Leki stosowane w leczeniu zaburzeń psychicznych.
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 64 • Strona 7 z 7
  • 1423 / 89 / 2
Brałem długo chlorprodiksen po 100 mg i przestał działać nasenie.Wolałbym mitrazepine, bzd, ale brak kasy.Mam ten lek otworzyłem opakowanie i wziołem 200 mg.Akurat ktoś pisał kwetapina 200 mg działałaby na mnie nasenie.Poczekam może mnie uśpi, mogę dorzucić jeszcze najwyżek 50 mg.Zdam relacje.Piszą, że można niby brać 800 mg, kusi stestować.Dopiszę drugi post czy działa i nie wiem czy branie chlora robi tolerancje na ten lek.Tak poza tym jestem przeżarty wszystkim.
action movie:gun:
  • 1423 / 89 / 2
Zjadłem 300 mg trochę uspokaja i sucho w mordzie senny jestem, ale spać nie mogę.Mineło 2 h i może dla tego, że dużo energetyka wypiłem.Kwetapina chyba lepiej zadziałałaby, a na pewno mitrazapina najlepiej.Benzo to wiadomo czyste złoto zwłaszcza Pifzery tylko kasy brak.Seduje raczej nie usypiają tylko sucho w mordzie.Z Tritico miałem tak, że tabsy sedowały bez kładzenia spać.Trudno mi się piszę.
action movie:gun:
  • 963 / 17 / 0
Pani doktor przypisała mi promazyne 3x1 po 25mg jako dodatek przeciwlękowy oraz uspokajający do dulokstetyny, ja poczytałem po forach że promazyne tylko stosuje się na sen , czy to prawda że promazyna działa przeciwlękowo?
  • 357 / 98 / 0
@pauleta1987 Promazyna działa przeciwlękowo tak samo jak kwetiapina, czy inne neuroleptyki. Moim zdaniem nie jest to działanie p-lękowe, tylko zamulenie/spowolnienie, które komuś na lęki może pomóc, a komuś innemu wręcz przeciwnie. Na pewno uspokaja trochę silniej, niż kwetiapina.
ODPOWIEDZ
Posty: 64 • Strona 7 z 7
Newsy
[img]
Używanie marihuany znacznie zwiększa ryzyko śmierci. „Byli młodzi i nie mieli wcześniejszych chorób

Regularne używanie marihuany może niemal podwoić ryzyko śmierci z powodu chorób sercowo-naczyniowych – wynika z najnowszej metaanalizy danych medycznych obejmujących blisko 200 milionów osób w wieku od 19 do 59 lat. Niepokoi fakt, że dotyczy ono również młodych osób, które do tej pory uważano za mniej narażone na takie zagrożenia.

[img]
THC i rozwój mózgu nastolatków – co pokazują najnowsze badania?

Używanie marihuany może prowadzić do ścieńczenia kory mózgowej u nastolatków – wynika z najnowszego badania prowadzonego przez Gracielę Piñeyro i Tomáša Pausa, naukowców z CHU Sainte-Justine oraz profesorów Wydziału Medycznego Uniwersytetu w Montrealu. Współpraca dwóch laboratoriów badawczych, korzystających z uzupełniających się podejść, wykazała, że THC – czyli tetrahydrokannabinol, substancja aktywna w konopiach – powoduje kurczenie się arborescencji dendrytycznej, czyli „sieci anten” neuronów, które odgrywają kluczową rolę w komunikacji między nimi. Skutkuje to zanikiem (atrofią) pewnych obszarów kory mózgowej – co jest szczególnie niepokojące w wieku, w którym mózg się rozwija.

[img]
Rozbita grupa narkotykowa. Marcin K. odpowie za handel heroiną i kokainą wartą miliony

Przed Sądem Okręgowym w Gdańsku stanie mężczyzna oskarżony o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się międzynarodowym obrotem heroiną i kokainą oraz praniem pieniędzy. Śledztwo w tej sprawie, pod nadzorem prokuratora Prokuratury Regionalnej w Gdańsku, prowadzili funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji w Gdańsku.