Chyba wygodniej przebić się przez plastik niz przez szklany słoik czy metalową nakrętkę? :D
...Chyba że do zaszczepienia można odkręcić na 5 sek w jakiejś komorze, zajebać szota sporów i znowu zakręcić fest?
"Rutyna to rzecz zgubna "
Dla adminów jak było takie pytanie to proszę o wskazanie gdzie, bo nie znalazłem
Nwm czy dobry wątek i czy nie lepiej by się przyjęło gdzieś indziej. spoko by było poznać jakieś inne opinie na temat dokarmiania ciastek.
24 sierpnia 2021Retrowirus pisze: Chyba wygodniej przebić się przez plastik niz przez szklany słoik czy metalową nakrętkę? :D
...Chyba że do zaszczepienia można odkręcić na 5 sek w jakiejś komorze, zajebać szota sporów i znowu zakręcić fest?
Worek też można szprycować płynną kulturą, ale trzeba uważać jaki worek się wybiera. Najlepiej wybrac ten profesjonalny pod hodowlę przygotowany. Ja kiedyś próbowałem Lions Mane sobie przygotować substrat w worku do pieczenia takim z dnem, z tylko jednym otworem, a nie na przelot jak zwykły rękaw do pieczenia, to ten worek na łączeniu dna puścił i weszło tamtędy zakażenie przez naprawdę tyci otwór.
A ja z pytaniem, czy mogę ciastko ryżowe zaszczepić kawałkami grzybni z GK, który mam. Po prostu do wysterylizowanego ciastka wsadzić kawałki takiej grzybni. Zacznie kolonizować?
Porady, jak to zrobić sterylnie tez chętnie przyjmę.
Pozdro
przeniesiono do odp. wątku - łysy
Zacznę od tego, że mam płynne kultury umieszczone w strzykawce (bodajże 10ml)
Przeryłem większość tematów w tutejszej ‚pieczarkowej’ grupie, szukałem tropu za pomocą wyszukiwarki wpisując przeróżne frazy, tagi i nadal nie mam bladego pojęcia ile płynu wstrzyknąć do ciastka?
Zdaje sobie sprawę że to może wielu roześmiać, ale potrzebuje od dziadka pożyczyć szybkowar, tylko że 1) jeśli mam skorzystać, muszę to zrobić u niego, bo on go często używa itp. 2) Spytał mnie po co mi on, to ja po prostu powiedziałem że potrzebuje do ciasta.
No bo przecież to prawda, ale nie musi nic zdradzać o jakie ciasto chodzi. Teraz się on zastanawia i gada o tym "jakie to się ciasto robi w szybkowarze". To poważnie zagraża mojej dyskrecji, więc muszę znaleźć dobrą wymówkę aby to naprostować, oraz aby bez przypału zrobić ten substrat u niego (ten raz i może kolejne razy, bo nie chce inwestować we własny szybkowar, a nikt inny z bliskich nie ma). Z transportem nie będę miał kłopotu, chodzi tylko o same przygotowanie.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/jurekpatryk.jpg)
Ćpali po 96 godzin, żeby cokolwiek poczuć. Fragment mocnego reportażu Patryka Jurka
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/nowenarkogis.jpg)
Coraz więcej Polaków przedawkowuje nowe narkotyki. Raport GIS
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/poldrugs.jpg)
Marihuana najczęściej używaną substancją psychoaktywną w Polsce po alkoholu, kofeinie i nikotynie
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/mjheart2.jpg)
Używanie marihuany znacznie zwiększa ryzyko śmierci. „Byli młodzi i nie mieli wcześniejszych chorób
Regularne używanie marihuany może niemal podwoić ryzyko śmierci z powodu chorób sercowo-naczyniowych – wynika z najnowszej metaanalizy danych medycznych obejmujących blisko 200 milionów osób w wieku od 19 do 59 lat. Niepokoi fakt, że dotyczy ono również młodych osób, które do tej pory uważano za mniej narażone na takie zagrożenia.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/cement.jpg)
Palenie papierosów uszkadza cement. W zębach pozostają trwałe ślady po nałogu
Zęby składają się z trzech zasadniczych warstw: szkliwa, zębiny i cementu. Ten ostatni pokrywa korzeń i budową przypomina kość. Układa się on w charakterystyczne pierścienie, podobne do pierścieni drzew, które rosną z każdym rokiem. Naukowcy z Northumbria University chcieli sprawdzić, czy cement można wykorzystać w medycynie sądowej, na przykład do określania wieku ofiar przestępstw lub katastrof. I odkryli, że palenie papierosów pozostawia w cemencie trwałe ślady.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/edna.jpg)
DNA w powietrzu. Wykrywają tak narkotyki i patogeny
Przełomowe badanie naukowców z Uniwersytetu Florydy wykazało, że środowiskowe DNA (eDNA) zasysane prosto z powietrza może dostarczyć szczegółowych informacji o otaczającym nas świecie. Od identyfikacji zagrożonych gatunków i śledzenia ludzkich patogenów, po wykrywanie alergenów i nielegalnych substancji.