Kava Kava - wątek ogólny

Dział służący dyskusji o pozostałych odmianach roślin, np. afrodyzjakach, ziołach snu, czy ziołach o właściwościach uspokajających i sedatywnych.

Moderatorzy: Wszyscy moderatorzy, Magiczny Ogród

Posty: 489 Strona 48 z 49

Crystal_Dragon

Posty: 31
Rejestracja: 2013
1
1


Moim zdaniem tak. Mielony korzeń kavy ma ok 10% kawalkatonów, a podczas jednego wieczora przerabia sie okolo 30 gramów. Ekstrakt niby ma 30% kawalkatonów, więc odpowiednio wychodzi 10 gramów. Największą ilość ekstraktu 30% jaką zjadłem to 8 gramów.
Teraz czekam na paczke z cactus kava, ja przyjdzie to podziele się wrażeniami.


dublinek

Posty: 1
Rejestracja: 2017


TajskiK3oks pisze:Testował ktoś ekstrakt "Kava Kava 250mg 60 caps" ? Trochę drogo - 119zł. Warto, czy lepiej poczekać aż pojawi się w sklepach zielarskich?

Po za tym jak myślicie - co będzie najlepsze według Was w skuteczności działania:

- Zaparzenie herbatki z Kava Kava?
- Ekstrakt z Kava Kava?
- Nalewka Kava Kava ?

(Już telepatycznie wyczuwam jak Streetart odpisuje mi że tylko nalewka, jebać ekstrakty, ewentualnie herbatka xP )
Ekstrakt.

W dniu wejścia w życie nowych przepisów, przytaczamy rozległą, imponującą drobiazgowością analizę paragrafów dotychczas stosowanych przez władze chcące ukarać sprzedawców dopalaczy. Lektura nie najłatwiejsza, ale po wgryzieniu się w tekst - naprawdę interesująca.
Już trzy osoby w różnych częściach Polski zmarły w podobnych okolicznościach, prawdopodobnie po zażyciu dopalaczy. Historie mają bardzo podobny przebieg: agresywne zachowanie, interwencja policji, utrata przytomności i zgon. Przyczyny wyjaśnią sekcje zwłok.

kavawpolsce

Posty: 2
Rejestracja: 2018
2


Dzien dobry,

Jestem jednym z gosci, ktory walczyl o legalizacje kavy w Polsce. :)
Troszke na tej kavie sie znam, bo pije ja regularnie od okolo dekady + podrozowalem sporo po Pacyfiku. Zatem pozwole sobie wkleic kilka info odnosnie form kavy i kupowania kavy z naszej facebookowej grupki (Kava w Polsce):

1. Czym jest kava?

Kava to zarówno nazwa rośliny (pieprzu metystynowego), jak i napoju zeń przygotowywanego. Jest to najbardziej popularna używka na wyspach Pacyfiku. Stosowana od co najmniej 3000 lat w celach relaksacyjnych, leczniczych i kulturowych.

2. Jakie ma działanie?

Kava ma działanie odprężające i uspakajające. Specyficzne efekty zależą od spożywanej odmiany, formy konsumpcji i jakosci produktu, ale ogólnie kava przynosi relaks i spokój bez zaburzania jasności myślenia. Niweluje stres, napięcie i "szum" w głowie. Przynosi odprężenie mięśni i poprawia samopoczucie. Jednocześnie proces myślowy pozostaje trzeźwy i wyostrzony. Kava zwiększa wrażliwość na dźwięki i światło. Dla wielu osób, kava poprawia jakość snu.

3. Jakie ma skutki uboczne?

Nadmierne spożycie kavy może powodować nudności (głównie ze względu na smak). Bardzo duże ilości mogą powodować utratę równowagi i chwilowe zaburzenia ostrości widzenia. Długotrwałe spożywanie dużych ilości kavy znacznie wysusza skórę i powoduje utratę wagi (co nie dla każdego jest korzystne..).

Powyżej mowa o wysokiej jakości kavie. Niskiej jakości, zanieczyszczone produkty mogą oczywiście mieć zupełnie inne skutki uboczne.

4. Czy kava uzależnia?

Nie stwierdzono by kava miała jakikolwiek potencjał do powodowania fizycznego uzależnienia. Nie oberwuje się nawet wzrostu tolerancji na działanie kavy. Wg niektórych, częste spożycie kavy wręcz zwiększa wrażliwość na jej działanie.

