gramów. Ekstrakt niby ma 30% kawalkatonów, więc odpowiednio wychodzi 10 gramów. Największą ilość ekstraktu 30% jaką zjadłem to 8 gramów.
Teraz czekam na paczke z cactus kava, ja przyjdzie to podziele się wrażeniami.


dublinek

Posty: 1
Rejestracja: 2017


TajskiK3oks pisze:
Testował ktoś ekstrakt "Kava Kava 250mg 60 caps" ? Trochę drogo - 119zł. Warto, czy lepiej poczekać aż pojawi się w sklepach zielarskich?

Po za tym jak myślicie - co będzie najlepsze według Was w skuteczności działania:

- Zaparzenie herbatki z Kava Kava?
- Ekstrakt z Kava Kava?
- Nalewka Kava Kava ?

(Już telepatycznie wyczuwam jak Streetart odpisuje mi że tylko nalewka, jebać ekstrakty, ewentualnie herbatka xP )
Ekstrakt.

Brytyjski Home Office podsumowuje dwa lata działania ustawy antydopalaczowej. Podobno wszystko działa jak należy, ale żeby powiedzieć coś konkretnego, „brakuje danych”. Polska znowelizowała prawo narkotykowe w sierpniu 2018 roku. Co dziś możemy powiedzieć o skutkach tej reformy?

kavawpolsce

Posty: 2
Rejestracja: 2018
2


Dzien dobry,

Jestem jednym z gosci, ktory walczyl o legalizacje kavy w Polsce. :)
Troszke na tej kavie sie znam, bo pije ja regularnie od okolo dekady + podrozowalem sporo po Pacyfiku. Zatem pozwole sobie wkleic kilka info odnosnie form kavy i kupowania kavy z naszej facebookowej grupki (kava w Polsce):

1. Czym jest kava?

kava to zarówno nazwa rośliny (pieprzu metystynowego), jak i napoju zeń przygotowywanego. Jest to najbardziej popularna używka na wyspach Pacyfiku. Stosowana od co najmniej 3000 lat w celach relaksacyjnych, leczniczych i kulturowych.

2. Jakie ma działanie?

kava ma działanie odprężające i uspakajające. Specyficzne efekty zależą od spożywanej odmiany, formy konsumpcji i jakosci produktu, ale ogólnie kava przynosi relaks i spokój bez zaburzania jasności myślenia. Niweluje stres, napięcie i "szum" w głowie. Przynosi odprężenie mięśni i poprawia samopoczucie. Jednocześnie proces myślowy pozostaje trzeźwy i wyostrzony. kava zwiększa wrażliwość na dźwięki i światło. Dla wielu osób, kava poprawia jakość snu.

3. Jakie ma skutki uboczne?

Nadmierne spożycie kavy może powodować nudności (głównie ze względu na smak). Bardzo duże ilości mogą powodować utratę równowagi i chwilowe zaburzenia ostrości widzenia. Długotrwałe spożywanie dużych ilości kavy znacznie wysusza skórę i powoduje utratę wagi (co nie dla każdego jest korzystne..).

Powyżej mowa o wysokiej jakości kavie. Niskiej jakości, zanieczyszczone produkty mogą oczywiście mieć zupełnie inne skutki uboczne.

4. Czy kava uzależnia?

Nie stwierdzono by kava miała jakikolwiek potencjał do powodowania fizycznego uzależnienia. Nie oberwuje się nawet wzrostu tolerancji na działanie kavy. Wg niektórych, częste spożycie kavy wręcz zwiększa wrażliwość na jej działanie.

Niemniej, jak każda rzecz, używanie kavy może zamienić się w nawyk.

5. Jaką kavę należy pić?

Jedynie korzenie rośliny nadają się do spożycia. Pozostałe części tej rośliny (jak w przypadku np ziemniaków, czy pomidorów) zawierają toksyczne alkaloidy. Wielu nieuczciwych sprzedawców miesza łodygi i inne szkodliwe części rośliny wraz z korzeniami by obniżyć koszty, więc należy kupować kavę tylko ze sprawdzonego źródła (o tym poniżej).

