Produkty medyczno-farmaceutyczne opatrzone nazwami generycznymi.
ODPOWIEDZ
Posty: 141 • Strona 14 z 15
  • 893 / 174 / 0
Tak tylko że jak masz w prochu to ciężko będzie odmierzyć taką dawkę, chyba że masz wagę z 0,01 po przecinku.
Może być po śniadaniu gdyż nie wpływa to na wchłanialność leku, ma generalnie dobra biodostępność, jest mocny i nie warto szaleć z dawkami ponieważ mocno siada na pamięć koncentrację.
  • 891 / 152 / 0
Są takie b małe łyżeczki. Boja też miałem to w proszku to może myliłem się o ~5mg.

Twoja też jest taka ciągle wilgotna mimo suchości otoczenia? %-D
  • 1014 / 112 / 0
Może łyżeczka za mała? %-D %-D %-D
  • 154 / 16 / 1
Moja pani doktor jest wspaniała. Napisałem maila, że chcę spróbować memantynę, bo w USA coraz częściej się ją przepisuje poza wskazaniem (alzheimer) oraz wysłałem badania z pubmedu i ncbi, że może działać na lęki jak i na stabilizację i dostałem receptę. Od jutra zaczynam.
  • 1156 / 201 / 23
@Maciejj
To gratuluję. U mnie niestety się nie sprawdza, bo pierdoli pamięć. Mam bardzo dobrą, szybko kojarzę wątki i zapamiętuję. Po tym niestety odczuwalnie gorzej jest z efektywnością nauki. Raczej sprawdziłby się w pracy fizycznej
  • 154 / 16 / 1
Czy memantyna powinna działać od pierwszej dawki czy potrzebuje czasu, żeby się rozkręcić?

@Morfeo
  • 1156 / 201 / 23
@Maciejj
Z tego co czytam na redditach to daje to taki post-mikrodawkowo-DXMowy stan, gdzie jest się trochę większym downem z pogorszoną pamięcią, ale za to bardziej zmotywowanym, szczęśliwszym i takim bardziej na autopilocie (mniej świadomym). Ja potrzebuję uczyć się i mam bardzo mocną pamięć, która jest moim atutem. Nie potrzebuję zbytnio motywacji, bo już ją mam, szukam tylko boosterów, a nie chcę pamięci na nic innego wymieniać
  • 154 / 16 / 1
@Morfeo czyli jej nie brałeś? A pytanie dotyczyło czy działa od pierwszej tabletki czy trzeba czekać aż się rozkręci, jak przy SSRI.

Dwa pierwsze dni 5 mg i nic nie czułem. Dziś 10 mg i zobaczymy co będzie.
  • 1156 / 201 / 23
@Maciejj
Coś czuć już od razu, ale w pełni to trzeba poczekać z tydzień. Ja po chyba 4-5 dniach zrezygnowałem i potem z 3 dni pamięć dochodziła do siebie (dłuuuugi okres półtrwania)
  • 154 / 16 / 1
Nic nie czuję nawet przy 10 mg.
ODPOWIEDZ
Posty: 141 • Strona 14 z 15
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.