Niemniej, jak każda rzecz, używanie kavy może zamienić się w nawyk.

5. Jaką kavę należy pić?

Jedynie korzenie rośliny nadają się do spożycia. Pozostałe części tej rośliny (jak w przypadku np ziemniaków, czy pomidorów) zawierają toksyczne alkaloidy. Wielu nieuczciwych sprzedawców miesza łodygi i inne szkodliwe części rośliny wraz z korzeniami by obniżyć koszty, więc należy kupować kavę tylko ze sprawdzonego źródła (o tym poniżej).

Istnieje wiele odmian kavy, które w zasadzie dzielą się na dwie podstawowe grupy: kavy szlachetne i kavy nieszlachetne. Te pierwsze są najbardziej cenione i popularne na Pacyfiku. Uznawane są przez ekspertów i Światową Organizację Zdrowia za bezpieczne i nadające się do regularnej konsumpcji. Te drugie uważane są za dużo mniej przyjemne, są praktycznie nieużywane na wyspach Pacyfiku i są uznawane za eskpertów za nieodpowiednie do regularnej konsumpcji. Dlatego warto pić tylko i wyłącznie szlachetną kavę. skąd mamy wiedzieć czy nasza kava jest szlachetna? Teoretycznie można samemu testować. Jest prosty test acetonowy, który w tym pomaga i łatwo można wykryć czyste tudei i czystą szlachetną. Test ten jednak średnio się sprawdza w przypadkach gdy sprzedawca mieszka jedno z drugim. Wtedy już raczej bardziej skomplikowane badania.

Ale można też kupować kavy certyfikowane przez instytucje, które to testują. Jedną z takich instytucji jest międzynarodowy non-profit o nazwie True Kava Group (www.truekava.com), którzy prowadzą program testowania i certyfikowania kav oraz certyfikowania sprzedawców. Wszystkie kavy sprzedawane pod tym certyfikatem są szlachetne i wolne od jakichikolwiek zanieczyszczeń, łodyg itd.

6. Jakie są formy kavy?

A. Świeża (zielona) kava. Prawdziwy rarytas. Serwowana praktycznie tylko w Vanuatu, jest dużo mocniejsza niż suszona kava. Czasami wystarczy 1 kubeczek by naprawdę mocno poczuć efekt kavy. Smak ma również inny. Niezbyt przyjemny (żadna kava nie smakuje dobrze), ale lepszy niż suszone korzenie.

B. Kava instant. Prawdziwa kava instant to powolnie osuszona świeża (zielona) kava. Smakuje nawet troszkę podobnie, ale mimo wszystko to inna liga.. Wygodna, łatwa w użyciu, ale droga.

C. (ew. na równi z 2) Kava tradycyjna (zwana też "średnio mielona"). Najbardziej popularna i najtańsza forma kavy. Trzeba przygotować poprzez ugniatanie i filtrowanie. Gorszy smak i mniejsza moc niż kava świeża, ale też istnieje cały wachlarz opcji. Niektóre są prawie znośne jeśli chodzi o smak ;)

D. Mikronizowana. Super drobno zmielone korzenie suszonej kavy. Wygodna opcja, ale konsumpcja niefiltrowanego korzenia (nawet mocno zmielonego) często drażni żołądek i powoduje niestrawności. Szczególnie jeśli producent nie usuwa "makas", czyli twardych włókien z wewnątrz korzenia.

E. Pigułki, tabletki itd. Poza naprawdę nielicznymi wyjątkami, jest to ogólnie syf. Niemal zawsze jest to najgorszej jakości kava robiona najgorszymi metodami. Często skutkuje to koncentracją toksycznych związków, które znajdują się w nieodpowiednim materiale roślinnym. Dodatkowo rozpuszczalniki chemiczne nie wyciągają z rośliny niektórych wartościowych związków. W teorii niektóre być może nie są niebezpieczne (np te robione ekstrakcją wodną - praktycznie tylko w Australii i Nowej Zelandii), ale i tak droższe i mniej skuteczne niż jakakolwiek z powyższych opcji.