Istnieje wiele odmian kavy, które w zasadzie dzielą się na dwie podstawowe grupy: kavy szlachetne i kavy nieszlachetne. Te pierwsze są najbardziej cenione i popularne na Pacyfiku. Uznawane są przez ekspertów i Światową Organizację Zdrowia za bezpieczne i nadające się do regularnej konsumpcji. Te drugie uważane są za dużo mniej przyjemne, są praktycznie nieużywane na wyspach Pacyfiku i są uznawane za eskpertów za nieodpowiednie do regularnej konsumpcji. Dlatego warto pić tylko i wyłącznie szlachetną kavę. skąd mamy wiedzieć czy nasza kava jest szlachetna? Teoretycznie można samemu testować. Jest prosty test acetonowy, który w tym pomaga i łatwo można wykryć czyste tudei i czystą szlachetną. Test ten jednak średnio się sprawdza w przypadkach gdy sprzedawca mieszka jedno z drugim. Wtedy już raczej bardziej skomplikowane badania.

Ale można też kupować kavy certyfikowane przez instytucje, które to testują. Jedną z takich instytucji jest międzynarodowy non-profit o nazwie True kava Group (www.truekava.com), którzy prowadzą program testowania i certyfikowania kav oraz certyfikowania sprzedawców. Wszystkie kavy sprzedawane pod tym certyfikatem są szlachetne i wolne od jakichikolwiek zanieczyszczeń, łodyg itd.

6. Jakie są formy kavy?

A. Świeża (zielona) kava. Prawdziwy rarytas. Serwowana praktycznie tylko w Vanuatu, jest dużo mocniejsza niż suszona kava. Czasami wystarczy 1 kubeczek by naprawdę mocno poczuć efekt kavy. Smak ma również inny. Niezbyt przyjemny (żadna kava nie smakuje dobrze), ale lepszy niż suszone korzenie.

B. kava instant. Prawdziwa kava instant to powolnie osuszona świeża (zielona) kava. Smakuje nawet troszkę podobnie, ale mimo wszystko to inna liga.. Wygodna, łatwa w użyciu, ale droga.

C. (ew. na równi z 2) kava tradycyjna (zwana też "średnio mielona"). Najbardziej popularna i najtańsza forma kavy. Trzeba przygotować poprzez ugniatanie i filtrowanie. Gorszy smak i mniejsza moc niż kava świeża, ale też istnieje cały wachlarz opcji. Niektóre są prawie znośne jeśli chodzi o smak ;)

D. Mikronizowana. Super drobno zmielone korzenie suszonej kavy. Wygodna opcja, ale konsumpcja niefiltrowanego korzenia (nawet mocno zmielonego) często drażni żołądek i powoduje niestrawności. Szczególnie jeśli producent nie usuwa "makas", czyli twardych włókien z wewnątrz korzenia.

E. Pigułki, tabletki itd. Poza naprawdę nielicznymi wyjątkami, jest to ogólnie syf. Niemal zawsze jest to najgorszej jakości kava robiona najgorszymi metodami. Często skutkuje to koncentracją toksycznych związków, które znajdują się w nieodpowiednim materiale roślinnym. Dodatkowo rozpuszczalniki chemiczne nie wyciągają z rośliny niektórych wartościowych związków. W teorii niektóre być może nie są niebezpieczne (np te robione ekstrakcją wodną - praktycznie tylko w Australii i Nowej Zelandii), ale i tak droższe i mniej skuteczne niż jakakolwiek z powyższych opcji.

7. Gdzie ją kupować.

Z uwagi na niszowy charakter kavy i ogrom wiedzy i kontaktów, które należy mieć by dobrą kavę zdobyć, najlepszym miejscem do kupowania kavy są dedykowane firmy/sklepy ją sprzedające. Zatem nie żadne sklepy z milionem ziół, dopalaczy, suplementów itd. Żadne allegro, żaden ebay. Zamiast tego sklepy, które skupiają się przede wszystkim (lub wyłącznie) na kavie.

Takich sklepów w Polsce (z przyczyn prawnych) nie ma i pewnie prędko nie będzie. Na obecną chwilę w Polsce kava nie jest dopuszczona do obrotu jako środek spożywczy. Oznacza to, że ci którzy nią w Polsce handlują, robią to w cokolwiek szemrany sposób i nikła jest szansa, że kava którą sprzedają jest odpowiedniej jakości. Zatem pozostaje zagranica. W Europie też krucho.

Większość znajduje się na antypodach lub w Stanach.

I, jak to w życiu bywa, są sklepy złe i sklepy dobre, albo wręcz doskonałe.

Niezłym źródłem informacji o tym, które sklepy pasują do której kategorii jest często aktualizowany ranking subreddita o kavie.
To chyba najbardziej kompleksowe i obiektywne zestawienie.

