Więcej informacji: Morfina w Narkopedii [H]yperreala,Heroina w Narkopedii [H]yperreala
czy w Holandii jest prowadzony taki sposób redukcji szkód to tego już nie wiem.
ksionc pisze: czy w Holandii jest prowadzony taki sposób redukcji szkód to tego już nie wiem.
Bez sensu to wszystko. Z tego co czytałam to heroina przez jakiś czas była "lepszym, mniej uzależniającym zamiennikiem morfiny". Teraz w Polsce jest narkotykiem, więc heroinistów wjebuje się w metadon. Potem metadon będzie strasznym narkotykiem i znajdą jeszcze gorsze, legalne świństwo.
W ogóle co chwilę będą coś delegalizować. Teraz w necie są szokujące artykuły o heroinie jako syropie przeciwkaszlowym itd., a za dziesięć lat będą podobnie szokujące materiały na temat DXM i Antidolu, pokolenie DXM i urban legends na ten temat. Zamiast Bodka - Minos. Echh...
ksionc pisze: W Szwajcarii jest taki program substytucyjny który polega na tyn, że pewna ilość bardzo ostro wjebanych i z długim stażem heroinistów dostaje na receptę ampułki z heroiną.
czy w Holandii jest prowadzony taki sposób redukcji szkód to tego już nie wiem.
"......i wreszczcie cel czwarty,stosunkowo mało realny-abstynencja.Jeśli się uda kogoś wyciągnąć z ćpania,to fantastycznie,ale życie na heroinie,to też sukces-mówi dr Kormann.....","....To wygląda,jakbyście chcieli im sprawiać przyjemność?-A dlaczego nie?Jeśli czują się lepiej po zastrzyku niż tabletce,idziemy im na ręke......".W tej Szwajcarii podają heroine albo w tabletkach,albo w zastrzykach i.v. lub i.m.Zastrzyki robi się samemu,pielęgniarka tylko nabiera lek do strzykawki.Średnio przychodzi się do specjalnej przychodni do tego celu stworzonej trzy razy dziennie-po kolejne dawki-rano,w południe i pod wieczór.Gdyż jak piszą,działanie heroiny trwa około 4godz.Jeśli ktoś nie ma już żył uczą jak zrobić zastrzyk i.m.W ostatnim referendum dotyczącym tego tematu(leczenia heroiną) "za" było 79,7% głosujących!!Podobne rozwiązania(leczenie heroiną) są też dotepne w Holandii,Wlk.Brytani,Kanadzie,Niemczech,Danii i Hiszpanii.Przymieżają sie do tego też Norwegowie.Szwajcarzy twierdzą że to się po prostu opłaca i to wszystkim:uzależnionym,społeczeństwu.....i finansowo wychodzi ich taniej niż inne formy leczenia(Metadon też stosują)a oni liczyć przecież umieją-:to też wszystko wyczytałem w tym artykule.Naprawde polecam!Na koniec ostatni cytat:...."Polskę od Szwajcarii dzielą lata świetlne.U nas dominuje leczenie stacjonarne oparte na zasadzie:przestajesz ćpać albo Cię wyrzucamy.Na programach metadonowych jest 1500 uzależnionych-to tylu,ilu w Szwjcarii leczonych jest heroiną.U nas o tej formie leczenia nikt nie wspomina.Zresztą obecne przepisy ją uniemożliwiają..".Taaa..bo to Polska właśnie....stety..
Polska 2026 wygląda jak Stany Zjednoczone w 1996
O polskim systemie leczenia uzależnień opioidowych - z perspektywy pacjenta po dziewięciu ośrodkach.
Jedna dawka "molekuły duszy" może pokonać depresję na pół roku
Legalizacja marihuany w Polsce: 15 g suszu i jedna roślina. Sejm zdecyduje
Heroina ukryta w cegłach. Ponad tona zatrzymana w Porcie Gdynia
Wspólne działania Centralnego Biura Śledczego Policji (CBŚP) oraz Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) doprowadziły do przejęcia ponad tony heroiny o czarnorynkowej wartości blisko 220 milionów złotych. To największe zabezpieczenie narkotyków w takiej ilości od dekady na terytorium Polski, a szczegóły tej spektakularnej akcji przedstawili na specjalnej konferencji prasowej minister spraw wewnętrznych i administracji Marcin Kierwiński oraz minister finansów i gospodarki Andrzej Domański.
"Narcos z Podlasia" skazani. Ich narkotyki miały zalać polski rynek
Meksykańscy narcos, którzy produkowali metamfetaminę na Podlasiu, zostali skazani przed sądem w Białymstoku. To pierwszy przypadek w Polsce, który pokazuje zmianę modelu działania karteli - zamiast szmuglować narkotyki do Europy, wysyłają "kucharzy". Tylko w Polsce toczą się procesy jeszcze dwóch innych grup z Meksyku.
Jedna dawka i tygodnie ulgi. "Magiczne grzybki" dają nadzieję na nowe leczenie bólu
Psylocybina
