Więcej informacji: Amfetamina w Narkopedii [H]yperreala
Chcialbym sie dowiedziec jak najwiecej, jak najwiecej prawdziwych przykladow... nie te glupty o napadach agresji i omamach wzrokowych... prawdziwe nieodwracalne zmiany w waszej psychice, oczywiscie te udane... Prosze o nie opisywanie zalaman nerwowych i rozne sposoby zlamanych osobowosci. Poszukuje ludzi ktorym, udalo sie nagiac swoja psychike w sposob, ze sie rozdwoila, a nie przelamala. Osoby ktore, przy tworzeniu podwojnej osobowosci wytrzymali i potrafia teraz kierowacc obydwiema. Chcialbym tez sie dowiedziec czy sa jakies osoby ktore potrafia rozwijac stworzone alterego bez pomocy amfetaminy i czy ich alterega sa dobre czy zlee...
Skąd to wiem?
Bo przez to przeszedłem.
Stworzyłem swoją drugą osobowość, kreowałem ją i pielęgnowałem przez długi czas, aż do chwili kiedy uświadomiłem sobie że to złe, że potrafię sobie z tym poradzić. Przestałem brać, przyznałem się do tego co robiłem, poukładałem się w miarę.
I dopiero to było udaną przemianą w psychice... wrócić do normalności.
Wbrew pozorom jest o wiele trudniej wrócić do normalnego życia po wieloletnich przygodach z amfetaminą, niż wspiąć się na Everest.
edit: jeśli poszukujesz przykładów ludzi którzy po używkach zmienili swój światopogląd, dokonali zmian w psychice (pozytywnych), popadli w paranoję lub schizofrenię (tutaj ta "druga osobowość" o którą pytałeś) to popytaj w dziale o psychodelikach.
Moja opinia wieloletniego amfetaminiarza głosi, iż jedyne zmiany spojrzenia na świat wywołane przez amfetaminę, to światłowstręt, zmiany w psychice owszem zachodzą, ale na pewno nie takie jak opisałeś.
Jeśli ktoś napierdalając spida dzień w dzień bez opamiętania, uważa o sobie że jest fajny i zajebisty, to tak naprawdę jest nikim.
A jeśli ktoś myśli że jak stworzy sobie alter ego i będzie fajnie, to tylko pokazuje jakim tchórzem jest, oraz jak bardzo nie radzi sobie z samym sobą.
bez ofensywy
peace
tinos pisze:szukaj w psychiatryku, po fecie możesz się dorobić zjebanego łba po dłuższej znajomości a nie podwójnej osobowości
alter ego po władku? nie ta droga...
wielki_Fuu pisze: jesteście pewni, ze feta pomogła tylko w odkryciu tego co siedziało w was już dużo wcześniej...
wkręciło mi się do głowy, że jeśli czegoś chcę to wystarczy to zrobić. i zamiast siedzieć cały dzień w łóżku lepiej coś porobić, wyjść do ludzi, posprzątać, pouczyć się czegoś nowego i popracować nad sobą.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/eudrugs-markets-key-insights_0.jpg)
Narkotykowy krajobraz Europy. Nowy trendy na czarnym rynku
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/mjleaves.jpg)
Polska zmaga się z "treatment gap". Psycholog: etykieta ćpuna blokuje dostęp do pomocy
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/uecocaine.jpg)
UE alarmuje: coraz więcej Europejczyków zażywa kokainę i inne ciężkie narkotyki
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/egipt.jpg)
Alkohol miał swój udział w powstaniu złożonych hierarchicznych społeczeństw
Alkohol towarzyszy nam od tysiącleci. Używały go wszystkie wielkie cywilizacje. Znali go Majowie, Egipcjanie, Babilończycy, Grecy, Chińczycy czy Inkowie. Odgrywał ważną rolę w ceremoniach religijnych, wciąż jest ważnym elementem spotkań towarzyskich. Był środkiem płatniczym, służył wzmacnianiu i podkreślaniu pozycji społecznej. W najstarszym znanym eposie literackim „Eposie o Gilgameszu” jednym z etapów ucywilizowania Enkidu – który symbolizuje tam dziką naturę, niewinoość i wolność – jest wypicie przezeń piwa.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/dominikamedmj.jpg)
Medyczna marihuana kolejnym krokiem rozwoju karaibskiej Dominiki?
Dominika to niewielka karaibska wyspa, często mylona ze względu na podobną nazwę z o innym, większym państwem – Republiką Dominikany. Niemniej jednak, w obszarze legislacji konopnej to właśnie Wspólnota Dominiki zdaje się wytyczać kierunek dla wielu okolicznych państw.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/kidssmarthphoneaddiction.jpg)
Jest niebezpieczny jak alkohol i narkotyki. „Byliśmy zbyt zaślepieni”
Światowy Dzień Bez Telefonu Komórkowego obchodzony jest 15 lipca. Z tej okazji Instytut Spraw Obywatelskich wystosował list otwarty do rodziców, w którym przestrzega przed zgubnym wpływem tego urządzenia na dobrostan najmłodszych. „Smartfon uzależnia tak jak alkohol, papierosy czy kokaina” – wskazuje ISO.