Substancje wpływające na wydajność działania układu kwasu gamma-aminomasłowego w organizmie.
Więcej informacji: Modulatory GABA w Narkopedii [H]yperreala
ODPOWIEDZ
Posty: 22 • Strona 3 z 3
  • 749 / 229 / 4
@NahoyCito Ciężko znaleźć jakieś dokładniejsze informacje na temat owej substancji ale wydaje mi się dość, że ów kwas działa na gaba, może nie jako agonista ale działa chyba w sposób zbliżony do kwasu walerianowego oraz w parę innych sposobów już z gaba nie związanych.
"Nie istnieję, nigdy nie istniałem, ale skoro Ty już istniejesz to może i ja zaistnieję."
"Żona kocha, warto żyć!"
"Do mniejszych dawek trzeba dorosnąć"
  • 235 / 26 / 0
Ja kiedyś znalazłem info, że mentol m.in. antagonizuje receptor serotoninowy 5-HT3. Co do samego kwasu izowalerianowego to na stronie apteki DOZ (Dbam O Zdrowie) pisze, że: kwas izowalerianowy działa agonistycznie na receptory adenozynowe A1. Skutkiem tego jest hamujący wpływ na czynność kory mózgowej, co wiąże się z działaniem uspokajającym i nasennym. Pisze też , że leki takie jak moklobemid i selegilina (IAMO - inhibitory monoaminooksydazy) mogą nasilać uspokajające działanie kwasu izowalerianowego.

https://rozanski.li/208/validol-czyli-i ... ovalerate/
ODPOWIEDZ
Posty: 22 • Strona 3 z 3
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.