Co do samego specyfiku działał super, jasność umysłu i niwelowanie brain fog, zdecydowanie na tak.
Powód: usunięte źródło
Jeżeli pramiracetam jest słabszy, to jaki inny byłby silniejszy wg Ciebie? Ja z kolei wyczytałem, że jest właśnie dużo silniejszy niż pozostałe, a na pewno niż testowane przeze mnie piracetam i aniracetam. Sam testowałem pramiracetam i byłem pozytywnie zaskoczony działaniem.
Co do aniracetamu - da się odczuć efekt, ale dużo słabszy i bardziej uspokajający niż "otrzeźwiający" (jak w prami).
Powód: usunięto cytat z góry
W ogóle to ja biorę fenylopiracetam codziennie 250mg x 2, bo czytałem, że znika efekt naspeedowania, ale samo w sobie lepiej działa od reszty. Myślę, że możesz spróbować ten sposób.
Od 600mg do 1200mg. Bierz z jajami/alpha-gpc/cdp-choliną i najlepiej rano. Pramiracetam weź razem z jakimś tłuszczem
Jedno, to daje dużą klarowność myślenia. Coś w rodzaju jasnej głowy. Nie przejmuję się bzdurami i niepotrzebnymi rzeczami. Skupiam się na zadaniu, jestem rzeczowy i konkretny. Łatwiej się rozmawia i prowadzi dyskusje. Zdecydowanie nie do zabawy tylko do pracy/nauki/na egzamin/na negocjacje itp.
Druga charakterystyczna właściwość, to podnosi wydolność organizmu. Regularnie ćwiczę i subiektywnie moja wydolność podczas treningu (bieg) wzrasta o ok. 10-20%. Najlepiej brać od 30 do 60 minut przed treningiem. Działa długo, co najmniej 5-6 godzin. Brak jakiegokolwiek zejścia. Po prostu przestaje działać.
Dla mnie nootrop na podium.
Po kolei testuję wszystkie popularniejsze nootropiki i spośród oxiracetamu, fasoracetamu, aniracetamu oraz pramiracetamu jeśli chodzi o efektywność to najbardziej do gustu przypadł mi właśnie ten ostatni.
Brałem 1-1.5 miarki 400mg 1-2x na dzień przez 4 tygodnie. Nie wiem czy to kwestia partii, zanieczyszczeń czy jakiegoś przekrętu vendora ale smakował jak śmierć. Gorzki, żrący i w nieziemsko trącający rybą ale zdawał się działać tak jak wszędzie go opisują. Na początku nie rozpuszczałem go w żadnym tłuszczu tylko wsypywałem na łyżkę jogurtu lub maślanki smakowej... co skutkowało bólem brzucha lub rozwolnieniem na drugi dzień. Przyczyną prawdopodobnie było zbrylanie się proszku w gęstym jogurcie i późniejszy problem z rozpuszczeniem w żołądku ponieważ jak tylko zacząłem go całkowicie rozpuszczać przed wypiciem problem od razu przeminął i nigdy nie powrócił.
Pierwsze co zauważyłem po zażyciu to poprawa samopoczucia i motywacji, tak jakby cały dzień należał wyłącznie do mnie. Podobnie tak jak Noopept i Coluracetam wpływają na wzrok, pramiracetam poprawił "kontury" i wyrazistość samych myśli wywołując poczucie pełnej kontroli nad swoim umysłem i ciałem. O wiele łatwiej podejmowało się decyzje, planowało i rozmawiało z ludźmi. Poprawiona była percepcja czasu, kreatywność, humor, płynność rozmowy i elokwencja oraz przywoływanie wspomnień. Żadne zadanie nie wydawało się trudne oraz nie trzeba było zmuszać się do "wysiłku" Efekty utrzymywały się przez około 8h bez żadnych uboków. Po 4 tygodniach codziennego użytkowania efekty były wciąż mocne i zauważalne chociaż odrobinę osłabły. Z racji, że moje zapasy się prawie skończyły zostawiłem sobie kilka porcji na doraźne użycie w przyszłości i przeszedłem na testowanie kolejnych nootów. Długoterminowych efektów po tygodniu od zaprzestania używania nie uświadczyłem.
Abstrakcyjnie odczucia po zjedzeniu prami to "wyraziste jak żyleta myśli, przestronny umysł, chłodne acz jasne samopoczucie i brak chęci/powodu do prokrastynacji".
Korzystając z okazji pytanie do innych użytkowników z ADHD - jakie są wasze rekomendacje jeśli chodzi o długotrwałe efekty? Czy istnieją nootropy, których efekt utrzymuje się przez miesiąc po cyklu? Które z racetamów najwięcej wam pomagają?
![[mem]](https://hyperreal.top/wtf/memy/a/abd51116-38b5-44db-97b3-129c38747846/253936421_1826036404256172_2130521251943327706_n.jpg?X-Amz-Algorithm=AWS4-HMAC-SHA256&X-Amz-Credential=nxyCWzIV8fJz5t5dUSIx%2F20250519%2FNOTEU%2Fs3%2Faws4_request&X-Amz-Date=20250519T102802Z&X-Amz-Expires=3600&X-Amz-SignedHeaders=host&X-Amz-Signature=1260ffaa78bdc8ecc1a81221001151e85474e215325da31ab86d83e6bd738046)
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/psyloszwajcaria.jpg)
Szwajcaria – jedyne miejsce w Europie z legalną terapią psychodeliczną
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/a12a216cf97460608e37260bc2663020f9aa0a82.jpg)
Dlaczego Portugalia może być europejską stolicą medycznej marihuany?
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/aptekadyzurna.jpg)
Rewolucja w receptach na opioidy przyniosła skutek? Przepisy miały uderzyć w receptomaty
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/lice.jpg)
Turcja: Całe miasto na haju po spaleniu 20 ton marihuany przez policję w centrum miasta
W tureckim mieście Lice 25 000 mieszkańców zostało nieumyślnie odurzonych dymem z marihuany po nieprofesjonalnej akcji spalania 20 ton marihuany. Sprawdź, co się wydarzyło.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/kazik.jpg)
"Bardzo lubiłem amfetaminę". Znany muzyk o narkotykach
Kazik Staszewski opowiedział o swoim doświadczeniu z narkotykami. Muzyk sporo eksperymentował z używkami.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/ministerstwo_spraw_wewnetrznych_hiszpanii.jpg)
Hiszpania zezwala na narkotyki w samochodach
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Hiszpanii zaskoczyło związki zawodowe policji, wydając polecenie, aby nie karać użytkowników narkotyków znajdujących się w zaparkowanych samochodach. Decyzja ta ma na celu ochronę prywatności obywateli, ponieważ zaparkowane pojazdy uznawane są za „prywatną przestrzeń”.