Heterocykliczne substancje psychoaktywne, m.in. fenmetrazyna i metylofenidat.
ODPOWIEDZ
Posty: 10 • Strona 1 z 1
  • 1675 / 253 / 0
Widziałem tu posty o przerabianiu Medikinet CR na zwykły np. sposobem ubijania w moździerzu na pył. Nie działa to wydajnie. 40mg tak przerobionego CR działa słabiej niż 20mg zwykłego. Problem jest z tymi niebieskimi kulkami, bo białe dają radę się rozwalić.
Wie ktoś może jaki jest skład białych a jaki niebieskich kulek?
Największy przegryw na forum
  • 9 / 1 / 0
musisz zmielić na proch granulat odpowiedzialny za spowolnione uwalnianie bodajze niebieskie kuleczki i tak w uformują sie w małą galaretke ktora bedzie powoli uwalniać
w kazdym razie wersja CR jest duzo stabilniejsza w działaniu nawet sniffem, dłużej trzyma i moim zdaniem zejscie nie jest takie nieprzyjemne
wersja klasyczna prosi o dorzucanie co 15 minut a jak nie dorzucisz to zejscie naprawde bez wspomagaczy jest ciężkie
  • 1 / / 0
Które z tych kuleczek zawierają MPH a które są substancjami uzupełniającymi lek? W kwestii Medikinetu 40 CR zarówno białych i niebieskich kuleczek jest tyle samo i ciężko jest się zorientować.
  • 2869 / 941 / 0
ja jestem bardzo zadowolony, bo mój lekarz zapisuje mi już ten zwykły, szybki Medikinet 10 mg, szt. 30. wcześniej też męczyłem się, bo miałem Medikinet CR 20 mg i trzeba było się nagimnastykować, aby to poprawnie zadziałało. w Medikinecie CR białe granulki uwalniają metylofenidat natychmiast, natomiast te niebieskie dopiero po kilku godzinach. tak przynajmniej jest w ulotce, jednak w praktyce jest to loteria, bo czasem przestaje w ogóle działać, a czasem się uwalnia za bardzo. zazwyczaj jednak zaletą Medikinet CR jest gładszy zjazd.

moim sposobem było po prostu kruszenie tych granulek. wysypywałem je na kartkę, z których robiłem taką kopertę, potem gniotłem to ile wlezie tłuczkiem i wałkiem aż osiągało konsystencję biało-niebieskiego proszku. taki proszek jest gotowy do rozpuszczenia bądź wciągnięcia. ja biorę lek oralnie i nie wciągam, więc wsypuje do szklanki i piję.

chociaż rzadko je kruszę, czasem sobie biorę jedną kapsułkę i po prostu korzystam ze słabszego, gładszego działania metylofenidatu. Medikinet CR jednak w moim przypadku nie sprawdza się tak dobrze jak zwykły.

poniżej przedstawiam swój zapas, stan na dzień dzisiejszy.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
przez dłuższy czas mogę nie być dostępny na forum. brak mojej aktywności spowodowany jest przyczynami osobistymi, które opiszę po powrocie. nie będę w stanie odpisywać na PM-y.

liczę, że szybko wrócę

pozdrawiam wszystkich, przodownik
  • 36 / 3 / 0
Faktycznie w przypadku zastosowania tej metody dochodzi do zupełnej, dokładnej konwersji 20 mg CR do 20 mg IR? Te granulki są tak malutkie, że często przyrząd użyte do miażdżenia ich nie 'łapie' i ciężko nawet potem skontrolować, czy naprawdę każda z kuleczek uległa sile nacisku. Pić też niełatwo, bo średnio się proch rozpuszcza w wodzie i część osiada na ściankach naczynia albo opada na dno i trzeba się trochę pobawić, aby wszystko ładnie 'chwycić' wodą. Stąd też moje przypuszczenie, że część tej dawki ulega zmarnowaniu.

Niemniej, zgadzam się z resztą postu i samym zamysłem konwersji, bo moje doświadczenia z medikinetem są identyczne. Jaka w ogóle może być proporcja siły działania CR do IR? Na początku myślałem, że 20 mg CR zadziała jak 10 mg IR (z tym, że dłużej), bo rozkład procentowy tych niebieskich i białych kuleczek to, na moje niewprawne oko, 50-50. Ale z kolei doświadczenie z substancją zdaje się przeczyć temu przypuszczeniu, bo 20 mg CR działa na mnie słabiej niż 10 mg IR.
  • 2713 / 190 / 0
Kupcie sobie małą szpachelkę. Serio. Tylko nie za grubą, musi być trochę giętka (jak karta czy dowód). Po drugie nie robimy tego na idealnie gładkiej powierzchni, najlepiej jak stolik czy co tam macie pod ręką ma fakturę powierzchni typowo drewnianą i lakierowaną, wtedy idzie to raz-dwa i prochu z tych kuleczek robi się naprawdę sporo. No i tym patentem (choć to słowo może trochę na wyrost) cała akcja zajmuje dwie minuty.
Kontakt: PM + Privnote
  • 146 / 4 / 0
niech mi ktos powie czy jak skrusze te niebieskie kuleczki na proch to MPH uwalnia sie natychmiast zarówno sniffem jak p.o.?
  • 186 / 26 / 0
Nie natychmiast, ale dużo szybciej niż gdybyś ich nie rozdrobnił. Tylko bardzo dokłdnie to trzeba zrobić
  • 2869 / 941 / 0
chciałem właśnie zamieścić post dotyczący przeróbki Medikinetu CR, czyli formy o kontrolowanym uwalnianiu, bo mam doktorek dorzucił mi na wizycie, poza dwoma op. zwykłego wraz z metadonem i rolkami, jeszcze dwie paczki Medikinetu CR, ale obdzwoniłem kilka aptek u siebie i dowiedziałem się, że są duże problemy z zaopatrzeniem samych aptek, ale również i hurtowni medycznych w przypadku tego konkretnie leku, co uniemożliwia mi realizację e-recki i de facto ona przepada.

