Podejście do narkotyków w innych krajach.
ODPOWIEDZ
Posty: 2 • Strona 1 z 1
  • 1 / / 0
Siema,
Orientuje się ktoś czy można ze sobą zabrać blister Tramalu na Maltę? Czy potrzebna jest recepta?
  • 960 / 272 / 2
@Kenked
Tramal to lek silnie kontrolowany – bez recepty nie wwozisz go legalnie nigdzie, również na Maltę. Jeśli masz ważną receptę wystawioną przez lekarza i tabletki w oryginalnym opakowaniu, możesz przewozić ilość potrzebną na maks. 30 dni leczenia. Dodatkowych formularzy (np. świadectwa Schengen) na trasie Polska → Malta nie potrzebujesz, ale recepta musi być oryginałem i najlepiej po angielsku lub z tłumaczeniem. Bez niej lek zostanie skonfiskowany, a możesz narazić się na konsekwencje prawne.

ale w większości przypadkow przechodzi i tak co tu masz? leki - aha i idziesz dalej XD

z praktyki wiem, że najlepiej posiadać dokumenty w przypadku takich leków przy sobie, zawsze.
Wspomóż edycję narkopedii - https://narkopedia.org/
"Narkotyki to syf i mega biznes czaisz? ktoś żyje z Ciebie i Twoich ziomali"
ODPOWIEDZ
Posty: 2 • Strona 1 z 1
Newsy
[img]
Szympansy biesiadują? Sfilmowano je, gdy dzieliły się owocami zawierającymi alkohol

Ludzie od dawna spożywają alkohol i od tysiącleci odgrywa on rolę we wzmacnianiu więzi społecznych. Nowe badania wskazują, że nasi najbliżsi krewni – szympansy – mogą wykorzystywać alkohol w podobnym celu. Po raz pierwszy udało się sfilmować szympansy, które dzielą się sfermentowanymi owocami, w których stwierdzono obecność alkoholu.

[img]
Przemycają narkotyki w ciałach żywych jałówek. Eksport bydła z Meksyku do USA kwitnie

Meksykańskie kartele wykorzystują żywe bydło do przemycania narkotyków przez granicę USA. Narkotyki zaszywają wewnątrz zwierząt.

[img]
Ulubiona muzyka uruchamia układ opioidowy mózgu

Słuchając ulubionej muzyki odczuwamy przyjemność, niejednokrotnie wiąże się to z przeżywaniem różnych emocji. Teraz, dzięki pracy naukowców z fińskiego Uniwersytetu w Turku dowiadujemy się, w jaki sposób muzyka na nas działa. Uczeni puszczali ochotnikom ich ulubioną muzykę, badając jednocześnie ich mózgi za pomocą pozytonowej tomografii emisyjnej (PET). Okazało się, że ulubione dźwięki aktywują układ opioidowy mózgu.