pan jozek pisze:Wciągaj setkę spida dzień codzień przez 5 lat lub pij ćwiarę wódy dzień codzień przez ten sam czas. Widziałem obydwa takie przypadki. W przypadku wódy były to dygoczące łapy po odstawieniu, zubożałe słownictwo i zjebana pamięć, w przypadku fety były to ostre paranoje i braki w uzębieniu. Nie żebym bronił alkoholu, ale tak nie jest.agsfd pisze:Setka spida to odpowiednik butelki wina czy tam cwiartki wodki.
Ludzie biorą po kilkadziesiąt mg dziennie Adderallu miesiącami i latami i tragedii nie ma – chociaż specjalnie zdrowe też pewnie nie jest.
Picie ćwiartki wódki codziennie przez kilka lat na pewno mocno wpłynie na wątrobę, żołądek i mózg.
Generalnie w przypadku amfetaminy dużo łatwiej (i szybciej) można stracić kontrolę i zacząć wciągać coraz więcej i częściej.
W skrócie:
- Alkohol etylowy
- Heroina
- Crack
- Metamfetamina
- Kokaina
- Tytoń
- Amfetamina
- Konopie
- GHB
- Benzodiazepiny
- Ketamina
- Metadon
- Mefedron
- Buten
- Khat
- Sterydy anaboliczne
- Ecstasy/MDMA
- LSD
- Buprenorfina
- Grzyby halucynogenne
Stety - niestety, ale podpisuję się pod postem koali - wartość "badań", które próbujesz przeprowadzić nie mają żadnej wartości. Abstrahując od tego, że metodologia twojego "badania" woła o pomstę do piekła, to już samo opieranie się na danych zbieranych z for jest błędem - wiarygodność (dla nauki) takich danych jest żadna.
nicze pisze:Abstrahując od tego, że metodologia twojego "badania" woła o pomstę do piekła, to już samo opieranie się na danych zbieranych z for jest błędem - wiarygodność (dla nauki) takich danych jest żadna.
Jako źródło wiedzy farmakologicznej, to faktycznie nic nie warte.
HrabiaFeniullo pisze:O, wielkie dzieki, nicze, ten artykul mi sie bardzo przyda. Uwazam to forum za wiarygodne. Nie zauwazylem ze sa dlugie watki o szkodliwosci danej substancji w podforach, teraz czytam po trochu to tematy.
-Niskie ryzyko: DMT, DPT, psylocybina/grzybki (ogólem 4-xx-xxx), LSD (ogółem lizergamidy), meskalina, 2c-x,
-Średnio-niskie: marihuana, MDMA, GHB, kodeina, morfina, heroina
-Średnio-wysokie: nikotyna, DXM, metkat (i inne typowe b-k), kokaina, Benzodiazepiny, alkohol etylowy, makiwara, ibogaina, amfetamina
-Wysokie: atropina, inhalanty, metamfetamina, barbiturany, mefedron
Dlaczego? Pewnie moze dziwić heroina i inne opio, że są tak nisko, a no są nisko, ponieważ nie szkodzą one znacząco ludzkiej fizjologii... Odsyłam do stosów raportów WHO. Przypominam, że dysponujemy towarkiem jakości farmaceutycznej, a gram czystej substancji kosztje, nie więcej niż paczka fajek... Druga sprawa: ibogaina, czemu tak wysoko: bo jest nieobliczalna i może w każdej chwili, iście długiego tripu, zabić; Trzecia sprawa: mefedron, jako chyba, poki co, najbardziej euforyczny b-k powoduje znaczące uszkodzenie układu dopaminergicznego, co prowadzi (as meth) do anhedonii. Następna rzecz: ketamina/DXM, są one średnio wysokie, ponieważ powodują lizę Olney'a; powiedzmy, że te substancje są czymś pomiędzy średnio-niskimi a średnio-wysokimi :P
Rzeczywistość niestety jest inna, więc należy brać pod uwagę wiele składowych, m. in. czystość danego narkotyku, jego potencjał uzależniający, szkodliwość dla zdrowia..itd. ale także np cenę, która warunkuje popyt, ale także może spowodować degradację społeczną osoby będącej w nałogu.
Zgadzam się z tym, że forum może posłużyć do subiektywnej oceny szkodliwości danej substancji przez użytkowników. Natomiast w żadnym wypadku nie może posłużyć jako wiarygodne źródło naukowe, które można wykorzystać podczas pisania pracy magisterskiej.
Parathormon pisze: Trzecia sprawa: mefedron, jako chyba, poki co, najbardziej euforyczny b-k powoduje znaczące uszkodzenie układu dopaminergicznego, co prowadzi (as meth) do anhedonii.
Polska 2026 wygląda jak Stany Zjednoczone w 1996
O polskim systemie leczenia uzależnień opioidowych - z perspektywy pacjenta po dziewięciu ośrodkach.
Ciemna strona zieleni: Wszystko, co musisz wiedzieć o negatywnych skutkach nadużywania konopi
Jedna dawka "molekuły duszy" może pokonać depresję na pół roku
Niebezpieczny proceder na lotniskach. Tak działają przemytnicy narkotyków
Przestępcy znaleźli nowy sposób na przemyt narkotyków, wykorzystując do tego dane nieświadomych pasażerów samolotów. Proceder polegający na podmianie zawieszek bagażowych z nazwiskami klientów linii lotniczych ujawniły kanadyjskie media. O ustaleniach kanadyjskiej stacji CTV News pisze też amerykański serwis podróżniczy Travel + Leisure.
Heroina ukryta w cegłach. Ponad tona zatrzymana w Porcie Gdynia
Wspólne działania Centralnego Biura Śledczego Policji (CBŚP) oraz Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) doprowadziły do przejęcia ponad tony heroiny o czarnorynkowej wartości blisko 220 milionów złotych. To największe zabezpieczenie narkotyków w takiej ilości od dekady na terytorium Polski, a szczegóły tej spektakularnej akcji przedstawili na specjalnej konferencji prasowej minister spraw wewnętrznych i administracji Marcin Kierwiński oraz minister finansów i gospodarki Andrzej Domański.
Marihuana a metabolizm. Naukowcy odkryli zaskakujący wpływ konopi na organizm
Naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego odkryli, że związki zawarte w konopiach mogą wpływać na wagę i metabolizm w sposób bardziej złożony, niż dotąd przypuszczano. Eksperymenty na myszach sugerują, że za potencjalne korzyści metaboliczne mogą odpowiadać nie tylko THC, ale również inne substancje obecne w marihuanie.

