Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 1308 • Strona 131 z 131
  • 23 / 1 / 0
08 czerwca 2024Obrazoburca pisze:
Wszystko jest kwestią indywidualną.
Mi lekarka także poleciła zaczynać od 25 mg, a jeśli by nie pomogło, to próbować z 50 albo i 75 mg. Chodziło o pomoc w zasypianiu w depresji stowarzyszonej z lękiem i bezsennością, jako alternatywa dla benzo. Nie posłuchałem się i od razu wziąłem 75 %-D co okazało się bardzo skutecznym ubijaczem - nawet lepszym niż 0,75 mg alpry. Rano trochę człowiek zaspany i trudno wstać, ale też bez dramatu.
Generalnie jeśli chodzi o efekt nasenny, raczej nie ma potrzeby stosować więcej jak 75 mg.
W dawkach 150 mg i wyżej to już jest typowo zastosowanie antydepresyjne.
A kiedy pojawiły się u Ciebie efekty przeciwdepresyjne? Myślisz, że warto olać dawkę 25 mg i atakować już w całą tabelkę, czyli 75?
  • 12 / / 0
Czy ktoś miał po Trittico (150XR) alergie?
Kichanie, świąd gardła? Buć może jest to alergia na pyłki ale nie wiem... ciągnie się to już 2 tydzień.
  • 337 / 116 / 0
@20fajekzfiltrem
Nie wypowiem się osobiście, gdyż biorę trazodon tylko doraźnie / okazjonalnie, na problemy z zasypianiem.
Jestem na wortioksetynie, która świetnie ogarnia moją depresję, więc nie mam potrzeby stosowania czegoś dodatkowo.
Bazuję na swojej wiedzy, w tym na wypowiedziach z tego forum - że dawki 150 mg+ trazodonu uznaje się jako mające działanie antydpresyjne, a nie tylko sedacyjno-nasenne.
  • 26 / 2 / 0
Ja biorę 225mg trazodonu, 150mg od dłuższego czasu i nie czuje jakiegoś wybitnego działania antydepresyjnego, trazodon dodatkowo miał podbijać działanie ssri a konkretnie sertraliny, ktora brałam od dłuższego czasu, mam zmienione na snri (duloksetyna)
  • 23 / 1 / 0
No ja od wczoraj zacząłem brać 150 mg na noc jako antydepresant. Cel to dać mu się rozkręcić i odstawić prege a następnie wrócić do 75 trittico. Teraz lecę jeszcze duże dawki pręgi aby wytrzymać
Odstawienie kody. Od nałogu do nałogu...
  • 12 / / 0
Niestety od czerwca się pogorszyło. Być może ze względu na infekcję ale ciągle myślę o chorobach, sen dobry ale ciągle czuję strach czy to normalne po 3,5 tygodnia ? (Pierwszy tydzień 75 potem 150 xr)?

Głównym moim problemem były okazjonalne problemy ze snem plus okazjonalna hipochondria a teraz od 2 tygodni ciągle myślę o chorobach/ ze może mam grzybicę, bakterie itp i ciągle się badam
  • 26 / 2 / 0
Piotr9191, wygląda to na nerwice natręctw. Na to trazodon Ci nie pomoze.
  • 606 / 86 / 0
10 czerwca 2024Piotr9191 pisze:
Czy ktoś miał po Trittico (150XR) alergie?
Kichanie, świąd gardła? Buć może jest to alergia na pyłki ale nie wiem... ciągnie się to już 2 tydzień.
żadna nerwica natręctw zrób sobie testy na alergie, akurat w maju/czerwcu pyli od chuja, ja w tym okresie zaczynam dzień od telfexa żeby się nie udusić

i raczej niemozliwe żeby trazo robiło reakcje alergiczne, bo znam ten lek bardzo dobrze
mózg nie szklanka
ODPOWIEDZ
Posty: 1308 • Strona 131 z 131
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.