Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 3572 • Strona 356 z 358
  • 1 / / 0
Mogę dodać Brahmi do 150 mg wenli i 15 mg mirtazapiny ?
  • 320 / 9 / 0
Ktos wie co ile sie zwieksza wenlaflaksyne?
Biore 150 mg juz 7 dzien a chce wskoczyc na 300 mg. Czy tak duza dawka wchodzi w interakcje z arypirazolem 15 mg?
  • 681 / 96 / 0
@Luk890 ja zaczynałem od 75 mg, potem szybko wszedłem na 150. Tyle mi długo wystarczało, ale w końcu podniosłem do 225 a ostatecznie doszedłem do 300. Zwiększanie o 75 mg było gładkie raczej, ale te 225 a potem 300 przez kilka dni mnie pokopało trochę, dało pobudzenie i trochę nerwowość. Radziłbym ci dłużej zostać na 225, kilka tygodni chociaż, może ta dawka ci wystarczy a jest spora różnica między 150 a 225. Zostaw sobie 300 na później, po co od razu włazić na prawie max dawkę.
  • 320 / 9 / 0
@zburzony a czy to 300 mg brales w pojedynczej dawce rano czy rano i wieczorem po 150 mg?
  • 681 / 96 / 0
@Luk890 wenlafaksynę zawsze brałem w jednej dawce rano. Ogólnie jestem wielkim fanem tego leku, teraz nie biorę ale często wracam i planuję kiedyś wjechać od razu na 300 mg, zawsze chciałem też spróbować większych dawek, 375 albo i 450 mg. Tyle że wtedy musiałbym ograniczyć ilość leków które biorę, bo kiedy biorąc już kilka wjechałem na 300 mg pierwsze kilka dni było bardzo dobrze, pobudzenie, motywacja, nastrój. Niestety potem zaczęło mnie mulić, senność w dzień i odstawiłem. Pewnie gdybym brał tylko wenlafaksynę byłoby inaczej.
  • 2510 / 331 / 0
Zbyt duża ilość leków psychiatrycznych może usypiać. To samo tyczy się wyższych dawek wenlafaksyny niż 150mg - również może usypiać poza tym wyższe dawki powodować mogą ataki wysokiego ciśnienia krwi.
"Ty mi powiesz nie rób nic: ja Ci powiem i tak już wiele zrobiłeś."
  • 386 / 149 / 0
@Mefistofeles1945
Leczę nadciśnienie od kilkunastu lat i biorę Telam 80+10 oraz Corectin 5. Lekarz mi kazał kontrolować i codziennie mierzyć ale ja to miałem gdzieś bo najbardziej mi zależało na samopoczuciu. Na wenli i przy powyższych lekach ciśnienie rano miałem 140/95, czasami 150/100. Ostawiłem te kurwe wenle całkowicie i zastąpiłem Trittico i moje ciśnienie teraz rano 130/80 to jest max ! Jestem oczywiście mniej pobudzony ale pikawa mi tak nie skacze, puls mam w normie, na wenli puls nie schodził zwykle poniżej 90, jak wlazłam na 4 piętro to musiałem złapać kilka oddechów bo ciśnienie mi chciało łeb rozwalić a serce skakało że przez koszule było widać... szok. Warto jednak kontrolować ciśnienie czasami i zmieniać leki w razie potrzeby, nie myśleć tylko o psychice ale również pamiętać o innych organach np. o Sercu.
Bóg rozdaje karty.. diabeł je miesza...
  • 320 / 9 / 0
@Krzysiu86Dr
Czyli mowisz ze wenla podwyzsza puls? Ja mam bradykardie wiec w teorii powinna mi pomoc prawda? Wenlaflaksyna podobno podnosi cisnienie ale w wysokich dawkach ja czy to bralem 37.5 mg czy 150 mg to ciesnienie mam takie samo ;)
  • 320 / 9 / 0
Z drugiej strony ktos widzial roznice pomiedzy 300 mg a 150 mg jesli chodzi o libido?? 150 mg biore i libido kiepskie, boje sie jakie bedzie na 300 mg, duzo gorsze czy nie, jak myslicie? Podobno wenlaflaksyna w wysokich dawkach tylko lekko zwieksza wychwyt serotoniny ale nie wiem jak bardzo to sie przeklada na zaburzenia funkcji seksualnych?
  • 386 / 149 / 0
@Luk890
wenlafaksyna.. kiedy mój lekarz mi ją przepisywał to od razu zapytał czy kiedykolwiek leczyłem nadciśnienie tętnicze czy miałem, mam z tym problem. Oczywiście zataiłem prawdę i powiedziałem że super zdrowy jestem itd. bo o wenlafaksynie sporo dobrego się naczytałem i bardzo chciałem ją przetestować, brać. Nadciśnienie leczę od bardzo dawna, kiedyś sporo piłem browarów codziennie przez lata, potem sterydy doszły, w przeszłości mnóstwo stresu, depresji, lęków, zawsze szukałem "złotego środka" na moje problemy psychiczne, unikałem ludzi na trzeźwo, brakowało mi śmiałości, odwagi, pewności siebie, miałem niskie poczucie wartości od dziecka i byłem zamknięty w sobie. W moim przypadku wenla podnosiła mi ciśnienie i to bardzo. Po wenlafaksynie przez pierwszy rok czułem się Zajebiście dobrze, zaczynałem od dawki 75 mg i bardzo stopniowo lekarz mi ją zwiększał do maksymalnej 225 mg. Uważam że to bardzo dobry lek, ale ja brałem go 2 lata i w tym czasie nadużywałem różnych środków takich jak trampek, zioło, spid.
Niestety libido po wenlafaksynie spadło strasznie.. nie biorę jej od ok. tygodnia i powoli wracam do pełnej sprawności, ale kiedy byłem na dawce 225 mg to nawet jakby się do mnie dobierała Paris Hilton, Carmen Electra czy Britney Spears w kwiecie wieku to mój konar by nawet nie zareagował. Po prostu.. chciałem poruchać ale nie było czym bo byłem (flak) :) Jeżeli chodzi o dawkowanie leków.. przyjaciele.. zaczynajcie od minimalnym dawek.. np. 75 mg przez 2-3 tyg.. potem 75 mg + 37,5 mg przez miesiąc minimum. Leki na depresję to nie są narkotyki czy alkohol że działają od razu.. potrzeba trochę więcej czasu.. Cierpliwości życzę i spokoju :)
Wszystko będzie dobrze :)
Bóg rozdaje karty.. diabeł je miesza...
ODPOWIEDZ
Posty: 3572 • Strona 356 z 358
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.