Więcej informacji: Mitragyna speciosa na Narkopedii [H]yperreala
14 czerwca 2023borsuk122 pisze: Nie rozumiem też zachwytem nad czerwonym kratomem, może miałem jakiś kiepski, ale jak dla mnie zamulający, a natomiast biały, ewentualnie zielony jest super, lekko grzeje i fajnie pobudza, ale nie tak agresywnie jak tramadol.
Fajna sprawa do poziomu powiedzmy 30g jednorazowo, później już podchodzi pod masochizm
Po małych testach stwierdzam że Czerwony Kratom działa według mnie najlepiej, następnie zielony natomiast biały w ogóle nie przypadł mi do gustu.
30 czerwca 2023wiaderk0 pisze: Jak dlugo utrzymują się zwężone źrenice po ostatniej dawce kratomu. Może ktoś powiedzieć kilka słów nt. tolerancji tzn. jak szybko spada ?
Plan był taki żeby przestać brać tego pier_lolonego kaszlaka. Tolerkę mam raczej zadbaną, brałem 16 tab. rano i tyle samo wieczorem. Pierwszego dnia wrzuciłem 5 gram rano, 4 w południe i znowu 5 na wieczór. Czułem się niby dość dobrze, skręta zniosło tak w 80% procentach. Robotę w domu zrobiłem nawet z chęcią, ale podczas wyjścia na dwór strasznie szybko się męczyłem i doskwierały zawroty głowy. Następne dni dawki były identyczne, samopoczucie było całkiem okej ale ciągle miałem te zawroty głowy. Serio, ciężko mi było przejść trasę do osiedlowego sklepu, a po zapaleniu fajka to już totalna dezorientacja. Myślałem że dostałem jakiś kijowy sort dla turystów. Okazało się że te dawki były dużo za duże, a objawy to tzw. "kratom wobbles". Po mniej więcej tygodniu takich dawek zmniejszyłem do 2 gram 3x dziennie i jest o niebo lepiej. Na wejściu fajna euforia tylko dość krótko trzyma, jakieś 2 godziny a potem powrót do normalności. Jeśli ktoś myślał że koda niezbyt długo pieści to kratom pozwoli docenić jej kilkugodzinne skrętobójcze działanie.
To tyle, sporo osób pytało jak ma się przejście z kody/tramca/pst na zieloną herbatkę a konkretnych odpowiedzi czy opisów nie znalazłem zbyt wiele. Na pewno dużo zależy od sortu/tolerki/upodobań/organizmu.
![[mem]](https://hyperreal.top/wtf/memy/3/34e69db8-1f6c-4d8e-afdc-75d8a809ad64/goosebumps.jpg?X-Amz-Algorithm=AWS4-HMAC-SHA256&X-Amz-Credential=nxyCWzIV8fJz5t5dUSIx%2F20250503%2FNOTEU%2Fs3%2Faws4_request&X-Amz-Date=20250503T152602Z&X-Amz-Expires=3600&X-Amz-SignedHeaders=host&X-Amz-Signature=540ccc61065bd1dbda3025b8fb0587aa24dd6d0ea5efe7827466446d739be147)
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/germancannaclubs.jpg)
Niemiecki ekspert: trudno dostrzec w legalizacji konopi cokolwiek pozytywnego
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/nowenarkogis.jpg)
Coraz więcej Polaków przedawkowuje nowe narkotyki. Raport GIS
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/zrzut_ekranu_z_2025-01-17_11-55-24.jpg)
„Wokół marihuany medycznej wciąż jest wiele stereotypów, a największą bolączką jest dezinformacja”
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/image-1-1038x692.png)
Największa w historii analiza potwierdza: marihuana skuteczna w leczeniu objawów nowotworowych
W ciągu ostatnich miesięcy świat nauki zyskał dostęp do największej metaanalizy dotyczącej zastosowania marihuany w terapii nowotworów, przeprowadzonej przez Whole Health Oncology Institute we współpracy z The Chopra Foundation i opublikowanej w prestiżowym czasopiśmie Frontiers in Oncology. Wyniki są jednoznaczne – istnieje przytłaczający konsensus naukowy, że medyczna marihuana skutecznie łagodzi objawy choroby nowotworowej i poprawia jakość życia pacjentów.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/prof._marcin_wojnar.png)
Prof. Marcin Wojnar o alkoholach 0%: Piwo bezalkoholowe podtrzymuje mechanizmy uzależnienia
Coraz więcej osób sięga po piwo bezalkoholowe, wierząc, że to zdrowy wybór. Czy na pewno? Prof. Marcin Wojnar tłumaczy, dlaczego „zerówki” mogą być poważnym zagrożeniem – zapraszamy do przeczytania wywiadu.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/chimpanzees-sharing-fruit.jpg)
Szympansy biesiadują? Sfilmowano je, gdy dzieliły się owocami zawierającymi alkohol
Ludzie od dawna spożywają alkohol i od tysiącleci odgrywa on rolę we wzmacnianiu więzi społecznych. Nowe badania wskazują, że nasi najbliżsi krewni – szympansy – mogą wykorzystywać alkohol w podobnym celu. Po raz pierwszy udało się sfilmować szympansy, które dzielą się sfermentowanymi owocami, w których stwierdzono obecność alkoholu.