Agoniści receptora α7 są badani na różne schorzenia, w których występują zaburzenia kognitywne jak schizofrenia, Alzheimer i ADHD. Szczególnie istotną cechą jest to, że agonizm tego receptora nie tylko poprawia zdolności kognitywne u osób z chorobami, ale również u zdrowych ludzi, poprzez poprawę pamięci roboczej, pamięci epizodycznej i koncentracji.
Receptory nikotynowe α7 jako cel leków nootropowych bywa problematyczny, częściowy agonista GTS-21 nie jest idealny, ponieważ powoduje desensytyzacje tego receptora. W przeciwieństwie Tropisetron wykazuje właściwości sensytyzujące ten receptor, działając w sposób atypowy, możliwie jako ko-agonista, sprawiając, że zwiększenie ilości acetylocholiny wzmacnia działanie nootropowe Tropisetronu.
Tropisetron ma szerokie spektrum działania, wykazuje potencjał w leczeniu OCD. Posiada potencjalne działanie antydepresyjne dzięki swojemu antagonizmowi 5-HT3. Antagonizm tego receptora oprócz efektu przeciwwymiotnego również wykazuje pewne właściwości neuroprotekcyjne i prokognitywne, potencjalnie poprzez zwiększanie wydzielania acetylocholiny. Częściowy agonizm α7 chroni przez ekscytoksycznością w chorobie Alzheimera, posiada właściwości antyoksydacyjne i przeciwzapalne.
Podawanie: Doustne, w dawkach między 2,5-10mg. Czas półtrwania wynosi 6 godzin, lecz efekty utrzymują się zazwyczaj przez cały dzień.
Z kolei co do alternatywnych dróg podania, podjęzykowy Tropisetron jest naprawdę obrzydliwy i nie polecam nikomu przyjmować to w taki sposób. Ale.. całkiem korzystna wydaje się droga podania donosowego za pomocą atomizera. Tropisetron doskonale rozpuszcza się w wodzie i łatwo wytworzyć roztwór z wody bakteriostatycznej w sprayu. Proszek jest żrący, ale w wodzie rozpylanej atomizerem nie powinien być to ogromny problem dla nosa. Dawkowanie powinno wynosić z rzędu 0.25mg-2mg donosowo. Zalety z takiego stosowania to natychmiastowy i silniejszy efekt. Sugerując się doniesieniami, mogą występować mniejsze problemy z zaparciami potencjalnie wynikające przez większą wybiórczość rozprowadzania tej substancji do mózgu aniżeli innych narządów i również dzięki mniejszych dawek potrzebnych do wywołania tego samego efektu.
Czechy luzują prawo konopne. Duży krok naprzód, ale z gwiazdką
Śmierć na zamówienie. Z dostawą na oddział psychiatryczny
Rzetelna historia kryminalizacji konopi (USA + kontekst międzynarodowy)
Marihuana a metabolizm. Naukowcy odkryli zaskakujący wpływ konopi na organizm
Naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego odkryli, że związki zawarte w konopiach mogą wpływać na wagę i metabolizm w sposób bardziej złożony, niż dotąd przypuszczano. Eksperymenty na myszach sugerują, że za potencjalne korzyści metaboliczne mogą odpowiadać nie tylko THC, ale również inne substancje obecne w marihuanie.
My palimy nasze rośliny, wy palicie nasze pieniądze! 13 godzin policyjnego etatu za pyłek marihuany
Wydawało Wam się, że państwo racjonalnie zarządza Waszymi podatkami? No to usiądźcie wygodnie. Komenda Powiatowa Policji w Głogowie właśnie przysłała Wolnym Konopiom kolejną odpowiedź w trybie dostępu do informacji publicznej, która czarno na białym pokazuje, jak wygląda „wojna z narkotykami” w lokalnym wydaniu za 0,06g marihuany.
Medyczna marihuana – brak dowodów, by pomagała w zaburzeniach i uzależnieniach?
Naukowcy z Australii i Wielkiej Brytanii przejrzeli kilka baz danych, poszukując w nich recenzowanych artykułów naukowych opublikowanych pomiędzy 1 stycznia 1980 roku a 13 maja 2025 roku, w których opisano wyniki badań dotyczących przede wszystkim wpływu leczenia kannabinoidami na zaburzenia psychiczne i neurorozwojowe oraz uzależnienia. W ten sposób znaleźli i przeanalizowali wyniki 54 randomizowanych badań obejmujących blisko 2500 uczestników. Wyniki metaanalizy, opublikowane właśnie w Lancet Psychiatry, są dość rozczarowujące dla entuzjastów medycznej marihuany.