Dział służący omawianiu marszy, petycji i innych form aktywności obywatelskiej.
ODPOWIEDZ
Posty: 4 • Strona 1 z 1
  • 13 / / 0
Instytut Spraw Publicznych przeprowadził na zlecenie Open Society Institute ankiety wśród policjantów, prokuratorów, sędziów i kuratorów nt. kosztów egzekwowania i skuteczności artykułu 62. dotyczącego posiadania narkotyków, w ograniczaniu rekreacyjnego spożycia narkotyków i narkomanii.

Najważniejsze wyniki są do obejrzenia tutaj: http://talkingdrugs.org/pl/ile-kosztuje ... B3w-art-62
Uwaga! Użytkownik Belzebud nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 2876 / 99 / 0
Nieprzeczytany post autor: Syn Bozy »
I tak to wyciszą, w TV nie będzie krytyki, żadna poważna gazeta też tego nie wydrukuje. Ale dobrze wiedzieć ile w naszym kraju kosztuje kompromitacja pod względem polityki antynarkotykowej.
"Czuję się gwiezdnie"

Po dzisiejszym robię przerwę
  • 1049 / 10 / 0
Nieprzeczytany post autor: noithai »
„Bóg chrześcijański jest okrutny i mściwy. Jeśli popełnisz błąd i nie żałujesz, skazuje cię na wieczne piekło. Wydaje mi się to tak niewspółmierne, że nie chcę wchodzić z nim w żadne układy” [Cabré]
  • 319 / 7 / 0
Jutro powinienem skończyć artykuł na temat tej konferencji :)
ODPOWIEDZ
Posty: 4 • Strona 1 z 1
Newsy
[img]
Marihuana tylko na receptę. Tajlandia zmienia politykę dotyczącą "miękkich" narkotyków

Marihuana w Tajlandii jest dostępna już tylko na receptę; w życie wszedł dekret zmieniający wprowadzone trzy lata wcześniej liberalne zasady sprzedaży specyfiku - podała w piątek agencja AP, przypominając, że Tajlandia była pierwszym azjatyckim państwem, które zdekryminalizowało obrót marihuaną.

[img]
THC i rozwój mózgu nastolatków – co pokazują najnowsze badania?

Używanie marihuany może prowadzić do ścieńczenia kory mózgowej u nastolatków – wynika z najnowszego badania prowadzonego przez Gracielę Piñeyro i Tomáša Pausa, naukowców z CHU Sainte-Justine oraz profesorów Wydziału Medycznego Uniwersytetu w Montrealu. Współpraca dwóch laboratoriów badawczych, korzystających z uzupełniających się podejść, wykazała, że THC – czyli tetrahydrokannabinol, substancja aktywna w konopiach – powoduje kurczenie się arborescencji dendrytycznej, czyli „sieci anten” neuronów, które odgrywają kluczową rolę w komunikacji między nimi. Skutkuje to zanikiem (atrofią) pewnych obszarów kory mózgowej – co jest szczególnie niepokojące w wieku, w którym mózg się rozwija.

[img]
Ekspertka: nikotyna ma większy potencjał uzależnieniowy niż heroina

Nikotyna ma bardzo duży potencjał uzależnieniowy, jest on nawet większy niż w przypadku heroiny - powiedziała PAP prof. Dominika Dudek, psychiatra. Dodała, że jej używanie ma niekorzystne skutki zdrowotne. Wskazała też, że nikotyna działa silnie na układ nagrody powodując wydzielanie się dopaminy.