Wskazania:lęk ,niepokój,draźliwosc,labilnosc emocjonalna,pobudzenie,zespół lęku uogólnionego,neurastenia,choroby somatyczne jak-(astma,zespół jelita drażliwego,toczeń układowy rumieniowaty,zespół napiecia przedmiesiączkowego,choroba niedokrwienna serca,menopauza,zespół odstawienny alkoholu),zmniejsza takze głód nikotynowy podczas odstawiania tytoniu...
Afobazol ma działanie przeciwlękowe któremu nie towarzyszy sedacja i uspokojenie...nie ma negatywnego wpływu na motywacje i pamięć.
Maksymalny efekt leczenia uzyskuje sie po 4 tyg. nieprzerwanego stosowania dawek terapeutycznych,tj.10-30 mg na dobe.
Afobazol zalecany jest szczególnie u osób o astenicznych cechach osobowości w której dominuje brak poczucia bezpieczeństwa,podejrzliwosc,zwiększona labilnosc i wrazliwosc emocjonalna,wrazliwosc na reakcje emocjonalne stresu.
Afobazol kosztuje na rynku wtórnym 24 dolary plus koszty przesyłki za 50 tabl. 10 mg... W Rosji cena leku w przeliczeniu na złotówki wynosi 21 zł.
again and again
Testowales w koncu afo? Widze, ze aktualnie na sert lecisz. Ja odstawilem pol roku temu i zastanawiam sie teraz nad tym rosyjskim wynalazkiem z powodu braku dostepu do SSRI.
od miesiaca zazywam 30mg Paro i 50mg sulpirydu rano
do tego od 2 dni jem 3 tabletki Afo dziennie i zastanawiam sie czy nie koliduje on z tymi lekami..
-ja moge powiedziec ze mnie afo konkretnie aktywizuje, mam wieksza chec do dzialania i lepszy humor
- ze skutkow ubocznych odnotowalem lekkie rozstrzesienie
Dlatego interesuje mnie teraz Selank, gdyż też ma działanie notropowe, oraz ma niwelować leki i stres. Tylko nie wiem czy można go gdzieś kupić?
Drugi ciekawy lek to Picamilon (Pikamilon) też ma ciekawe spektrum działania bo działa na zasadzie zwiększenia GABA, a więc tak jak benzodiazepiny. A benzodiazepiny bardzo dobrze u mnie działają na lęki i napięcia. Picamolan według opisu ma działać notropowo (pamięć , koncentracja), przeciwdepresyjnie, przeciwlękowo, ma zmniejszać podatność na stres.
Jak jest wasza opinia na temat tych leków?
bahomet pisze:Drugi ciekawy lek to Picamilon (Pikamilon) też ma ciekawe spektrum działania bo działa na zasadzie zwiększenia GABA, a więc tak jak benzodiazepiny
Nie wiem na ile skuteczny jest pikamilion, ale jest to po prostu suplement diety, jak tryptofan czy 5htp i na pewno nie widziałbym w nim jakiegokolwiek zamiennika dla beznodiazepin.
jakies nowe opinie o tym środku?
Młodzież i marihuana w Polsce – jak realnie minimalizować ryzyko?
Rzetelna historia kryminalizacji konopi (USA + kontekst międzynarodowy)
Marihuana to gorsze wyniki w nauce i stres emocjonalny
Irvin Rosenfeld: Człowiek, który wypalił 120 000 jointów od rządu USA
Wyobraź sobie, że co 25 dni listonosz puka do Twoich drzwi i wręcza Ci przesyłkę od rządu federalnego. W środku nie ma jednak pism z urzędu skarbowego, lecz metalowa puszka przypominająca opakowanie od kawy. Po jej otwarciu widzisz 300 starannie skręconych jointów.
Liczba recept na medyczną marihuanę znów rośnie. Rzecznik Praw Pacjenta reaguje
Ponownie wzrosła liczba recept wystawianych na opioidy i marihuanę medyczną. Wcześniejszy spadek był efektem zmiany prawa mającego uniemożliwić wystawianie recept na wspomniane substancje w drodze teleporady. O sprawie pisze Rynek Zdrowia.
Marihuana wpływa na chorych odwrotnie niż na zdrowych. Jest nadzieja na nową terapię?
Używanie konopi indyjskich wiąże się z łagodniejszymi objawami choroby afektywnej dwubiegunowej (ChAD) – wynika z badań opublikowanych na łamach „Translational Psychiatry”. Okazuje się, że na osoby z ChAD konopie mogą wpływać odwrotnie niż na osoby zdrowe. Autorzy badań przestrzegają jednak przed wyciąganiem zbyt daleko idących wniosków (czyli na przykład przez zalecaniem chorym stosowania konopi). Mimo to w ich ocenie uzyskane wyniki powinny stanowić przyczynek do dalszych, zakrojonych na szerszą skalę, analiz.