Alkohol etylowy pod każdą postacią.
Więcej informacji: Etanol w Narkopedii [H]yperreala
ODPOWIEDZ
Posty: 26 • Strona 1 z 3
  • 21 / / 0
Istnieje pewien mit, z którym spotkałem się na samym już początku przygody z alkoholem że na słońcu ekonomicznej idzie się upić, no i w sumie dłużej się nie zastanawiając przyjełęm go. Teraz gdy już trochę wypiłem i w zasadzie podchodzę do już neutralnie do tej używki zadałem sobie pytanie dlaczego tak jest? czy to efekt plecebo...
  • 2129 / 29 / 0
Na pewno nie placebo. Ja po dwóch piwach wypitych na słońcu jestem dość dobrze wstawiony. Niech to wytłumaczy ktoś bardziej w temacie.
Toksyczna chemia z 15 metrów
  • 461 / 6 / 0
alkohol rozszerza naczynia krwionośne, powodując, że odczuwamy gorąco. Rozszerzenie naczyń wokół mózgu może zakończyć się nieprzyjemnym bólem głowy. alkohol przyśpiesza tętno i podnosi ciśnienie krwi, co wzmaga odczuwanie ciepła.
Przez co szybciej się pocimy, szybciej tracimy płyny a alkohol szybciej się wchłania...

??ale to tylko przemyslenia.


/edit:
Ciekawe jest, że w necie na ten temat właściwie nic nie ma - oprócz tego, że wszędzie pisze, "że szybciej i mocnej się upijamy" ale nigdzie nie pisze dlaczego.
Ostatnio zmieniony 01 lipca 2011 przez elitesse, łącznie zmieniany 1 raz.
Uwaga! Użytkownik elitesse nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 989 / 35 / 0
Ciepło rozszerza naczynia krwionośne i przyśpiesza obieg krwi w organizmie.
Może to o to chodzi?
  • 37 / / 0
Warszawski Cpun pisze:
Ciepło rozszerza naczynia krwionośne i przyśpiesza obieg krwi w organizmie.
Może to o to chodzi?
Może masz racje.

Myślę, że to może być jakaś właściwość etanolu, która reaguje pod wpływem ciepła i mocniej działa na nas alkohol. Na przykład możemy dać człowieka, który wypił spirytus na słońcu i umarł(tak gdzieś czytałem). Tylko dlaczego ?
  • 415 / 10 / 0
.
Ostatnio zmieniony 05 czerwca 2015 przez 2+dobry, łącznie zmieniany 1 raz.
Uwaga! Użytkownik 2+dobry nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 2878 / 21 / 0
Czyli w sumie wszystko klepnie szybciej na słońcu

Nie wiedziałem czy postawić kropkę czy znak zapytania na końcu, bo wciąż mam wątpliwości.
And I guess that I just don't know.
*                       *                      *
Kiedy spoglądam wstecz, widzę siebie pozostającego za mną daleko w tyle.
  • 415 / 10 / 0
.
Ostatnio zmieniony 05 czerwca 2015 przez 2+dobry, łącznie zmieniany 1 raz.
Uwaga! Użytkownik 2+dobry nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 1492 / 23 / 0
dwaplusdobry pisze:
Dokładnie tak, jak napisał Warszawski Ćpun. Pod wpływem ciepła rozszerzają się naczynia krwionośne, bo organizm mógł łatwiej wypromieniować jego nadmiar(Analogicznie pod wpływem zimna obkurczają się by zaoszczędzić jego wydatkowanie). Zwiększa się również tętno.
Rozszerzone naczynia wydatnie ułatwiają transport alkoholu.

Wydaje mi się że podobny mechanizm działa, podczas picia w stresie.
Gdy ktoś pije "z nerwami", to zazwyczaj upija się dużo szybciej.
Idąc tym tropem, leki rozszerzające naczynia krwionośne (np. nitrogliceryna podjęzykowo zapodana) również mogłaby spowodować zwiększenie upojenia. Dobrze kombinuję?
Albo piracetam: działa na ukrwienie (i jednoczesne dotlenienie i doglukozienie) mózgu. Też spotęguje?
  • 488 / 7 / 0
W tym z szerokością naczyń krwionośnych może coś być. Mówią też niektórzy, że na mrozie szybciej schodzi. Nie wiem jak z alkoholem, ale baka na mrozie dużo szybciej schodzi.
ODPOWIEDZ
Posty: 26 • Strona 1 z 3
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Newsy
[img]
Trzech mężczyzn oskarżonych o przemyt kokainy promem Norræna

Trzej mężczyźni w wieku 60–70 lat zostali oskarżeni o próbę przemytu ponad trzech kilogramów kokainy z Hiszpanii do Islandii promem Norræna. Grozi im do 12 lat więzienia.

[img]
Belgia: Rozbito gang przemytników kokainy

Policja rozbiła dużą grupę kokainową działającą w Belgii. Przemytnicy przywozili narkotyki z Ghany i Dominikany przez lotnisko w Brukseli. Następnie, przez port w Antwerpii, narkotyki były wysyłane za granicę. Niektórzy podejrzani spotykali się regularnie w barze shisha w Vilvoorde (Brabancja Flamandzka), aby omawiać swoje interesy.

[img]
Alkohol miał swój udział w powstaniu złożonych hierarchicznych społeczeństw

Alkohol towarzyszy nam od tysiącleci. Używały go wszystkie wielkie cywilizacje. Znali go Majowie, Egipcjanie, Babilończycy, Grecy, Chińczycy czy Inkowie. Odgrywał ważną rolę w ceremoniach religijnych, wciąż jest ważnym elementem spotkań towarzyskich. Był środkiem płatniczym, służył wzmacnianiu i podkreślaniu pozycji społecznej. W najstarszym znanym eposie literackim „Eposie o Gilgameszu” jednym z etapów ucywilizowania Enkidu – który symbolizuje tam dziką naturę, niewinoość i wolność – jest wypicie przezeń piwa.