Dział poświęcony tematowi kontroli recept lekarskich u farmaceuty.
ODPOWIEDZ
Posty: 90 • Strona 9 z 9
  • 1 / / 0
Hej wam. Mam taki problem - został mi wypisany klonazepam. Jednak lekarka nie napisala ilosci substancji czynnej. Byłem w kilku aptekach i przez to nie mogli mi sprzedać, jednak niektore powiedzialy - ze sa takie apteki w ktorych by mi to wydali. Znacie może takie apteki na śląsku lub okolicach tego województwa? (moja lekarka niestety poszła na urlop, wiec troche bym musiał poczekać)
  • 558 / 200 / 0
@dzendzen żadna apteka Ci nie wyda. Lekarz musi poprawić receptę.
  • 615 / 82 / 0
Wczoraj widziałem się z kardiolog, która cztery lata temu na głody alkoholowe przepisała mi baklofen. Zgodnie z prawdą powiedziałem jej, że niestety nie przyniósł on żadnych efektów terapeutycznych. Zasugerowałem diazepam – i dostałem go. Jako kardiolog raczej nieczęsto zdarza się jej przepisywać leki odurzające. Receptę Rpw wystawiła niedokładnie – dosłownie można było interpretować ją tak, jakobym miał w ramach pojedynczej dawki brać tyle, ile w sumie znajduje się w opakowaniu. Nad sprawą w aptece zastanawiała się przez chwilę trójka magistrów, ale finalnie machnęli ręką. Zwracajcie uwagę lekarzom, którzy rzadko wystawiają RPW-ki. Żeby nie apteka po sąsiedzku, być może zostałbym odesłany z kwitkiem i musiał wracać do swojej lekarki.

A tak nawiasem pytając: jakie macie doświadczenia z receptami na pochodne benzodiazepiny od weterynarzy?
11 czerwca 2026serotoninowy pisze:
Kocham gabajeby i chuj jestem GABA wrakiem, prega 2 dzień wjeżdża wyśmienicie na wyzerowanej tolerce 750mg i z 5 kaw, a teraz chillout wyrwałem 4 żywce na promce, ale bym się napił giebla
  • 1057 / 315 / 5
@baltimore 4 lata temu to benzo na ulicy leżało, wystarczyło się schylić, jak teraz pregabalina. każdy farmaceuta mógł ci diazepam przepisać jak teraz pregabalinę czy baclofen.
a co do klona, w mojej aptece, będącej w sieci firmy neuca "świat zdrowia" przyjmuje lekarz, on może wystawić diazepam za lekarzem specjalistą. ale nie wiem czy darmo da
I to jest moja prawda i moja relacja zdania z rzeczywistością, której nikt mi nie odbierze. I wierzę w słońce, bo ono zawsze jest i nikt mi go nie odbierze. "Żona kocha, warto żyć!"
"Do mniejszych dawek trzeba dorosnąć"
  • 87 / 8 / 0
Ja tak chodziłem do rodzinnego że już pielęgniarki się z niego śmiały "o zobacz twój stały klient czeka"i wychodziłem benzo pręga i inne Dziady na telefon Tylko żeby nie przesadzić nie wkurzyć już wyhodowanego kontaktu.
  • 2976 / 256 / 0
Takie pytanie.. czy apteka może wołać hajs za wypisanie recepty farmaceutycznej czy to już złamanie prawa farmaceutycznego ? Technik/magister (chyba tylko ten drugi) może taką reckę wypisać na jedno opakowanie produktu lecznicznego w najmniejszej dawce i odpłatności 100% (np klonazepam 0,5mg x 1op - chociaż to już psychotrop, więc nie wiem czy recka farmaceutyczna w ogóle obowiązuje), ale zależy to już tylko od jego dobrej woli, ewentualnie tego czy się cyka dostać później opierdol od kierownika apteki, chociaż zauważyłem że raczej farmaceuci dość niechętnie piszą takie recki.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Uwaga! Użytkownik GFr2sERaXi nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 558 / 200 / 0
@Amunicja nie ma przepisów które by tego zabraniały, tak samo jak nie ma takich które by to nakazywały.
  • 30 / 2 / 0
Tu akurat sprawa jest dość prosta — przy takich lekach jak klonazepam apteka raczej nie będzie kombinować, tylko trzyma się przepisów, więc bez poprawnej recepty niewiele zdziałasz.

Najrozsądniejsze wyjście to po prostu poczekać na lekarkę albo spróbować ogarnąć korektę przez teleporadę, bo szukanie „luźniejszych” aptek to loteria i często kończy się stratą czasu.
  • 922 / 165 / 0
Odmawiają wypisywania recept na psychotropy. Mi odmówili nawet w aptece w której miałam zrealizowane masę recept np na xanax. Jak poprosiłam żeby mi wypisali to powiedzieli że nie mogą wypisywać na takie mocne leki.
hipnotyzuję ludzi jak Kaszpirowski
  • 147 / 18 / 0
Może, niektóre apteki oferują wypisanie recept na podsawowe leki za 35 zł widziałam. Jednak jak wyżej benzo, czy innych substancji z listy nie przepisują. I to raczej magoster wypisuje, nie technik. Nawet leki typu morfina czy MJ musi wydać magister.
ODPOWIEDZ
Posty: 90 • Strona 9 z 9
Artykuły
Newsy
[img]
Największa taka operacja w historii Chile. Przejęto 100 ton narkotyków

Władze Chile poinformowały w poniedziałek o przejęciu rekordowej ilości ponad 100 ton narkotyków, głównie kokainy i ketaminy. Ukryte były w transportach drewna, które miały popłynąć między innymi do USA i Europy - przekazały miejscowe media.

[img]
Druga poprawka i marihuana. Amerykański SN wydał ważny wyrok ws. broni

Sąd Najwyższy USA jednomyślnie orzekł w czwartek, że rząd federalny nie może pozbawiać prawa do posiadania broni osób okazjonalnie używających marihuany, uznając, że ściganie karne na tej podstawie narusza drugą poprawkę do konstytucji gwarantującej to prawo.

[img]
Wolne Konopie: Mamy dowód, że policyjna machina działa dla statystyk

WK: Pamiętacie nasz niedawny tekst o KPP w Głogowie, która wydała ponad 1000 zł publicznych pieniędzy i zmarnowała 13 godzin pracy systemu na ściganie 0,06 grama marihuany? Wtedy zastanawialiśmy się, czy te kosztowne, absurdalne procedury prowadzą do wykrywania jakichkolwiek poważnych przestępstw. Policja nie potrafiła nam odpowiedzieć. Wysłaliśmy więc kolejny wniosek UIP. I właśnie dostaliśmy odpowiedź, która potwierdza całkowity bezsens tej polityki. Komendant Powiatowy Policji w Głogowie oficjalnie przyznał, że ta cała „walka z dilerami” to fikcja, a system produkuje puste zatrzymania.