7. Gdzie ją kupować.

Z uwagi na niszowy charakter kavy i ogrom wiedzy i kontaktów, które należy mieć by dobrą kavę zdobyć, najlepszym miejscem do kupowania kavy są dedykowane firmy/sklepy ją sprzedające. Zatem nie żadne sklepy z milionem ziół, dopalaczy, suplementów itd. Żadne allegro, żaden ebay. Zamiast tego sklepy, które skupiają się przede wszystkim (lub wyłącznie) na kavie.

Takich sklepów w Polsce (z przyczyn prawnych) nie ma i pewnie prędko nie będzie. Na obecną chwilę w Polsce kava nie jest dopuszczona do obrotu jako środek spożywczy. Oznacza to, że ci którzy nią w Polsce handlują, robią to w cokolwiek szemrany sposób i nikła jest szansa, że kava którą sprzedają jest odpowiedniej jakości. Zatem pozostaje zagranica. W Europie też krucho.

Większość znajduje się na antypodach lub w Stanach.

I, jak to w życiu bywa, są sklepy złe i sklepy dobre, albo wręcz doskonałe.

Niezłym źródłem informacji o tym, które sklepy pasują do której kategorii jest często aktualizowany ranking subreddita o kavie.
To chyba najbardziej kompleksowe i obiektywne zestawienie.

Praktycznie ze wszystkimi uwagami się zgadzamy. Warto zwracać uwagę na to, którzy sprzedawcy są np. certyfikowani przez True Kava Group Labs (non-profit zajmujący się weryfikacją jakości kavy, jak i promowaniem dobrych praktyk w tej branży).

Każdy ze sprzedawców z grupy A jest super. Szczególnie polecamy the Kava Society (Nowa Zelandia) i Gourmet Hawaiian Kava (USA) Z grupy B wielu też na ogół spoko. Reszta taka sobie lub do bani.

8. Jak przygotować kavę? Tutaj polecamy maly filmik: https://www.youtube.com/watch?v=x1tyc2Garr0


VERBALHOLOGRAM

Posty: 540
Rejestracja: 2018
55
35


Zamówiłem ekstrakt 50mg korzenia w tabletkach i w sumie oczekiwałem czegoś innego, ale jestem mile zaskoczony. Niby 1 tabletka 3 razy dziennie, ale jak to ja zjadłem na raz 3. Pierwsze co odczułem to rozluznienie oddechu i eliminacja bólu głowy, jakby się mózg napowietrzył porządnie wreszcie. Poza tym mam wyjebane na to co się dzieje dookoła i muzyka fajnie wchodzi. Czuję też spowolnienie ruchów i włączenie trybu misia koali. Słodycze fajnie się je, i ogólnie to nazwał bym nawet kavę kavę łagodnym psychodelikiem. Ogólnie kosmos, polecam na przeciążenia stresowe, czasami jak leżałem na łóżku to czułem jak bym coś tracił bo czas zapieprza beze mnie dookoła, a po kavie ma się na to wyjebane. Może ja trafiłem na dobrą jakość ekstraktu, ale polecam chociaż spróbować.


dash

Posty: 580
Rejestracja: 2010
47
20


@up Wyślesz na priv źródło tej kavy? Też by mi pasowała w tabsach żeby się nie bawić w jakieś wyciągi z kutasa.


HardCracks

Posty: 39
Rejestracja: 2016
9


Ja zamówiłęm jakas z Haya Labs 30 kaps po 200mg, nie jem benzo 17 dni, tak myślę czym by się tu rozluźnić,. Dam znać za tydzień czy coś czuć.


amadeuszmocart

Posty: 1
Rejestracja: 2018
1


Kolego "kavawpolsce" Dzięki za taka wiedzę odnośnie kavy i możliwościach jej zakupu .Mam pytanie czy legalne jest sprowadzenie z Nowej Zelandii do Polski ? Lub USA ? Czy Mógłbyś coś powiedzieć o jej profilu działania ,da sie ją do czegoś porównać ? Czy są w niedalekiej przyszłości szanse na normalne zakup kavy w Polsce ? Bo przyznam że cena 70 dolców za wysyłkę z Nowej Zelandii przeraża .Czy zamawiałaś do Polski ? Jak długo szła paczka ,czy były jakieś problemy ? Z góry dziękuje za odp :)


neveride

Posty: 1
Rejestracja: 2010


Odpisalem bardzo sensownie, podajac zrodla, ale post nie zostal zaakceptowany. Wiec napisze raz jeszcze, ale bardziej ogolnie. Dzisiaj pierwszy polski sklep internetowy dorzucil do swojej oferty starty korzen kavy noble. Niestety cena jest bardzo odstraszajaca. Ja sprowadzilem kave ze Stanow, co jest w 100% legalne. Lacznie z przesylka wyszlo ponad dwa razy taniej przy ilosci 0.5kg. Wyslali 1h po tym jak zlozylem zamowienie, takze super! Pozdro


