Przy kontrolach inspektorat farmaceutyczny skupia się na receptach refundowanych
i rpw. Jeśli chodzi o leki na 100% to często nawet nie sprawdzają tych recept.
Więc żadna apteka nie będzie ryzykowała. Chyba, że znajdziesz jakiegoś niedoświadczonego magistra, który przeoczy ten znak. Kamsfot raczej nie waliduje tego.
Tylko w moim przypadku ja sam sobie byłem winny. Bo poprosiłem lekarza o przypisanie wybranego przeze mnie surowca, a nie sprawdziłem czy jest dostępna na rynku.
Opcja z kierownikiem i NFZ w ostateczności jest dobra, ale serio nie da się dogadać z tym lekarzem? Jaki on widzi problem w tym, żeby anulować tą receptę i wystawić nową?
28 stycznia 2023Matt1114 pisze: Witam,
Posiadam następujące pytanie: znalazłem na portalu typu ogłoszenia 24 ofertę na leki na receptę. Ogłoszenie gigantyczne, pełen full wypas, było tam praktycznie wszystko. Kontakt jedynie mailowy. Sprzedający posiada konto na proton mail. Zamówiłem od sprzedającego paczkę xanów, kontaktując się również przy pomocy Protona. Dowiedziałem się, że transakcja możliwa jedynie kurierem pocztexu i za pobraniem. Zamówiłem więc na swój adres, ale pod fałszywe imię i nazwisko (osoby, która mieszkała tutaj lata temu). Otrzymałem odpowiedź, że kurier będzie za 1-3 dni. Nie podałem żadnego numeru telefonu, ani większej ilości danych. Zastanawiam się teraz, czy nie anulować tego zamówienia, czy to może być jakaś wjebka lub podpucha. Jak wygląda odpowiedzialność karna za samo kupowanie leków na receptę w ten sposób? Macie doświadczenie w podobnych sytuacjach? Proszę o odpowiedź, pozdrawiam cieplutko :3
Przeniesiono do istniejącego już wątku — CATCHaFALL
Logika Valium, a nie LSD: narkotyki, artyści, mieszczaństwo i codzienność do znieczulenia [WYWIAD]
Badanie: Brak dowodów na resztkowe efekty marihuany w prowadzeniu pojazdów
Mąż polskiej noblistki myślał, że "popadł w szaleństwo". Badania nad psychodelikami w PRL
Spali w lesie i zażywali narkotyki. Policja zatrzymała rodziców trójki dzieci
Jedna z mieszkanek zadzwoniła na policję i poinformowała, że rodzice wraz z trójką dzieci w wieku 1, 4 i 6 lat przez ostatnią dobę przebywali w samochodzie, w lesie. Na miejsce natychmiast skierowano policyjny patrol.
Medyczna marihuana legalna w Bośni. "Pod ścisłym nadzorem lekarzy"
Rada Ministrów Bośni i Hercegowiny podjęła w poniedziałek decyzję legalizującą używanie konopi indyjskich w celach medycznych - przekazał portal Klix.
Był tak pochłonięty segregacją narkotyków, że nie zauważył policjantów
Stołeczni policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, przy których znaleźli znaczne ilości narkotyków. Były to: heroina, kokaina, mefedron, amfetamina oraz marihuana.
