Jest to drugie zalanie kita, pierwsze dało plon około 144g. Przy okazji mam pytanie- jeśli owocniki wyrastają z jednego miejsca (tak jak na drugim zdjęciu), prawie jeden na drugim to podczas zbioru powinienem zebrać do samej (w tym przypadku) maty konopnej czy mogę odciąć nożem żeby pozostawić "korzeń". Jak najlepiej jest zebrać grzybki w takim przypadku?
@Subdola No nie wygląda to dobrze, raczej kosz. Zostaw to jeszcze na trochę, zobacz co się dzieje i zdaj się na nos. Jak śmierdzi to pleśń.
Co do zbioru, w takiej sytuacji próbuj powykręcać jak najwięcej pojedynczych sztuk, później delikatnie zrośnięte kępy, chociaż wiem, że wtedy może odejść z nimi sporo podłoża. Jak wybitnie to nie idzie, to możesz powycinać nożykiem jak najbliżej podłoża, ale "korzeni" nie zostawiaj, po wszystkim je też wykręć.
The body or a conscious mind'
Położyłam je na ręczniku papierowym i schowałam do szafy bez bezpośredniego dostępu do promieni słonecznych.
Ps. To niebieskie to psylocybina? :>
czy to oznacza koniec mojej przygody?
01 sierpnia 2024TylkoDobraHera pisze: wszystko bylo dobrze lecz do czasu..
czy to oznacza koniec mojej przygody?
polecę ci postawić grzybnie gdzieś wysoko najlepiej na szafie i zobaczymy co z tego będzie bo na razie słabo/coś zjebałeś
It's not going to be fun.
tak to pierwszy rzut, growkit full auto zakupiony przez internet. wydaje mi sie ze z początku moglo byc za mało światła, gdy wpuscilem wiecej do pomieszczenia troche sie ruszyło do przodu. temperatura wacha sie od 19-23 stopni, ale glownie oscyluje wokol 21.
scalono - łysy
aktualnie sytuacja maluje sie w taki sposob, oto juz po wyrwaniu największych okazów, strasznie duzo jest tego niebieskiego przechodzącego momentami w zielony, patyczkami dotykalem wszedzie po grzybni i nie zostawiało wyraźnych śladów, z zapachem gorzej ponieważ nie jestem jednoznacznie stwierdzic czy odpowiedni, zapach wyrazisty z nutka pieczarki, na pewno nie jest jakos szczególnie nieprzyjemny, lecz moze byc tam nutka plesni choc pewny nie jestem dlatego mam watpliwości.
The body or a conscious mind'
Polska 2026 wygląda jak Stany Zjednoczone w 1996
O polskim systemie leczenia uzależnień opioidowych - z perspektywy pacjenta po dziewięciu ośrodkach.
Psychoaktywny kameleon. Dlaczego marihuana to nie psychodelik?
Marihuana a demencja. Nowe badanie przyniosło zaskakujące wyniki
Rekordowa liczba zgonów po narkotykach w Berlinie. Nie żyje około 300 osób
Zażywanie narkotyków doprowadziło w ubiegłym roku w Berlinie do śmierci około 300 osób; to najwyższa odnotowana dotąd liczba - podała we wtorek agencja dpa, powołując się na dane Visty, berlińskiej organizacji zajmującej się pomocą uzależnionym.
Feralny lot Air India. Dwóch kolejnych pilotów oblało... narkotesty
Ciąg dalszy rozliczania feralnego lotu samolotu Air India z Phuket w Tajlandii do Delhi w Indiach. Po tym, jak kapitan nie przeszedł testu na obecność narkotyków, przewoźnik przebadał ponad trzystu pilotów i w dwóch przypadkach testy dały wynik pozytywny.
Polacy stworzyli olbrzymią bazę danych oddziaływania leków psychotropowych na EEG
Leki psychotropowe od dekad stanowią podstawę leczenia zaburzeń psychicznych, jednak sposób, w jaki dokładnie wpływają na aktywność elektryczną mózgu, nigdy wcześniej nie został zbadany na tak dużą skalę. Zespół naukowców przeanalizował ponad 24 tysiące zapisów EEG pochodzących z dwóch warszawskich szpitali psychiatrycznych. Wyniki tej pracy, opublikowane w czasopiśmie eBioMedicine, tworzą największy jak dotąd atlas neurofizjologicznych „podpisów" głównych klas leków psychotropowych.