KurwiarzBabilonski

Posty: 8
Rejestracja: 2017


^
Znalazłem też, cena śmieszna, 250 gram za 285 zł lol(do tego 5% Kawalaktonów, czyli mało w chuj). 1 LBS ze sklepu z USA, z wysyłką wyszedł mnie taniej. Póki co, to tylko jest sens kupować zza granicy, tylko Root Powder i tylko w sklepach które specjalizują się w Kavie, sam złożyłem zamówienie w sklepie Cactus Kava, już płynie do Polski, aczkolwiek relacje zdam nieprędko(czas dostawy do 21 dni roboczych)


AnnaS


Kompetentny
Kompetentny
Posty: 1490
Rejestracja: 2017
86
104


10% ekstrakt juz byloby lepiej ale 5% to akurat by lekko poczuc kave kave.
Przypominam nie czytajacym regulaminu lub zapominajacym
1.Nie offtopujemy tematu poniewaz przejrzystosc tematu staje sie niska i inni maja problem z uzyskaniem informacji.
2.Nie podajemy linkow do sklepow i nazw nawet slangowych jak co tylko prywatne wiadomości do siebie nawzajem czyli w strefie neutralnej.
Złamanie tych zasad moze grozic WARNEM a 3 takie oznaczaja 72h banu.
AnnaS.

Posty: 489 Strona 48 z 49
Wróć do „Inne”
Na czacie siedzi 235 uczestników Wejdź na czata

