Więcej informacji: Beta-ketony w Narkopedii [H]yperreala
Nie wiem, jak to powiedzieć, ale towar zmienił swoją postać na płynną, gęstą, chyba oleistą ciecz, w której widać jeszcze resztki pływających kamyczków. Ktoś jest w stanie wytłumaczyć, dlaczego tak się stało???
Pierwszy raz spotykam się z czymś takim, ale od samego początku towar wydawał mi się dziwny. Jeśli powinienem umieścić ten post w innym dziale, to proszę o przeniesienie.
"Narkotyki to syf i mega biznes czaisz? ktoś żyje z Ciebie i Twoich ziomali"
Inną opcją jest dramatyczna ilość zanieczyszczeń, gdzie aż keton nie może się utrzymać w stanie soli, ale wątpię. Rozpuszczalnik już by odparował. Wrzuć zdjęcie. Raczej nie do odratowania.
BTW: kto pamięta z czasów legalności 4-AcO-DMT ten może kojarzyć, jak zmieniało to kolor i konsystencję zostawione przy dostępie do słońca/tlenu* - substancja robiła się brązowa i brejowata, sam miałem taki przypadek i oddałem to co zmieniło wygląd jednemu userowi z tego forum.
* zastanawia mnie, dlaczego ludzie zawsze w podobnych przypadkach piszą o tlenie, a nigdzie nie ma wzmianki o azocie, czyżby był on obojętny dla związków chemicznych ? :> Pytanie na serio, jak ktoś wie to prośba o podzielenie się wiedzą.
Azot stanowi ~78% powietrza, jest w normalnych warunkach chemicznie obojętny, bo ma bardzo stabilne wiązanie potrójne i nie wchodzi łatwo w reakcje. Dlatego właśnie tlen (O₂), mimo że stanowi tylko ~21% atmosfery, jest głównym „winowajcą” przy utlenianiu i degradacji związków organicznych — w tym 4-AcO-DMT.
Jeśli substancja była wystawiona na działanie światła (zwłaszcza UV), wilgoci i tlenu, to bardzo możliwe, że doszło do hydrolizy acetoksygrupy (czyli przekształcenia 4-AcO-DMT do 4-HO-DMT) oraz dalszego utleniania do chinonów i innych polarnych produktów. Te związki często mają inną barwę i lepkość, stąd ta charakterystyczna „brejowatość”.
W skrócie: azot jest biernym tłem, a tlen i światło są aktywnymi czynnikami degradującymi. Dlatego właśnie w laboratoriach i przemyśle przechowuje się wrażliwe substancje w atmosferze obojętnej — właśnie z azotu albo argonu.
![[mem]](https://hyperreal.top/wtf/memy/b/be4ce6c4-9bf0-41fd-9575-5c228d7b96cd/IMG_20250302_100331.jpg?X-Amz-Algorithm=AWS4-HMAC-SHA256&X-Amz-Credential=nxyCWzIV8fJz5t5dUSIx%2F20250707%2FNOTEU%2Fs3%2Faws4_request&X-Amz-Date=20250707T234002Z&X-Amz-Expires=3600&X-Amz-SignedHeaders=host&X-Amz-Signature=7e3fbea2e5ec814f6ce0cf9324b2c777ef6afd6d0d5243840dbf6701f9911450)
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/mjleaves.jpg)
Polska zmaga się z "treatment gap". Psycholog: etykieta ćpuna blokuje dostęp do pomocy
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/cannababcia.png)
Marihuana? Nie taka straszna, jak ją malowali.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/weedtravelbyair.jpg)
Podróż z medyczną marihuaną samolotem – co musisz wiedzieć?
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/edna.jpg)
DNA w powietrzu. Wykrywają tak narkotyki i patogeny
Przełomowe badanie naukowców z Uniwersytetu Florydy wykazało, że środowiskowe DNA (eDNA) zasysane prosto z powietrza może dostarczyć szczegółowych informacji o otaczającym nas świecie. Od identyfikacji zagrożonych gatunków i śledzenia ludzkich patogenów, po wykrywanie alergenów i nielegalnych substancji.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/cement.jpg)
Palenie papierosów uszkadza cement. W zębach pozostają trwałe ślady po nałogu
Zęby składają się z trzech zasadniczych warstw: szkliwa, zębiny i cementu. Ten ostatni pokrywa korzeń i budową przypomina kość. Układa się on w charakterystyczne pierścienie, podobne do pierścieni drzew, które rosną z każdym rokiem. Naukowcy z Northumbria University chcieli sprawdzić, czy cement można wykorzystać w medycynie sądowej, na przykład do określania wieku ofiar przestępstw lub katastrof. I odkryli, że palenie papierosów pozostawia w cemencie trwałe ślady.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/k0lumbijska_marynarka_wojenna.jpg)
Bezzałogowa łódź z internetem od Muska. Kartele coraz bardziej „smart”
Kolumbijskie służby wiele już widziały, ale ich ostatnie odkrycie zaskoczyło nawet weteranów walki z kartelami narkotykowymi. Marynarka wojenna tego kraju po raz pierwszy zatrzymała półzanurzalną, zdalnie sterowaną łódź do przemytu narkotyków. Jednostka była połączona z internetem przez system Starlink należący do Elona Muska.