Więcej informacji: Efedryna w Narkopedii [H]yperreala, Pseudoefedryna w Narkopedii [H]yperreala
To był najlepszy stack na nastrój, samopoczucie, motywację jaki w życiu dane mi było próbować. Bardzo dobrze wspominam. To także moje jedyne doświadczenie z efedryną.
Nikomu nie polecam takiego połączenia. To niebezpieczne.
Szkoda Twojej kasy.
Jeżeli idzie o efkę, no to wyjścia jak zwykle dwa:
1. Apteka... nie wiem jakbyś musiał się starać by to wyrwać. Mnie się kiedyś udało ze względu na astmę i rodzinną, która miała ze sto lat, pisała mi wszystko. Bromazepam na sen, selegilinę na nastrój i efedrynę na astmę... zapewne i tak nie wiedziała ocb.
2. Diller SAA. Tu już łatwiej z tym, że cena efki automatycznie wzrasta no i strzałów w cenie jest tylko 10. Tego syropu z efedryną nie stosowałem a jak z przychylnością wypisywanych na niego recept przez lekarzy jest to nie wiem.
Z całej gamy, którą miałem okazję próbować najbliżej efedrynie znajduje się johimbina. Tutaj tylko trzeba sporej ostrożności, bo dawkowanie jest mocno zależne od organizmu ale boost wydaje się być zbliżony + libido jak u królika.
https://www.doz.pl/apteka/p2338-Tussipect_syrop_140_g
jak taką jedną flaszkę140g osuszę będzie gicior? zadziała?? ja to brałem kiedyś ale to było z 16 lat temu xd xd xd
widzę że jest też w tabsach - jedno ma 20 tablet co daje 300mg efki. Ktoś się wypowie czy bardziej celować w 150 czy więcej??
Coś mi się kojarzy że zanim to na recke zrobili były opakowania 15x10 efki co dawało wlasnie 150....
pozdrawiam, przodownik
skrzynkaprzodownik@protonmail.com
with regards, przodownik
03 kwietnia 2025global108 pisze: Dlaczego efka i pseudoefka w jednym wątku ogólnym? To dwa różne kosmosy... Nie cierpię efedryny, bo daje mi tylko wkurw i telepkę mocną. Za to pseudoefka jest miodzio - po 720 mg i 400 mg kofeiny + 150 mg naryngeniny (na wyrównanie ciśnienia) czuję jednocześnie uspokojenie i fajne pobudzenie. Porównałbym to do działania nikotyny bez tolerki - tylko parugodzinne. Zarzucam 2x w miesiącu i mam napęd do roboty przez całą noc (grafika kompowa).
efedryna
Działa zarówno bezpośrednio (pobudza receptory adrenergiczne α i β), jak i pośrednio (uwalnia noradrenalinę z zakończeń nerwowych).
Efekt jest stosunkowo silny i bardziej „centralny” – wyraźnie pobudza OUN (układ nerwowy), zwiększa ciśnienie, przyspiesza tętno, rozszerza oskrzela.
W praktyce klinicznej uznaje się ją za mocniejszą w działaniu niż pseudoefedryna.
pseudoefedryna
Działa głównie pośrednio – powoduje uwalnianie noradrenaliny, ale jej bezpośredni wpływ na receptory adrenergiczne jest słabszy.
Ma mniejsze działanie ośrodkowe (słabiej pobudza mózg, nie wywołuje tak silnej bezsenności czy euforii).
Efekt naczynioskurczowy (obkurczanie błony śluzowej nosa) jest wystarczająco silny, dlatego pseudoefedryna jest szeroko stosowana w lekach OTC na katar i zatoki.
Jeżeli stosujesz podobne dawki efedryny i pseudoefedryny to nic dziwnego że masz wkurw i trzęsące się łapy ... kiedy zażywasz efke...
Bierz jej po prostu mniej, w mojej ocenie daje lepsze efekty przy mniejszych skutkach ubocznych.
Stosowałem ją przez bite 2 lata "prawie" dziennie... z minimalnych dawkach zamiast kawy...
ale jak ty dorzucasz sobie jeszcze 400mg strzała kofeiny ... Ty chcesz się ogarnąć do roboty czy się tym naćpać? bo to różnica... szkoda zdrowia z takimi dawkami, nawet jeśli chodzi o PE.
efka była stosowana w wielu przedtreningówkach , zanim ludzie nie zaczęli z tym przesadzać.
Gdzieniegdzie można ją jeszcze spotkać w niektórych "nielegalnych w polsce" preparatach.
pozdr.
Rzetelna historia kryminalizacji konopi (USA + kontekst międzynarodowy)
Dlaczego ograniczenie marihuany do listy chorób to katastrofa dla pacjentów – historia Adriana
Psychodeliki w szczepionkach i piwie. Ujawniono tajne dokumenty CIA
Coraz więcej zatruć dopalaczami wśród nieletnich. Rzeczniczka Praw Dziecka apeluje do MEN
Rzeczniczka Praw Dziecka Monika Horna-Cieślak ponownie zaapelowała do Ministerstwa Edukacji Narodowej o wzmocnienie edukacji o dopalaczach i substancjach psychoaktywnych w szkołach. Powodem są rosnące statystyki dotyczące zatruć dopalaczami wśród dzieci i młodzieży w Polsce. Według danych systemu SMIOD w 2024 roku odnotowano 557 interwencji medycznych związanych z podejrzeniem zatrucia nowymi substancjami psychoaktywnymi.
Endometrioza, opioidy i droga do macierzyństwa
Kamila mówi wprost, że gdyby nie terapia konopna, prawdopodobnie zdecydowałaby się na histerektomię (usunięcie macicy) jako ostateczne rozwiązanie. W jej ocenie poprawa jakości życia pozwoliła jej podjąć inne decyzje terapeutyczne i odzyskać nadzieję. Dziś uważa, że bez tej zmiany nie byłoby ciąży i nie byłoby Gabrysia.
Prawie 60% rynku e-papierosów w Polsce to szara strefa
Prawie 60 proc. polskiego rynku e-papierosów funkcjonuje poza jakąkolwiek kontrolą państwa. Nowy raport Fraunhofer IIS pokazuje, że Polska jest jednym z europejskich liderów nielegalnego obrotu produktami do waporyzacji, a skala problemu może rosnąć jeszcze szybciej niż dotychczas.