ca8ca4fc387546a89b1d05a2ffc4bef9kadet97  Awatarcanonkod  Awatarjanuszwszechwiedzacy  Awatarandzelika  AwatarStrahlung  Awatarnarcotic_dream  Awatarszybkawysciguwka  AwatarKucharzMietek  Awatarszynszyla  2c4ed23a06b27c9cc9534544e6c03928Guttural  Awataruxuuri  9fef328668940134703c0b53b8128acbkoksiarz36  6f550e7d8d8257ac56d6a84ed5e3dab5piratpc  Awatarxehanort  1b0890ce03e13e83bee6bd73c2a34e56eoeo  Awatarsiddney  0c769f9f1b76c720d09f4afa8a3b8c08lazymilk  e0756dfed76eb2b187cb641445c30097fanfare  e50c0a1566f0c7a702b2ba2ae2619e68Adwocat  1bae16b0abf64fa7cc31db97e154b96bBorowikPL2010  843881ac4a55b05751e222b2f6e2e2a6Iskolaska  bc00ace87234b7d0df2ae5a6626ce610Kokorari  Awatarnexu  Awatarpapiezpolak666  Awatarredalert  Awatarserainox  AwatarApollo  AwatarZX  AwatarLuciferianDawn  894858c6f31df7a0bd1ed92baf2f0da6Diggry  9e86f6f7cbb9f1bbe35575d5588e3cbcmikiunw  AwatardaKNUR  Awataritirritate  e8bc20f482f69e9da82110920f909ba4statyczny  d9c721176f8e56a29519bec653a8ed55poduszkadouszka  Awatarlightinside  ab49d8f3aec862daf594d745b0b6873fwydzielina  Awatarkuls  Awatarletmigo  3a94e8c63aa27aa52e50a9dd17aa39adru_ra  AwatarMDMAsters  Awatarmialek360  ab25d9f2f652aa83620019cee3a89b04johnnyarrived  AwatarGG Allin  AwatarCodeineCups  2f9598465bff44af0975f49940d8d16cOlsztyńskiChlor  7220cc2933813305c64d4db68bd0a673Pan Cietrzew 69  AwatarFargrik  AwatarBr0wnSugar  Awatarfoggy  AwatarMendeleev  0d9fd24295ff77b190ecdbe26ebe9309Szarisza  5f376ea46c486d09e84290ec94297626Houpi  AwatarTripowicz  68632bf461562a8ade69044037ebc8b2onbekend  Awatareliot  235964ba3ce495b19df52d9f601c1ea9biel  Awatarcolias  Awatarstrtcode  AwatarLutenson  da01ae7e70097ac273f090899269eaf2antoska23  2d29a9fcb774a378677ba53b3b26c99fSpielzeugmann  683f0b0e312df3e60880b5f08d9ad183Vlad1234  AwatarAdvertisement  AwatarDemis  9974acc77f360e182690c7706509bc69waleczule  58155a578b416c8d60a94bd674d6e625ffenz  d143872f026d3b1684b04ef6d316649aalkoholikzwyczajny  d231c2c0566020682c21d8ae169ab2a7bvh  0fe7fb6dbd8d21e9312de1f49f7213dbiwan27  AwatarNikanna  AwatarUho  Awataroczass  Awatarvirr  AwatarCzarli Hustle  a7d77a405a53bb40ad716ed9f2e72c73dermaster66  0cfceb96134949895666cfd73306df74klfpopoe  717f2f6499338c7e83118991e9aafb69americanexchange  Awatarqwertz  Awatarre-ligio  b5eb0da748d81fc3ed3f94fd9f960b6eAminorex  3148ca0378f139c6daf56332ea660385Venlock  Awatarmaniek4356  9176cfffb92c0f1899ac6b81c23a8d00hatemenow1337  8d51d0d4f17880d97750059407302383cocosajkosajan  AwatarUJebany  4ae44d6f8a3a9fcadcb73c4d81b3706aMaleCoNieCo  Awatarmuszkaowocowa  AwatarSzaraOwca  AwatarxSzuLeRx  531543e1c27d1e1d41e7170a7a10904bMartwa_dziewczyna  08b079f77a4535867e206bd60c6dc721Kiwrukytna  50ea6ec6ad5512ad719839c329c10440Riczi  AwatarHeliodora  5bbfd99907952027796d25e17da491c8Receptor  AwatarBelial  3d26a118676104466fbb959b5ab6bd7cicoteras  AwatarAlembik  AwatarSem  50a64d749f1cd0792de9e59b7e78a3cfHytrox  Awatarthcmaster  0322b3415295b4235605ab1880afcc7aKatamaran2  48afbeb4390a91a99e0e27a1da261dd3rogalusek98  df5c49efaa1a955853ebd379277011efrealthing57  Awatarabsolut6  AwatarIvival  AwatarHexaCentauri  2a41565217492d04ce55b9b2e2239ed2heheh  43f3963a4553e83ab22594342aebacb2orygenes  Awatarkalafior91  f4795ecaa99389d69f2bb2ea3a27202aIzakzygzak  Awatarhvze  Awatarmarynia  Awatarboostlab  826df22d6c17690905758a542c082515sombre  9ee3690319159ef19d844e7ae4b7a6afJokefeller  4b8e9210fcf498ace5626f9ddcd228011337xd  9c567d34ef48520a822b3be947feca52politykier  