Praktycznie ze wszystkimi uwagami się zgadzamy. Warto zwracać uwagę na to, którzy sprzedawcy są np. certyfikowani przez True kava Group Labs (non-profit zajmujący się weryfikacją jakości kavy, jak i promowaniem dobrych praktyk w tej branży).

Każdy ze sprzedawców z grupy A jest super. Szczególnie polecamy the kava Society (Nowa Zelandia) i Gourmet Hawaiian kava (USA) Z grupy B wielu też na ogół spoko. Reszta taka sobie lub do bani.

8. Jak przygotować kavę? Tutaj polecamy maly filmik: https://www.youtube.com/watch?v=x1tyc2Garr0


VERBALHOLOGRAM

Posty: 609
Rejestracja: 2018
63
43


Zamówiłem ekstrakt 50mg korzenia w tabletkach i w sumie oczekiwałem czegoś innego, ale jestem mile zaskoczony. Niby 1 tabletka 3 razy dziennie, ale jak to ja zjadłem na raz 3. Pierwsze co odczułem to rozluznienie oddechu i eliminacja bólu głowy, jakby się mózg napowietrzył porządnie wreszcie. Poza tym mam wyjebane na to co się dzieje dookoła i muzyka fajnie wchodzi. Czuję też spowolnienie ruchów i włączenie trybu misia koali. Słodycze fajnie się je, i ogólnie to nazwał bym nawet kavę kavę łagodnym psychodelikiem. Ogólnie kosmos, polecam na przeciążenia stresowe, czasami jak leżałem na łóżku to czułem jak bym coś tracił bo czas zapieprza beze mnie dookoła, a po kavie ma się na to wyjebane. Może ja trafiłem na dobrą jakość ekstraktu, ale polecam chociaż spróbować.


dash

Posty: 581
Rejestracja: 2010
47
20


@up Wyślesz na priv źródło tej kavy? Też by mi pasowała w tabsach żeby się nie bawić w jakieś wyciągi z kutasa.


HardCracks

Posty: 40
Rejestracja: 2016
1
9


Ja zamówiłęm jakas z Haya Labs 30 kaps po 200mg, nie jem benzo 17 dni, tak myślę czym by się tu rozluźnić,. Dam znać za tydzień czy coś czuć.


amadeuszmocart

Posty: 2
Rejestracja: 2018
1


Kolego "kavawpolsce" Dzięki za taka wiedzę odnośnie kavy i możliwościach jej zakupu .Mam pytanie czy legalne jest sprowadzenie z Nowej Zelandii do Polski ? Lub USA ? Czy Mógłbyś coś powiedzieć o jej profilu działania ,da sie ją do czegoś porównać ? Czy są w niedalekiej przyszłości szanse na normalne zakup kavy w Polsce ? Bo przyznam że cena 70 dolców za wysyłkę z Nowej Zelandii przeraża .Czy zamawiałaś do Polski ? Jak długo szła paczka ,czy były jakieś problemy ? Z góry dziękuje za odp :)


neveride

Posty: 1
Rejestracja: 2010


Odpisalem bardzo sensownie, podajac zrodla, ale post nie zostal zaakceptowany. Wiec napisze raz jeszcze, ale bardziej ogolnie. Dzisiaj pierwszy polski sklep internetowy dorzucil do swojej oferty starty korzen kavy noble. Niestety cena jest bardzo odstraszajaca. Ja sprowadzilem kave ze Stanow, co jest w 100% legalne. Lacznie z przesylka wyszlo ponad dwa razy taniej przy ilosci 0.5kg. Wyslali 1h po tym jak zlozylem zamowienie, takze super! Pozdro


KurwiarzBabilonski

Posty: 8
Rejestracja: 2017


^
Znalazłem też, cena śmieszna, 250 gram za 285 zł lol(do tego 5% Kawalaktonów, czyli mało w chuj). 1 LBS ze sklepu z USA, z wysyłką wyszedł mnie taniej. Póki co, to tylko jest sens kupować zza granicy, tylko Root Powder i tylko w sklepach które specjalizują się w kavie, sam złożyłem zamówienie w sklepie Cactus kava, już płynie do Polski, aczkolwiek relacje zdam nieprędko(czas dostawy do 21 dni roboczych)


AnnaS


Kompetentny
Kompetentny
Posty: 1683
Rejestracja: 2017
97
128


10% ekstrakt juz byloby lepiej ale 5% to akurat by lekko poczuc kave kave.
Przypominam nie czytajacym regulaminu lub zapominajacym
1.Nie offtopujemy tematu poniewaz przejrzystosc tematu staje sie niska i inni maja problem z uzyskaniem informacji.
2.Nie podajemy linkow do sklepow i nazw nawet slangowych jak co tylko prywatne wiadomości do siebie nawzajem czyli w strefie neutralnej.
Złamanie tych zasad moze grozic WARNEM a 3 takie oznaczaja 72h banu.
AnnaS.

