browar444 pisze: Male natezenie i wieksze napiecie (...)
[img]http]
Hurra, diese Welt geht unter
nienienormalny pisze: w pewnej madrej ksiazce czytałem, ze draznienie elektroda pewnej czesci, czy obszaru mozgu powodowalo u osob draznionych bardzo realistyczne przekonanie, o obecnosci "kogoś". Uczucie było tak silne, ze osoby były przekonane ze jakis byt jest obok nich, chodz wiedzialy ze go nie ma, czuły że jest i czuły sie obserwowane. Zaprzestanie draznienia powodowało zanik tego odczucia.
[img]http]
Od jutra rzucam.
leć na rynek po abgymnic, załóż na głowę i testuj różne natężenia.
jeśli chcesz to zrobić sam.
browar444 pisze:Nie masz sobie otwierać czachy tylko sobie przypiąc elektrody na jej zewn.raz, otworzysz sobie czachę?
Widze że w poziomie tego forum nadal nic sie zmienilo. Gratuluje inteligencji;]
http://www.wiw.pl/nowinki/biologia/2002 ... 08-001.asp
Badacze z Uniwersytetu Stanowego w Nowym Jorku umieścili w mózgu pięciu szczurów po trzy elektrody. Jedną wprowadzili w okolicę, zwaną pęczkiem przyśrodkowym przodomózgowia (ang. medial forebrain bundle, MFB), będącą głównym elementem tzw. układu nagrody, a pozostałe - w dwa miejsca kory czuciowo-ruchowej odbierające impulsy z prawego i lewego wąsa (szczecinki czuciowej na pyszczku szczura).
Układ nagrody to ściśle określony układ ośrodków i szlaków neuonalnych, których draznienie wywołuje reakcje wskazujące na subiektywne przyjemne odczuwanie tej stymulacji (czyli dążenie do ponowienia bodźca). Powoduje to, że w mózgu można ustalić mapę obszarów przyjemności, których stymulacja elektryczna przez wszczepioną elektrodę powoduje uczucie rozkoszy. Zwierzak doświadczalny z taka elektrodą umiejscowioną na przykład w pęczku przyśrodkowym przodomózgowia, przez który przebiegają aksony neuronów mezolimbicznych wielokrotnie przyciska dźwignie uruchamiając urządzenie dostarczające prąd do elektrody.
Najpierwej dokładnie zlokalizowano cel podróży elektrody. Oczywistym przystankiem końcowym została część mózgu odpowiedzialna za nastrój. Operacja została zaplanowana na 5 godzin, jednak już po 3 godzinach Diane została wybudzona z narkozy by sprawdzić, czy przesyłający impulsy elektryczne drucik jest w prawidłowym miejscu.
have a nice trip ;]
Zieleń pisze: niby jakim cudem elektrody przypięte do skóry czaski miałyby pobudzać układ nagrody?
I mean no harm.
Ani To Ani Tamto
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/mjleaves.jpg)
Polska zmaga się z "treatment gap". Psycholog: etykieta ćpuna blokuje dostęp do pomocy
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/a12a216cf97460608e37260bc2663020f9aa0a82.jpg)
Dlaczego Portugalia może być europejską stolicą medycznej marihuany?
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/cannaheart.jpg)
Marihuana zwiększa ryzyko rozwoju chorób serca
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/fabrykaklefedronu.jpg)
Kieleccy policjanci zlikwidowali fabrykę klefedronu w powiecie sandomierskim
W minioną środę kieleccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej współpracując z Biurem Kryminalnym Komendy Głównej Policji oraz kontrterrorystami z Kielc i Radomia przeprowadzili realizację, która doprowadziła do likwidacji dużej, fabryki produkującej klefedron. W sprawie zatrzymano 32 – latka, który najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/177-284139.jpg)
W miesiąc zarabiają milion złotych. Gangi porzucają narkotyki dla papierosów
Gangi znowu wchodzą w papierosy, znowu jest to żyła złota, a ryzyko dużo mniejsze niż przy handlu narkotykami - donosi we wtorek "Gazeta Wyborcza". W miesiąc bez żadnego problemu zarabiają milion złotych.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/rcps_konferencja_mis05304.jpg)
Nastolatki z województwa łódzkiego najrzadziej w Polsce sięgają po używki
Nastolatki z województwa łódzkiego rzadziej, niż ich rówieśnicy w innych częściach Polski, sięgają po alkohol i narkotyki. Wynika to z najnowszych badań przeprowadzonych na zlecenie Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi. Wyniki zaprezentowano w Międzynarodowym Dniu Zapobiegania Narkomanii.