Dział służący dyskusji nt. spraw, gdzie postawiony został zarzut z art. 62, 62b, lub 64 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.
ODPOWIEDZ
Posty: 6 • Strona 1 z 1
  • 385 / 5 / 0
Dzień dobry.
Krótko: mogę se zamówić HXE na swoje prawdziwe nazwisko bez przypału? Nie jest wpisana na listę narkotyków zabronionych.
Nie chce mi się bawić w zakładanie jakiś kont kryptowalutowych i innych bzdur.
Pozdrawiam.
Ph’nglui mglw’nafh Cthulhu R’lyeh wgah’nagl fhtagn :D
  • 2638 / 555 / 0
Od niedawna wszystkie arylki są objęte prawem analogowym.
19 lutego 2025london5 pisze:
Dobrze że tego topka już nie ma, wkurwiał mnie ten chujek.
  • 385 / 5 / 0
A tryptaminy?
Jak się nazywa ten dokument?
Ph’nglui mglw’nafh Cthulhu R’lyeh wgah’nagl fhtagn :D
  • 2638 / 555 / 0
Dokument to:
ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA ZDROWIA
z dnia 8 kwietnia 2024 r.
zmieniające rozporządzenie w sprawie wykazu substancji psychotropowych, środków odurzających oraz nowych substancji psychoaktywnych


W linku na dole wszystko znajdziesz.
Co do tryptamin to najlepiej będzie przeczytać ustawę. Odnośnie arylek:

Każdy związek pochodzący od arylocykloheksyloaminy zawierający w strukturze cząsteczki element A (którego szczegółowa budowa jest określona w punkcie 8.1) połączony z elementem B (którego szczegółowa budowa jest określona w punkcie 8.2), o maksymalnej łącznej masie cząsteczkowej 500 u, oraz sole tych związków, o ile ich istnienie jest możliwe.

https://www.prawo.pl/akty/dz-u-2024-536,21964783.html
19 lutego 2025london5 pisze:
Dobrze że tego topka już nie ma, wkurwiał mnie ten chujek.
  • 385 / 5 / 0
Czyli gdyby hipotetycznie istniała jakaś arylka o łącznej masie cząsteczkowej wiekszej, niż 500 u, to będzie legalna, dobrze rozumiem?
Ph’nglui mglw’nafh Cthulhu R’lyeh wgah’nagl fhtagn :D
  • 807 / 188 / 0
już widzę jak będą ścigać ćpuna co sobie dysocjanty na własny użytek zamawia. Ćpam 10 lat i nigdy takiej nieprzyjemności nie miałem, a raczej należę do tych 'nieostrożnych' i mających wyjebane. Przypadek?
ODPOWIEDZ
Posty: 6 • Strona 1 z 1
Newsy
[img]
Jest niebezpieczny jak alkohol i narkotyki. „Byliśmy zbyt zaślepieni”

Światowy Dzień Bez Telefonu Komórkowego obchodzony jest 15 lipca. Z tej okazji Instytut Spraw Obywatelskich wystosował list otwarty do rodziców, w którym przestrzega przed zgubnym wpływem tego urządzenia na dobrostan najmłodszych. „Smartfon uzależnia tak jak alkohol, papierosy czy kokaina” – wskazuje ISO.

[img]
Leki na ADHD i medyczna marihuana a testy drogowe. Czy testy rozpoznają źródło substancji?

Czy zażycie niektórych leków może skutkować oskarżeniem o prowadzenie pojazdu pod wpływem narkotyków? Zastępca Rzecznika Praw Obywatelskich, Stanisław Trociuk, zwrócił się do Komendanta Głównego Policji z pytaniem, czy używane przez funkcjonariuszy testy narkotykowe potrafią rozróżnić substancje aktywne od leczniczych. Odpowiedź Policji nie rozwiewa wszystkich wątpliwości – zwłaszcza w kontekście leczenia ADHD czy terapii z wykorzystaniem medycznej marihuany.

[img]
Stan opublikował raport o spożyciu marihuany. Niemal 15 proc. nowojorczyków zażywa ją regularnie

Tylko 14,7 proc. dorosłych nowojorczyków regularnie spożywa konopie indyjskie – zgodnie z najnowszym raportem stanowego Departamentu Zdrowia. Najwyższy odsetek korzystających z marihuany w dowolnej formie występuje u osób w wieku 21-24 lat. Z raportu wynika ponadto, że większą tendencję do zażywania konopi mają osoby, które jednocześnie nadużywają innych używek.