Posty: 511 Strona 48 z 52
Wróć do „Inne”
Na czacie siedzi 90 uczestników Wejdź na czata

AwatarxSzuLeRx  5dcfc85968508601c911d9a6715968eaEnterchaos  AwatarMrPancake  Awatarowerfull  dcda7cf0521ac6b6340a94f9be88ae05Novallis  ab49d8f3aec862daf594d745b0b6873fwydzielina  75a6953836ac6533d88be07066ab3ea7TimToMit  0b66a955b1dc898cfe92e3acab6bd427patriko88  AwatarMrMagnificus  AwatarPjaq  AwatarMendeleev  6af298ec239d03ecd081e8942465f507reverKUSH  AwatarGanjaBot  AwatarDemis  3981f620a35c9430c5edbac6a428095aknt8841  e8bc20f482f69e9da82110920f909ba4statyczny  AwatarSem  3a94e8c63aa27aa52e50a9dd17aa39adru_ra  Awatarpitka  075072bfe93b51a627a442ee28325597Matixx  ae20130a0b823884968a2e60311d3a23Andrzejkor  AwatarMr_Hyde  5c523bd560b401e4914006b9612e776fkrisbo11  AwatarTripowicz  c4bebf56a1e9538b5df2b535a43e0a6fAhpuch  AwatarAlembik  d15900dd5f29cadf93ab97680fd9eb02hydrochlor  AwatarPierwotnyWilk  Awatarletmigo  Awatarsfiksowany  Awatarnarcotic_dream  1f8a326405277d94d9a2874986d72685psxxx  3d26a118676104466fbb959b5ab6bd7cicoteras  AwatarCzarli Hustle  Awatarrozgar  AwatarLuciferianDawn  AwatarZywiec zdroj  6622dc58bad9b16d0e6c7c3385635f77Siyabonga  AwatarCristianoTramaldo  0db6d3f858dad00e273c57effda47a58Pudlo88  4ae44d6f8a3a9fcadcb73c4d81b3706aMaleCoNieCo  AwatarZX  AwatarPsychopath  AwatarGalaktycznyKorsarz  AwatarBetterThan  bc00ace87234b7d0df2ae5a6626ce610Kokorari  c6024d2349abe84c6b4a940fc0c7453cgHostShip  Awatarnasienie14  Awatarfission  AwatarEjFinn  df5c49efaa1a955853ebd379277011efrealthing57  AwatarAmffaa  a0afcd274f4e3cefe90a409490f00889benjas  Awatareasilybored  235964ba3ce495b19df52d9f601c1ea9biel  Awatartripreporter  6b56a251739fcc1d925670f06213e013Horonszy  Awatart.rydzyk  AwatarTiHKAL  AwatarPan Horacy Mccycek  843881ac4a55b05751e222b2f6e2e2a6Iskolaska  Awatarunknown  37d0651be1530ba7d6ac72aefb97eee9magell  AwatarRosa  Awatarcaseas  AwatarSpecMan  Awatarqokayna  Awatarturururum  49ab0ec772479ab32e3744275d6b8126kquba  8b1c8e66482d6e496c991a89f3d7b6f7peyotl68  Awataroczass  e77fb8bc034f1ee261738d186d3d9acdSzymon5555e  Awatarmurdock777  039066156b87124731c39f910e12677bobcgnmi  0fe7fb6dbd8d21e9312de1f49f7213dbiwan27  d4690be35de62a26803295869fa8fcc8Snowden  AwatarvisitorQ  334da058b93e5518901f0fba5350f067zetembe  AwatarKosmaa  9139520913f4d469b5636775ea119840dedek2  Awatarpluszaczek  AwatarvoLsky  AwatarUJebany  Awatarfrs  dff4fa6c4ef3616848c6b47db47a7885jartexxx  bb0f70b97d05571132b70fa52e95aa0604pain  07b2f68e2ec2448923b5030227728b56ZieloonyWidmo  Awatarlady in the radiator  29384162fbb37bd1fd7c7befdf8ff644itirritate  AwatarIce_Cube  

Kto jest online

Obecnie tego podforum nie przegląda żaden zarejestrowany hyperrealowicz (1 gość)