02 października 2022Mindus pisze: Sugerując się opiniami zamieniłem esci na paroksetynę i po roku jej brania stwierdzam że esci lepiej działał przynajmniej na mnie.
Ładnie tłumił lęki i nerwicę na plus muszę również zaznaczyć dobre samopoczucie.
Fakt że trochę długo się rozkręcał bo jakieś 3 miechy do pełnego działania, ale warto poczekać.
02 października 2022tajemniczy25 pisze: Na mnie escitalopram w dawce 20mg podziałał niesamowicie,całkowita remisja depresji,nerwicy lękowej i fobi społecznej.Niestety po miesiącu lek nagle przestał działać.Czy na esci są takie skoki i działanie by powróciło?Niestety wtedy zmieniłem lek na inny nie pomyślałem o tym
W jakiej ilosci powinienem brac wenle wg was? 20mg escitalopramu + 117mg wenlafaksyny? (gryze połówkę kuleczki), czy więcej wenli? Dodatkowo przyjmuje na dobe 300/450mg pregabaline w zaleznosci od poziomu lęków. No i alprazolam doraźnie czasem. A na sen trazodon.
Boje sie troche tej wenlafaksyny bo moze to nie jest dobry wybor i jest cos lepszego do mixu z esci.
Ale przede wszystkim chce wiedziec czy mozna brac esci w dawce powyzej 20mg. Pozdrówki
https://academic.oup.com/nutritionrevie ... /1/5901339
Może komuś się przyda i rozważy suplementację. Antydepresanty + cynk = lepszy efekt kliniczny.
Grzybki zmieniają połączenia w mózgu. Czy to dobrze?
Śmierć na zamówienie. Z dostawą na oddział psychiatryczny
Rzetelna historia kryminalizacji konopi (USA + kontekst międzynarodowy)
Picie we wczesnej dorosłości powiązane z problemami poznawczymi w średnim wieku
Stres i alkohol idą w parze. Alkohol może pomagać w radzeniu sobie ze stresem, ale jednocześnie zmniejsza zdolność mózgu do samodzielnego rozwiązywania problemów. To może prowadzić do częstszego sięgania po kieliszek, by poradzić sobie z kolejnym stresem. Z drugiej strony pijąc więcej narażamy się na większy stres z powodu złych decyzji podejmowanych pod wpływem alkoholu. Pojawia się samonapędzający się mechanizm, z którego trudno się wyrwać z powodu zmian w mózgu. Naukowcy z University of Massachusetts Amherst donoszą, że picie alkoholu w celu radzenia sobie ze stresem we wczesnej dorosłości ma negatywny wpływ w wieku średnim, nawet jeśli przez kilka dekad nie piliśmy.
Używanie marihuany zwiększa ryzyko wystąpienia chorób psychicznych u młodzieży
Używanie marihuany przez nastolatki i młodych dorosłych ma związek z wyższym ryzykiem wystąpienia u nich chorób psychicznych, zwłaszcza psychozy i choroby afektywnej dwubiegunowej – wynika z badania, które publikuje czasopismo „JAMA Health Forum”.
Przebrały drona za ptaka, by przemycać narkotyki do więzienia
Policja aresztowała dwie kobiety, po tym, jak użyły drona przebranego za plastikową wronę do przemytu narkotyków, tytoniu i telefonów komórkowych. Kobiety w ten sposób próbowały szmuglować przez mury więzienia w Luizjanie.