jak w 2020 roku dostawałem czasami CR-ki zamiast szybkiego Medikinetu, to miałem aptekę, która mi normalnie wydawała zwykły Medikinet, czyli metylofenidat w formie szybkiego wchłaniania, co było mi bardzo na rękę pod względem samego, dużo bardziej praktycznego zażywania leku oraz opcjonalnej zmiany dróg jego podania (np. IV), ale także pasowało mi to bardziej pod względem finansowym, bowiem metylofenidat w formie szybkiego Medikinetu jest dużo tańszy od tych udziwnionych CR-ek, gdzie szybki kosztuje teraz ok. 25 zł, a CR, to koszt prawie, że 40 zł. w przypadku wykupu dwóch lub więcej paczek, to ta różnica jest odczuwalna i możliwość pobrania zwykłej wersji z reckek wystawionych na CR-ki jest dużym plusem i pomocą ze strony życzliwego farmaceuty. akurat tamta, starsza magister farmacji niestety nie pracuje już w tej aptece, gdzie jeździłem ponad dwa lata temu wyżej wymieniony "myk" uprawiać.

chwilę temu, jak rozmawiałem telefonicznie z kilkoma, różnymi aptekarkami, czy by istniała taka możliwość, to mówią, że one nie mogą mi wydać innej wersji. nawet, jeśli to ta i tak sama substancja, to gdy na recepcie wystawiona jest forma o uwalnianiu kontrolowanym, to nie ma możliwości zamiany na szybki Medikinet. mimo moich dalszych, uprzejmych próśb i nalegania nadal odmawiały, tłumacząc się faktem, że mogłyby przeze mnie wylecieć z roboty i nie będą ryzykować, aby mi, tutaj cytat - "dogadzać" i realizować okazywane preskrypcje niezgodnie z tym, co o jest w nich określone, naginając ściśle określone przepisy. tak jak z jednej strony rozumiem i akceptuję takie działanie, wczuwając się w ich perspektywę, tak spoglądając na sytuację swoimi oczami, nie dostrzegam dlaczego niewielka podmianka, której nikt pewnie by się nie doszukał miała by stanowić tak wielki problem i wzbudzać w tych panienkach aż takie wzburzenie i złość.

płakać nie będę, bo szybkiego metylofenidatu i tak mam zapas, a jak będzie trzeba, to wystarczy przejść się po kolejną receptę. z tym, że muszę uprzedzić doktorka, żeby pisał wtedy jedynie wersję, o zwykłym wchłanianiu, bo nie ma CR-ek na obecną chwilę nigdzie do dostania, co czasami ma miejsce z podobnymi środkami, w szczególności tymi, które są objęte wykazami środków silnie działających. akurat on, z uwagi na to, że jest bardzo pomocnym i za razem mega konkretnym gościem, dorzucił mi do wizyty oraz całej reszty zestawu, coś a'la "gratis" te w.w. 2 op. CR-ek, o czym mi nawet nie wspomniał podczas wizyty oraz nie pokazał po wydrukowaniu recept z kodami. chciał dobrze zrobić, ale chyba nie wiedział sam, że ciężko o wykup tego preparatu z winy producenta obecnie. ale to się nazywa gest i tak bardzo to szanuję, jak i całokształt jeśli chodzi o jego praktykę i relację ze mną, czy innymi pacjentami.

