@maniexxxX po kwetiapinie ma się często większą ochotę na słodycze. Jeśli się jednak dba o aktywność fizyczną, pije dużo wody i stosuje np. naprzemienne prysznice to nawet przy przyjmowaniu większych dawek można uniknąć przyrostu wagi.
W dawkach od 25 do 100 mg na dobę kwetiapina wykazuje przede wszystkim działanie nasenne, głównie ze względu na jej mechanizm przeciwhistaminowy. Gdy zwiększymy dawkę do 50–150 mg, obserwujemy także działanie przeciwlękowe, zależne od blokowania receptorów a1-adrenergicznych, dzięki któremu lek ten staje się efektywny w leczeniu objawów zaburzenia lękowego uogólnionego. Dawki kwetiapiny od 150 do 300 mg na dobę, przy których lek w większym stopniu zaczyna hamować transporter noradrenaliny oraz modulować aktywność receptorów serotoninowych, stają się skuteczne również w depresji jednobiegunowej.
Ty wspominałaś, że działanie antagonistyczne wobec receptorów 5-HT2A jest działaniem przeciwlękowym, a z artykułu wynika, że działanie przeciwlękowe zależne jest od blokowania receptorów a1-adrenergicznych.
No o tym w artykule nie ma. Dalej więcej pytań niż odpowiedzi...
Medyczna marihuana działa – polemika z tekstem OKO.press. Odpowiedź autora: dowody są słabe
Nowe Światło na Marihuanę: Badania potwierdzają jej rolę w walce z uzależnieniami.
Czy lekarstwem na samotność, niepewność lub lęk mogą być psychodeliki?
Oferował w sieci muchomory czerwone. Odwiedzili go policjanci i inspektorzy sanepidu
Oferował w sieci suszone kapelusze muchomora czerwonego, a także nalewki i ekstrakty z innych roślin. Odwiedzili go policjanci i inspektorzy sanepidu. - Każda forma wykorzystania muchomora czerwonego w tej chwili jest już nielegalna - informuje dr Paweł Grzesiowski, Główny Inspektor Sanitarny.
Piła: Z marihuaną przyszedł do policjantów
Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego zatrzymali dwie osoby poszukiwane w jednym z mieszkań w centrum Piły. Podczas czynności do tego samego mieszkania przyszedł inny mężczyzna, który nie spodziewał się tam widoku policjantów. 29-latek posiadał przy sobie marihuanę i też został zatrzymany - informuje sierż. szt. Wojciech Zeszot z KPP w Pile.
Wezwał karetkę, bo skończył mu się alkohol
Mieszkaniec gminy Jarocin zadzwonił na numer 112 i prosił o przysłanie karetki, zgłaszając niepokojące objawy. Na miejscu okazało się, że potrzebuje nie pomocy, a... alkoholu. Za "usługę" zapłacił 500 złotych, ale w zamian nie dostał ani kropelki.