daf72182d60aa8aa46bb1a4145bac8c2najlepszyPszyjaciel  AwatarMrMagnificus  57c7485df0bc92f271c5c90a8701c573mariusz9984  AwatarCristianoTramaldo  6bdf406655c9e9ff31d9890b99ffcea3Belzebub8811  f471a40dc54393b27ef776dbd9a7e578kredka90  cbbe4c814d1c726328e5d3b4aa3043dbVarkus  f8bdc6e780f64a695a809bb760dab6c4trufla1989  37d1693b4e328a244bd7c035f61ddd97gg  229616e1529c569fe79efc3123192c86yewop  AwatarOdczynnik  Awatarwolfster  AwatarAmadeusz626  Awatarmimic  Awatarpomasujplecki  1b0ea014d98e9566a8aac4832249c7d3ksentoss  Awatarrekawiczek  faf18d20316c06e2269dd1bc662efa54Kotel25  Awataromikkk  6d5abb140bc182ddff34bd7a0cdebaa5hausverwalter  37d0651be1530ba7d6ac72aefb97eee9magell  Awatarunknown  c0a03b2d64ec96e8bdbe9a2ed31b9b85WINALOTO  AwatarBetterThan  AwatarMrPancake  c941ba7ee13784df99909aa6879d0a4cmosznalenina  13678504b9b34d9bd83b3bd9312ca8ddTTomasz  1d67fc0769093bc7c4ceab7d07ef52a5SpOkOjNA  215b42b77e5dac18d43770ae307363b9Kartonowa_mania  AwatarMorfineusz  Awatarziomek455  AwatarSynus  e52f97b9d32e24ec20235d192aa19e9ckadarkaa  5fb02c1d5f5c5c6d3d4501696735f190sebastian77  a6af69a4d52d8e1b7afd2813df485f59psychonauta99  Awatarpunk6  AwatarLasVegas  Awataracid4breakfast  AwatarPandaeb  dff4fa6c4ef3616848c6b47db47a7885jartexxx  AwatarKiepekV2  1edf7fc9100d1d5c2395433667d6178cbadmouse  AwatarSampleTube  Awatarsfiksowany  AwatarWincent  517faa74de73bed7ab7863d93dcac2eaVenturio  AwatarAmffaa  731f3188c208938ece41fbef191d8825tesla420  Awatarhrn  7aa23c18079600dd0a693f9849c4c753NiepoprawnyTyp  5a9993e6e49af52e2ec4d2be068a8027qokayna  AwatarIce_Cube  76edcb6c36966f28124b1db5f6d7f6f7BlueGrey  c4bebf56a1e9538b5df2b535a43e0a6fAhpuch  Awatarnasienie14  a5425b4bf5a26992b54038204c57e6a2marylka1990  AwatarGanjaBot  Awatarheroinowakrolowa  308e474d6ab7d5c8ef85f9d1a7f3f041snowprincess  7dd70481332b48c8a447d7a1daae57cddarkodonnie  AwatarUroboros  a96d8eecbf24f085ba5af49b3e0485d4DrYale  41bac306e7c423824a24a010cf714322NieMogeCzekac  730e2c985eeed50c7b3f23a473dbd7a4Astralny  495a4df04d23ea2941d532fd9228427bYing Yankes  Awatarblokowiska666  Awatareasilybored  Awatar__  AwatarPsychopath  1f0d5e7cd5c0a21a47ae84089c41954dreal_  Awatarpiporek  52d70416a188110d9b8ddc2280f44b25Marahaja  Awatarmisiek066  Awatargringo  AwatarKutaczboga  Awatarpierunskimixer  Awatarseraphin2341  Awatararileeh  Awatarzarlaczbialy  989c06fa93633cb5a5242efac50af0bbNicson  AwatarXavi  AwatarFoka3054  eafb4b63067c4a583aa9925416b5338cmalarodzynka  72ad81053b2f720137f3aa6e5195e9a2zjadaczRC  AwatarInfamis  AwatarHlaskover  ebe2608fdda2c5e6c660646f326f5f9esajdov92  f4602320e2498143f900d4fe95a39c28Dukken  Awatargenezyp_kapen  AwatarDexPL  342523efdc48e68d5373871449c15f00mir576  af3447cfaa6ecc5d6ec626df809760a2carmilove  5eb02ec28d5717eb8ab04d6bd5470e9fDrWips  9d804702e0db5e5bbccf79ebfe7e9954Bratpaul  81993a5450b7fa4c4e14bb6a12a10ad7Pan Magister  c238c809a4251e5e78f67d326f4c1c32guadelupe  49a1c758aef9fd331a96997b7dc253c2Braak  Awatarsuchezebra  5373a60d0346c0ba533e66204741a6d0carmelovelove  1d2e3356ebca37462736f74174d2623erastlin80  AwatarPjaq  Awatarbabrus  6866a274a884112a9b16f043140e540eadok  AwatarA-CoA  AwatarvoLsky  Awatarowerfull  a569924a854a053ba17e4b26f60cecb2ljoss  Awatarsimer44  004ae66fdcf7b573d1049fbb015cb700Waldislavek  AwatarCycuszek  AwatarMondengel  AwatarGreenZielony  AwatarJakub777  AwatarPerel  Awatardamianero123  Awatartwsoul71  Awatarciopek  

Kto jest online

Obecnie tego podforum nie przegląda żaden zarejestrowany hyperrealowicz (1 gość)