Chcesz wspomóc narkopedię swoją wiedzą? Pisz na — martwamysz/at/tuta.io
Dołącz do Hajpowego Mastodona - kliknij„link na końcu”i dołącz do naszej społeczności! — https://hyperreal.cyou
Według Gabora Maté, brak miłości może być jednym z wielu czynników, które przyczyniają się do powstawania uzależnień. ,
Uzależnienie jest wynikiem braku zdolności jednostki do nawiązania zdrowych, emocjonalnych relacji z innymi ludźmi. Często w wyniku traumatycznych doświadczeń z dzieciństwa, jednostki mogą czuć się odrzucone, niechciane lub niedocenione, co prowadzi do szukania poczucia zaspokojenia i ucieczki w uzależniania lub zachowania kompulsywne.
Według niego uzależnić można się od wszystkiego. Internet, smarfony nie są niczym złym. Trzeba tylko zadbać o swoje podstawowe, prawdziwe potrzeby związane z relacją z samym sobą i innymi ludźmi, zamiast używać technologii jako substytutu tych relacji.
Uzależnienie jest wynikiem braku zdolności jednostki do nawiązania zdrowych, emocjonalnych relacji z innymi ludźmi.
Często w wyniku traumatycznych doświadczeń z dzieciństwa, jednostki mogą czuć się odrzucone, niechciane lub niedocenione, co prowadzi do szukania poczucia zaspokojenia i ucieczki w uzależnienia lub zachowania kompulsywne.
Według niego uzależnić można się od wszystkiego.
Tak jak pisałem wyżej. Wszystko, co powoduje wyrzut dopaminy, z automatu będzie już w jakimś stopniu dla nas uzależnieniem. Zauważ, że sport wcale tak przyjemny nie jest, ale wyrzut dopaminy już powoduje, że to tego wracamy. A jeszcze jak dorzucisz do sportu integrację z social mediami (zrzucanie treningów/zawodów online etc) to już się robi sielanka totalna i mózgopapka.
Internet, smarfony nie są niczym złym. Trzeba tylko zadbać o swoje podstawowe, prawdziwe potrzeby związane z relacją z samym sobą i innymi ludźmi, zamiast używać technologii jako substytutu tych relacji.
Chcesz wspomóc narkopedię swoją wiedzą? Pisz na — martwamysz/at/tuta.io
Dołącz do Hajpowego Mastodona - kliknij„link na końcu”i dołącz do naszej społeczności! — https://hyperreal.cyou
Jeszcze dodatkowo miałem 2 psychozy masakra, chcialbym zmienić swoje życie ale do pracy nie pojde bo mam dyskopatie i kregoslup uszkodzony a jezyka niemieckiego dobrze nie znam.
[*]apka StayFree, która mnie informuje o codziennej ilości aktywności
[*]regularna minimalizacja ilości powiadomień
[*]rezygnacja z FB, YT, tik toka(shortsy są kurwa najgorsze!)
Od miesiąca zacząłem ćwiczyć regularnie (codziennie) próbuje też ograniczać czat, czytam wiadomości, co na świecie, oraz oglądam youtuba
Dzięki mojemu uzależnieniu zyskałem fajny zawód związany z internetem i mam zajebistą, dobrze płatną prace zdalną. Gdyby nie internet to moje życie ległoby w gruzach. A gdybym unikał internetu od dziecka, to co bym teraz robił? Pewnie bym był jakimś magazynierem. 80% mojego życia odbywa sie w internecie i co? I nic... Nie czuje żeby mi to szkodziło, a wręcz przeciwnie. Dla mnie internetowy kontakt z człowiekiem jest taki sam jak kontakt z człowiekiem na żywo. Był czas że mieszkałem sam przez rok. Z domu wychodziłem tylko do sklepu. Ani razu nie poczułem sie samotny i to wszystko dzięki internetowi.
Jedyna wada to pewnie jakieś ewentualne problemy zdrowotne związane z siedzeniem na dupie przez większość życia, no ale trudno.
Opisała życie w Norwegii. "Narkotyki są tanie, a państwo opiekuńcze"
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii
Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie
Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany
Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.