no, ale trochę mi szkoda, że kod przepada, bo nawet dla spróbowania bym wykupił ten Medikinet CR w postaci kapsułek o kontrolowanym uwalnianiu, aby zobaczyć, czy produkowany jest tak samo jak sprzed dwóch lat, gdy go czasami mi wystawiano. wiadomo, że do celów narkotyzowania się jest kiepski, bo ciężko go przerobić i trudno pooddzielać/pokruszyć te granulki, aby złamać ten mechanizm CR, ale zawiera jednak ten sam, ceniony przeze mnie metylofenidat, z którego w niektórych okresach życia często zdarza mi się korzystać. mimo, że sam koncern kiepsko opracował i zastosował mechanizm Controlled Release, bo miałem i takie akcje, że zażyta kapsułka potrafiła niekiedy bardzo nieprzewidywalnie zadziałać i w niektóre dni wchłaniała się, można by rzec, że wręcz zbyt dobrze i zbyt silnie, a z kolei w inne dni z niewiadomych powodów w ogóle nie czuć było efektu, zupełnie jakby nic się nie uwalniało. przy takim scenariuszu, zdarzało się i tak, że po 3-4 godzinach braku działania, nagle uderza z wielką mocną i przytłacza wręcz nadmierną falą pobudzenia i dzikiej, trudnej do opanowania stymulacji, po czym wraz z upływem krótkiego okresu czasu wszystko w przeciągu chwili, gwałtownie i to od tak znika, a pozostaje sama zwała. ona sama też z reguły bywała nieco lżejsza niż po szybkim Medikinecie, ale to także zależało od dnia, bo występowały sytuacje, gdzie po stosunkowo niedużej, rekreacyjnej dawce o uwalnianiu kontrolowanym, była ona dużo cięższa i bardziej męcząca niż po dużych dawkach szybkiego metylofenidatu, zażywanego poprzez częste dorzutki.

kończąc już powoli - szukałem właśnie rano, gdzie można ten Medikinet CR dostać lub u kogo zamówić, aby dzisiaj po południu już móc go sobie odebrać i pokombinować coś z przerabianiem granulatu z kapsułek, w celu złamania mechanizmu, ale charakter wpisu, jak z łatwością można wyżej wyczytać, zmienił się, bo skoro na ten czas leku nigdzie nie ma, to wystawiona e-recepta jest nieważna i nie mam u kogo tego ustrojstwa kupić. nie przepadam za takimi sytuacjami, że mam ważną, dobrze wystawioną e-reckę ze środkiem miło oddziałującym na OUN, który mógłbym sobie praktycznie spożytkować, a nigdzie w kraju nie można go kupić, czy nawet sprowadzić z jakiejś hurtowni do dowiezienia i późniejszego zakupu. (jeśli dobrze pamiętam, to miałem kiedyś coś podobnego z jakimś OxyContinem i chyba też podobny eksces mi się przytrafił z DHC Continus, który miałem wypisany w dawce 90 mg, a też takiej nigdzie nie mieli - taka anegdota dot. pośrednio opisywanej w poście sytuacji).

jednakże zanim się poddam, to spróbuję jeszcze coś zadziałać, a mam jeszcze jeden pomysł, może nawet i o nikłej szansie wypalenia, ale przed definitywnym poddaniem się i odpuszczeniem, spróbuję go zastosować. tj. udać się z tym kodem do jednej takiej niedużej apteki, w której pracuje bliski znajomy pewnego członka mojej rodziny, a akurat farmaceuta ten pomagał mi już też wcześniej - kilka lat temu. np. kiedyś często wykupywałem u nich recepty na Tramal z poradni NFZ, bo akurat po drodze mi było i stąd mnie znali. pierwszy raz, to uratował mi tyłek, wydając mi "na słowo" 2 op. Tramalu 100 mg po 50 sztuk, bez okazania żadnej recepty i bez pieniędzy, gdzie w innej aptece by mnie wyrzucili od razu. w to sam nie dowierzałem. jednak, że nazajutrz od razu z rana doniosłem mu załatwioną bibułę z kasą oraz flaszkę, to załatwił mi później też kilka innych, podobnych problemów, ale to nie temat o tym i resztę zachowam dla siebie.

to tyle, póki co. jeśli w czasie najbliższym, wypowiem się po raz kolejny w tym wątku, to znaczy, że sprawę ogarnąłem i wtedy podzielę się relacją oraz poradami dotyczącymi stricte skutecznej przeróbki CR-ek.

pozdrawiam, przodownik :tabletki: :nos: %-D :papieros:

Scalono - 909

ja chciałbym uzupełnić powyższy post i ogłosić, że kłopot jest rozwiązany. chciałem oznajmić, że udało mi się wykupić zwykły, szybki Medikinet z e-recepty wystawionej na ten sam środek, ale w formie o kontrolowanym uwalnianiu, o szczegółach problemu można wyżej wyczytać, tu nie będę powtarzał. rozwiązałem to tak, że po prostu udałem się do tej znanej mi już apteki, w której często tak mi wydawali, o której w powyższym wpisie także wspominałem. aptekę tę prowadzi do teraz, ta sama, znana mi właścicielka i nawet mnie pamiętała, a więc i z wydaniem pożądanej wersji leku na podstawie tej problematycznej bibuły problemu nie było i mam teraz po prostu więcej szybkiego Medikinetu, czyli metylofenidatu.

proszę uprzejmie moderatora, o scalenie moich dwóch postów w tymże wątku.

pozdrawiam
przez dłuższy czas mogę nie być dostępny na forum. brak mojej aktywności spowodowany jest przyczynami osobistymi, które opiszę po powrocie. nie będę w stanie odpisywać na PM-y.

liczę, że szybko wrócę

pozdrawiam wszystkich, przodownik
  • 42 / 3 / 0
Czy jak zrobię proszek z medikinetu CR to będzie działał jak medikinet z natychmiastowym uwalnianiem?
ODPOWIEDZ
Posty: 10 • Strona 1 z 1
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.