Wszystko o kaktusach - metody przyrządzania, uprawa, odmiany, opisy działania
ODPOWIEDZ
Posty: 587 • Strona 58 z 59
  • 2 / / 0
Witam!
Kaktus podczas wakacyjnych wojaży mi się złamał na samym dole. Mała część jest jeszcze połączona ze sobą. Pytanie jest takie jakie mam opcje uratowania kaktusa, ponieważ na razie nie wchodzi w grę jego preparacja na herbatkę i spożycie.
Czy trzeba zasadzić nową zdrową część?
Wysuszyć?
Czy jeszcze inne opcje? Proszę o radę, bo sprawa pilna wczoraj się to stało a kolega-kosmita ma prawie 90cm.
Pozdrawiam wszystkich hodowców.
  • 4 / 3 / 0
24 czerwca 2023AnnaS pisze:
Jeśli za często podlewasz to powstaje taka czarna zglinizna efekt ataku grzybów brak wody oznacza ich śmierć a wyzdrowienie kaktusa. Ziemię masz do skulenow czy jaką?
Gdy kaktus wygrywa z chorobą i jednocześnie mało był podlewany to ilość związków chemicznych wzrośnie także na przyszłość taki bonus. Polska rządzi,kaktusy z polskiej ziemi klepią.
Na początku właśnie tego nie wiedziałem, nic nie wiedziałem i biedak nie dość, że nie miał na spodzie zrobionej warstwy z większych kamyczków by odprowadzać wodę to nawet nie miał w doniczce dziur pod spodem xD, wiem jak to brzmi debilnie, ale tak to jest jak dostajesz kaktusa nagle w prezencie. Później się wyleczył, bo nie podlałem go ani razu (choć wiem, że należy zwilżyć czasem korzenie) w okresie zimowania i dzięki temu też pewnie się stresował także będzie więcej meski, no i skoro piszesz, że choroba też go zestresowała to tym lepiej dla mnie :D. Ziemię mu zapewniłem specjalistyczną do kaktusów i sukulentów, która dodatkowo posiada nawóz długodziałający (8-9 mcy)

Oto body transformation świętego Piotra po dwóch sezonach:
2 sezony.jpg

Ostatnie podlanie go czeka za kilka dni i przed kolejnym sezonem go sklonuję, utnę 2 lub 3 kawałki.

A co do kolegi wyżej ze złamanym kaktusem, mimo że już po fakcie: Ja bym go pociął na kawałki 15-20cm przesuszył rany i posadził je od nowa, a to co zostało w ziemi bym zostawił w ziemi, ewentualnie wyrównał lub uciął pod skosem (tu trzeba zrobić research, bo na niektórych angielskich stronach w opisach jak klonować San Pedro piszą żeby ciąć pod skosem - może ktoś bardziej ogarnięty się wypowie po co?)jak wyschnie rana to powinno coś urosnąć. Widziałem filmy jak maniaki San Pedro co mają ich chyba po kilkaset wsadzali w ziemie takie malutkie klony, które miały może z 5cm i rosły.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
  • 350 / 78 / 0
@Czernwron ładny okaz, widać że w 2023 urósł najwięcej i już pójdzie z górki. Ciąć go nie musisz koniecznie, moje niektóre kaktusy mniej więcej na takiej wysokości wypuszczały nowe odnogi. Będzie ładniej wyglądał taki w całości :D
Co do ukośnego ścinania wydaję mi się, że dzięki temu nowe odrosty lepiej/stabilniej rosną.
A takie małe klony 5cm normalnie można wkładać do ziemi. Wystarczy wcześniej tylko wysuszyć ranę i wsadzić do suchej na maxa ziemi dzięki temu się ukorzenią.
  • 2779 / 1530 / 34
Ukośne ścinanie powoduje, że Szczepka lepiej ukorzeni się w ziemi najlepiej kąt babes 45 stopni. Nóż 🗡️🔪 wygotowany wyparzony we wrzątku lub /i spirytusie suchy. Czekamy aż rana zaschnie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Dirty summer narcotic trust devil fruit raj narkotyczny kwietniowy legion psychodeliczny w natarciu rozkosz dla podniebienia y
  • 2779 / 1530 / 34
Jednocześnie muszę wam powiedzieć, że te kaktusy kolumnowe zwłaszcza z Bolivi lubią jak ziemia ogrodowa jest wymieszana na górze z kamyczkami środkowa warstwa już przewaga kamyczków i aż do dna. Doniczka z dziurkami na dole podstawka, lekko podwyższenie doniczki. Czasem warto im mgiełkę zrobić co jakiś czas imitująca rosę.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Dirty summer narcotic trust devil fruit raj narkotyczny kwietniowy legion psychodeliczny w natarciu rozkosz dla podniebienia y
  • 920 / 155 / 0
Uuuu @AnnaS

Ładne masz kaktusy :)
  • 2779 / 1530 / 34
Trochę ich ścięłam ale jeszcze zamówię kilka bo za nim wyrosną znowu troszkę minie.
@wonszgrzybojad a jak u cb z kaktusami ja tam z największymi współpracuję. Nowa kolekcja i różne gatunki hehe.

Ludzie zawsze kupcie po kilka gatunków ja ostatnio kilka kupiłam i już kolejne by rosły blisko siebie ale nie za bardzo by przeszkadzały. Tam musi być jakaś komunikacja bo razem lepiej rosną. Mam meskalinowy i z pochodnymi amfetaminy bo takie też są a nawet mają bardziej skomplikowane alkaloidy 😈🤝🔪🐬🌵
Ostatnio zmieniony 03 marca 2024 przez AnnaS, łącznie zmieniany 1 raz.
Dirty summer narcotic trust devil fruit raj narkotyczny kwietniowy legion psychodeliczny w natarciu rozkosz dla podniebienia y
  • 920 / 155 / 0
Hmmm, wczoraj wpadłem na pomysł żeby powiększyć kolekcje San Pedro

Mam tylko z nasion że smartszopu więc tak naprawdę nie mam pojęcia co to za odmiany i czy 100%sanpedro

Budzą się po zimie na stoliku w salonie. Jak się obudzą to je poprzesadzam.

Zastanawiam się nad zakupem nasion od profesjonalnego hodowcy z Hiszpanii
  • 2779 / 1530 / 34
Trichocereus bridgesii tego fajnie hoduję się zwłaszcza jak ma koło siebie inne kaktusy lub w pobliżu.
Ja mam sadzonki od polskiego dystrybutora i swoje. Zawsze dobry pomysł to uprawa kaktusów.
@wonszgrzybojad i trochę nawozu w płynie do kaktusów mają amidy azotu azot i fosfor na pewno też technika cień słońce jak szamani, trochę wody później nie podlewasz później wilgotno ale bez przesady, po czy wracasz do normy jaka mają w naturze i meskalina i inne alkaloidy pojawią się na spokojnie. Czasem wystarczy rok a czasem powyżej 5 lat hehe ale nawóz pomoże.
Dirty summer narcotic trust devil fruit raj narkotyczny kwietniowy legion psychodeliczny w natarciu rozkosz dla podniebienia y
  • 920 / 155 / 0
Bridgesii nie ma przypadkiem znacznie mniej meskaliny niż San Pedro?

Dostaną w tym roku świeża ziemię, więcej perlitu a i podkarmiać je też mam czym ;)
ODPOWIEDZ
Posty: 587 • Strona 58 z 59
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.