Luźne dyskusje na tematy związane z substancjami psychoaktywnymi.
ODPOWIEDZ
Posty: 132 • Strona 14 z 14
  • 1079 / 126 / 3
Powiem tak; w zeszłym miesiącu broniłem pracę mgr. Zacząłem się uczyć (praca pisana parę lat z przerwami w studiach) jakoś 10 dni przed obroną (wcześniej piłem) żeby nie pić paliłem dość dużo zioła tak z 1 g dziennie, więc ucząc się zamiast tylko czytać (chuja zapamiętywałem) robiłem notatki (z 50 stron czy więcej wypisałem?) ostatnie z 6 dni siedziałem praktycznie cały dzień robiłem tylko celowo przerwy takie na zakupy itp. Planowałem parę dni wcześniej przestać jarać ale nie wyszło więc dzień wcześniej zjarałem mniej rano przed obroną już nic nie jarałem. Przed salą nic nie wiedziałem jak wszedłem siadłem i dostałem pytania to tak nagurwiałem że chyba raz czy dwa przez całe studia na jakiś ustny egzamin tak wykułem. Jak wyszedłem oczywiście od razu spaliłem nabitę ale przyjść na egzamin najarany to bym się bał że mi się zaczną robić luki w pamięci.

I najlepsze że minął prawie miesiąc a ja i nadal pamiętam większość tych rzeczy jak się uczyłem na egzamin w KWP na pamięć de facto ustawę to dwa tygodnie później nie pamiętałem nic praktycznie (nie jarałem jak się uczyłem).
  • 81 / 11 / 0
17 marca 2013Shmerz pisze:
-Czystość myśli
-Umiejętnosć skupienia się
-Odbiór bodźców
I przede wszystkim
-Rozluźnienie (walka ze stresem!)
Na trzy pierwsze jakiś stymulant a na ostatnie jakieś benzo. Ja bym połączył alpre z amfetaminą, tylko nie przesadź z dawkami bo będzie lipa
Uwaga! Użytkownik elcamino nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
ODPOWIEDZ
Posty: 132 • Strona 14 z 14
Artykuły
Newsy
[img]
Marihuana i tytoń zmniejszają objętość mózgu. Te konkretne obszary ulegają zmianom

Marihuana i tytoń wpływają niekorzystnie na mózg. Analiza ponad 103 badań z udziałem ponad 72 tys. osób pokazuje, że używanie marihuany i palenie tytoniu wiąże się ze zmniejszeniem objętości mózgu. Naukowcy wskazują konkretne obszary, takie jak ciało migdałowate, hipokamp i istota szara, które ulegają zmianom.

[img]
MZ: Nielegalna marihuana i legalny alkohol to balans pomiędzy zdrowiem publicznym, a innymi dziedzi

Do Ministerstwa Zdrowia trafiło zapytanie „Czy Ministerstwo uznaje, że alkohol jest substancją mniej szkodliwą niż marihuana? Czy też uznaje, że poziom szkodliwości nie jest jedynym kryterium regulacyjnym? A jeśli tak to jakie są te kryteria?”. Autor zapytania chciał się w ten sposób dowiedzieć, z czego faktycznie wynika status prawy marihuany w kontekście statusu alkoholu. W odpowiedzi resort zdrowia wyjaśnił w jaki sposób ocenia się szkodliwość danej substancji oraz przyznał, że szkodliwość używania konopi jest znacznie mniejsza od szkodliwości alkoholu i to na każdym polu – zarówno w przypadku wpływu bezpośrednio na użytkownika ale także na społeczeństwo. MZ w swoim piśmie przyznaje też, że nie o zdrowie publiczne tu chodzi. Oto więcej informacji.

[img]
Ponad miliard euro w kokainie. Rekordowy transport przechwycony

Hiszpańskie służby przejęły statek towarowy Arconian, który mógł transportować od 30 do 45 ton kokainy wartej ponad miliard euro. Jednostka wystartowała z portu w Sierra Leone, gdzie zbiegł znany holenderski król przemytu narkotyków Bolle Jos Leijdekkers. Dla hiszpańskiej policji to największy udaremniony przemyt w historii.