Polepszanie samopoczucia i funkcjonowania za pomocą substancji nie będących narkotykami. Suplementy, witaminy, nootropy; regeneracja receptorów i neuronów; dieta i trening.
ODPOWIEDZ
Posty: 653 • Strona 66 z 66
  • 17 / 2 / 0
Jeśli chodzi o mój przypadek, to poza dietą obowiązkowa suplementacja:

Kreatyna monohydrat 3,5g dziennie

Omega 3 - bo tu kluczowe jest DHA i EPA najlepiej w sumie ok. 2g dziennie. Jedząc np. Olej lniany dostarczamy ALA, którego musielibysmy dziennie wypić chyba z kilkadziesiąt ml, żeby organizm przerobił to w wystarczającą ilość kluczowych DHA i EPA.

Witamina D3 - jeśli w okresie letnim przebywamy codziennie na słońcu to jest OK, ale w okresie jesienno-zimowym konieczna suplementacja min. 4000 jednostek D3 codziennie razem z tłustym posiłkiem (D3 jest witaminą lipofilną - 5g tłuszczu mocno poprawia wchłanianie). Najlepiej zrobić badanie D3 i dążymy do utrzymania przedziału 60-80. Nie sugerować się polskimi normami, gdzie lekarze wynik 30 uznają za odpowiedni poziom.

Warto też bez względu na dietę wieczorem zawsze zjeść 250-300mg glicynianu magnezu.
  • 31 / 2 / 0
Nawodnienie, elektrolity, witaminy właśnie D, kompleks witamin z grupy B, szczególnie B12, wspierające układ nerwowy, kwasy omega które znajdziemy np. w rybach, najlepiej nie smażonych na głębokim tłuszczu, dużo warzyw, owoców, ale owoce powinno spożywać się przed godziną 18, przed pójściem spać bo zawierają fruktozę i nie wpływa ona pozytywnie m.in. na poziom glukozy i sen.
Ponadto warto zadbać o magnez i potas, który znajdziemy np w pomidorach, żelazo, które zawiera mięso czerwone i np. szpinak, buraki, które dobrze wpływają na układ krążenia poprzez zawartość żelaza, kwas foliowy wspierający krwinki czerwone i azotany. Ponadto dobrze działają również na wątrobę, która chyba po ćpaniu zdewastowana jest najmocniej.
  • 17 / 2 / 0
Ja od siebie polecę diete ketogeniczna. Na początku jest ciężko, ale później człowiek czuje się o wiele lepiej. Przy wejściu w stan ketony organizm podnosi najważniejsze neuroprzekaźnik takie jak np. GABA (te diete stosuje się przy epilepsji), Dopaminę, etc.
ODPOWIEDZ
Posty: 653 • Strona 66 z 66
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Artykuły
Newsy
[img]
Czysta fikcja. Dlaczego MSWiA udaje, że nie ma rąk ubrudzonych wojną z narkotykami?

Klasyczny urzędniczy unik w Polsce opanowano do perfekcji. Gdy obywatele pytają o absurdalne koszty i społeczne dramaty wynikające z obecnej polityki narkotykowej, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji (MSWiA) zasłania się procedurami: „Idźcie do Ministerstwa Zdrowia”. Problem w tym, że w rzeczywistości nie lekarze w kitlach, ale policjanci w mundurach zamykają rocznie tysiące ludzi za przysłowiowego grama. Czas wreszcie zacząć o tym rozmawiać.

[img]
Wolne Konopie: Mamy dowód, że policyjna machina działa dla statystyk

WK: Pamiętacie nasz niedawny tekst o KPP w Głogowie, która wydała ponad 1000 zł publicznych pieniędzy i zmarnowała 13 godzin pracy systemu na ściganie 0,06 grama marihuany? Wtedy zastanawialiśmy się, czy te kosztowne, absurdalne procedury prowadzą do wykrywania jakichkolwiek poważnych przestępstw. Policja nie potrafiła nam odpowiedzieć. Wysłaliśmy więc kolejny wniosek UIP. I właśnie dostaliśmy odpowiedź, która potwierdza całkowity bezsens tej polityki. Komendant Powiatowy Policji w Głogowie oficjalnie przyznał, że ta cała „walka z dilerami” to fikcja, a system produkuje puste zatrzymania.

[img]
Niebezpieczny proceder na lotniskach. Tak działają przemytnicy narkotyków

Przestępcy znaleźli nowy sposób na przemyt narkotyków, wykorzystując do tego dane nieświadomych pasażerów samolotów. Proceder polegający na podmianie zawieszek bagażowych z nazwiskami klientów linii lotniczych ujawniły kanadyjskie media. O ustaleniach kanadyjskiej stacji CTV News pisze też amerykański serwis podróżniczy Travel + Leisure.