Alkaloid opium - metylowana pochodna morfiny.
Więcej informacji: Kodeina w Narkopedii [H]yperreala
ODPOWIEDZ
Posty: 6415 • Strona 642 z 642
  • 1602 / 273 / 0
@DobryWujas
Grejpfrut to już widzę osiągnął status miejskiej legendy na hajpie. O ile jest sens używanie grejpa w przypadku DXM do modyfikacji długości trwania fazy i stosunku DXM/DXO, to składniki soku z grejpfruta są słynne z bycia INHIBITORAMI enzymatycznymi, a nie INDUKTORAMI. Jedynym, w pełni potwierdzonym (i aż zbyt skutecznym) induktorem enzymu CYP2D6 (który przetwarza kodeinę do morfiny) jest stary lek, depresant, glutetimid - dawno już nie stosowany w lecznictwie.
Sok z grejpa co najwyżej zwalnia metabolizm kodeiny.
Wybaczcie, ale nie odpowiadam na PMy nowych użytkowników w sprawie lekarzy, którzy wystawiają mi recki na IV-P. Ruszcie głową, panowie z komendy. A jak macie mniej niż 18 lat, to wypierdalać do szkoły, a nie bierzecie się za benzo za kasę starych.
  • 286 / 49 / 0
Żadna legenda, po prostu rzeczywiście działa.
Więc chcesz mi powiedzieć, że wątroba robi mnie w chuja i metabolizuje kodeine lepiej gdy we krwi mam związki chemiczne z soku grejpfrutowego chociaż powinno być odwrotnie? XD
A na ulotkach większości leków jest napisane by nie mieszać z sokiem grejpfrutowym bla bla bla... przed niechcianym szybszym wydaleniem tych leków, nie przed zatruciem. Dobrze zrozumiałem?

Kiedy ludzie załapią, że w kodeinie nie kopie morfina? No chyba, że sądzisz, że jesteś w stanie się naćpać 7,5-15mg morfiny, bo ja 150mg kodeiny początkowo mogłem.
  • 2 / / 0
Część jestem na forum, mam nadzieję że wybrałem dobry rozdział i temat. Ostatnimi czasy jestem na leczeniu i stąd moje pytanie:
Duże jest ryzyko przy leczeniu kwetiapiną oraz lamontryginą wystąpienie niepożądanych objawów po zażyciu kodeiny konkretnie z Thiocodinu?
Z tego co czytałem mogą wystąpić jakieś objawy ale ktoś mógłby powiedzieć jak to realnie wygląda?
Kwetiapina 100mg na noc. Lamontrygina 25mg raz dziennie.
  • 57 / 17 / 0
@DobryWujas
Z tymi ostrzezeniami w ulotkach jest odwrotnie tj. rozchodzi się o zbyt wolny metabolizm i kumulacje substancji czynnej oraz metabolitow, a nie o zbyt szybkie wydalanie.

A podane dawki morfiny, przy niskiej tolerancji, jak najbardziej moga i dzialaja narkotycznie. Zwłaszcza jeśli morfina powstala w wyniku demetylacji, nie podlega efektowi pierwszego przejscia przez wątrobę, czego w tym momencie nie chce mi się szukać, ale do sprawdzenia. Przy mixach synergicznych alko, benzo (czyli mechanizm hamowania wychwytu zwrotnego dopaminy via gaba) i niskiej tolerancji niespecjalnie widzę dlatego taka dawka nie miala by dzialac rekreacyjnie. Mnie kiedyś < 300mg kodeiny, zwlaszcza popite umiarkowana iloscia kolorowej, bylo w stanie elegancko upierdolic do noddingu. A i narty byly po >700mg popartych DXM. Az milo powspominac, a ultra metabolizerem napewno nie jestem. Btw. ciekawostka - wsrod populacji Afryki ok. 30% to ultra. Zrodlo to ulotka od "starej" neoazariny, tej z glistnikiem, gdzie zamieszczono stosowna tabelke. Poniekąd mogło by to wyjaśniać, szczegolne zamiłowanie do tramadolu w tamtych rejonach. W każdym razie osobnicza wydajnosc konwersji to zdaje sie dosc często pomijana kwestia, co przeklada sie na powielane mity o konieczności "wyrabiania receptorow". Ciekawe na co, skoro te sa mniej lub bardziej aktywowane endorfinami, w ciagu calego zycia. Pozdrawiam i po cichu licze na ciekawa polemikę, ewentualnie wskazanie mechanizmu psychoaktywnego dzialania norkodeiny, lub pozostalych metabolitow.
  • 286 / 49 / 0
@freezin9moon ja wiem o tym, nie zrozumiałeś sarkazmu ;)

Przyjmijmy tę górną wartość demetylacji czyli 10%, ale bardziej prawdopodobna jest 5%. 5-10mg morfiny to dawka przeciwbólowa. Nigdy morfina nie była moim głównym narkotykiem, ale trochę jej wyćpałem i przyjmowałem iv to na start nigdy nie schodziłem poniżej 1/4 mst200 tj. 50mg, a teraz po 2 miesiacach ćpania non stop 240mg kodeiny dopiero będę musiał przechodzić na 300.

A glukoronian 6-kodeiny to pełnowartościowy opiat, nie wiem jak z norkodeiną, to w nią celuje grejpfrut. Blokuje jej rozkład - norkodeina musi być metabolizowana gdzie indziej. Do glukoronianu lub do morfiny.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Norkodeina

bez przypisu, ale podają, że ma niewielkie działanie opio. Co tym bardziej ma sens z działaniem grejpfruta.
ODPOWIEDZ
Posty: 6415 • Strona 642 z 642
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.